Rubrika:: U8

U8 – Turnaj Babice – 19.5. 2024

V neděli 19. 5. 2024 vyrazili Bizoni z kategorie U 8 na turnaj do Babic. Na tento turnaj se přihlásilo rekordních 40 týmů, a tak jsme měli na rozpisu celkem 6 soupeřů. I přes ze začátku nevlídné počasí, kdy pršelo, se nám podařilo vyhrát všech 6 odehraných utkání a celkem jsme soupeřům uštědřili 32 položených pětek.

První zápas skončil v náš prospěch 6 :5 a to proti týmu Praga Mladý Pušky. Druhý zápas jsme vyhráli 6:2 proti domácímu týmu z Babic. Tým Strong girls nám podlehl za stavu 3:2. Proti týmu Sparta modrá jsme vyhráli 7:1 a nad posledním týmem Petrovice Ještěři jsme zvítězili 5:1. Počet pětek na turnaji: Kubík Dostál – 11, Jáchym Kaňuka – 9, Kryštof Kalva – 7, Hája Horák – 3 a Lili Dvořáková – 2. I přes stále se opakující chyby – jako snaha utéct soupeři kolem autové čáry, kdy nás soupeř okamžitě složil do autu nebo hra v ofsajdu, hráli naši mladí Bizoni jako tým, a dokonce si i vymysleli nový pokřik. Děkujeme za účast dětí a hlavně chceme poděkovat rodičům, že své děti vozí na tréninky a hlavně na turnaje. Bez nich by to nešlo. Těšíme se na další turnaj.

U8 – turnaj Říčany 14. 4. 2024

V neděli 14. 4. 2024 se účastnili ragbisté z kategorie U8 turnaje v Říčanech a to v této sestavě: Liliana Dvořáková, Jakub Dostál, Kryštof Kalva, Jáchym Kaňuka a Petr Harold Horák.

I když jsme neměli nikoho na střídání, zvládli jsme i přes drobná zranění odehrát všechny čtyři zápasy.

První zápas se Strong girls jsme vyhráli s těsným výsledkem 8 : 7. Děti se teprve rozehrávaly, ale i tak podaly skvělý výkon. Hrály týmově, nahrávaly si. Trochu nám dělala problémy obrana a skládky. Nicméně výhra děti namotivovala do dalšího zápasu se Slávií.

S ní jsme bohužel prohráli 8: 5, ale to byla jediná prohra celého turnaje.

Od třetího zápasu s Pragou se hra začala výrazně měnit, a to k lepšímu. Zlepšila se obrana, děti začaly více skládat. Soupeřovi jsme dovolili položit pouze 3 pětky. Snaha dětí se tak vyplatila a zápas skončil v náš prospěch za stavu 8 : 3.

Poslední zápas proti Vrchlabí skončil také výhrou v náš prospěch  7:4, a to i přes to, že jsme chvílemi kvůli drobným zraněným hráli ve 4 hráčích. Do příštího turnaje musíme zlepšit obranu, a trénovat s dětmi skládky. Každopádně všem 5ti dětem patří velké díky za to, že zvládly celý turnaj bez možnosti střídání.

U8 se předvedli na domácí půdě

V neděli 30. 4. 2023 se konal domácí turnaj kategorií U6 a U8. Po předchozím nezdaru v turnaji v kategorii U8-B na hřišti Pragy jsme se přihlásili do kategorie U8-C. Na hřišti se sešlo celkem 9 Bizonů – Adam, Žáňa, Hája, David, Emilka, Jáchym, Kubík, Denis a Matouš, kteří odehráli celkem 5 zápasů.

Všechny zápasy byly celkem vyrovnané. První dva zápasy byly sice chaotické, nechtělo se nám skládat, v obraně jsme couvali před soupeřem a nechávali jsme ležet míč na zemi. Třetí zápas byl ale jako by nastoupily posily z první ligy. Sice Sparťani nastoupili s týmem samých maličkých hráčů, tak jsme hráli velmi aktivně a nenechali jsme soupeři žádný prostor na hru. Sebevědomí nám vydrželo i do dalšího zápasu s týmem ze Sedlčan, který jsme odehráli v podobném duchu. Poslední zápas se nám ale opět moc nevyvedl. Útočné akce byly opět hrány v režimu sólo a v obraně jsme před soupeřem namísto skládání ustupovali.

Celkový dojem z turnaje byl ale dobrý a bylo vidět výrazné zlepšení ve hře. Dětem se hra líbila a už se těší na další turnaj.

Na fotky se můžete mrknout zde: 30.4.2023 – Turnaj U6/U8 – Přelouč – Rugby club Přelouč – album na Rajčeti (idnes.cz)

Pavel Křivčík
Trenér kategorie U8

Zhodnocení podzimní sezóny mládeže

S koncem roku je zvykem bilancování a zhodnocování a ani my nebudeme výjimkou. Než se ale vrhneme k jednotlivým kategoriím, tak bych chtěl za všechny trenéry a vedení klubu poděkovat všem rodičům, které nám svěřili děti, abychom se podíleli na jejich výchově. Je to pro nás obrovský závazek a i když to všichni trenéři dělají ve volném čase, tak to ani jeden z nás nebere na lehkou váhu a dětem se snažíme předat to nejlepší z nás. Největší odměnou pro nás je vidět, jak se děti rozvíjí a hlavně, že je to baví. A to, že jich stále přibývá nám tak nějak dodává sebevědomí, že to neděláme úplně špatně. 🙂

To ale neznamená, že se nechceme zlepšovat – stále pracujeme na vzdělávání trenérů, zavádíme program dlouhodobého rozvoje hráče, snažíme se nabrat nové trenéry a to vše pro to, abychom děti rozvíjeli stále lépe a z nich aby vyrostly silné osobnosti s láskou ke sportu – ať už se budou v budoucnu věnovat čemukoliv. To je náš hlavní cíl!

Zároveň bych chtěl tímto poděkovat také trenérům – dámy a pánové, odvádíte skvělou práci! Jsem si jist, že nejen vedení klubu, ale především děti a jejich rodiče si obrovsky váží toho, že věnujete svůj volný čas dětem a klubu. Děkujeme!

A teď už tedy k hodnocení sezóny – nejdříve celkově za mládež. Nemohu začít jinak, než že se podařila úžasná věc – na podzim jsme dosáhli 100 členů v mládežnických kategoriích, což je na Přelouč myslím téměř nadpozemská událost. Je skvělé, že se nám daří eliminovat předsudky spojené s tímto krásným sportem.

Podzimní sezónu jsme tradičně zahájili na konci prázdnin ve Břehách na soustředění mládeže, kterého se zúčastnili i hráči a trenéři z klubu Rugby Babice, se kterými již delší dobu spolupracujeme a oboustranně máme radost, že toto spojení funguje a přináší nejen sportovní zlepšení, ale také nové vztahy a přátelství. Soustředění proběhlo bez sebemenších problémů, užili jsme si kromě spousty tréninků také paintball, plavání, ohýnek, opékání buřtů, zpívání s kytárkou, kino, stolní fotbálek, stezku odvahy, ragbyathlon a další spoustu zábavy. Čtyři dny uběhly jak voda a my se mohli se začátkem školního roku vrhnout do nové sezony s novým složením našich kategorií, protože v tomto období dochází k posunu dětí do starších kategorií.

Kategorie U4/U6

Trenéři: Kamila Moníková, Martin Kohout

Tato nejmladší kategorie je stále ještě trochu v plenkách – tedy ne děti, ty už plenky nenosí, ale kategorie jako taková vznikla v podstatě na jaře tohoto roku. Je naprosto úchvatné, kolik dětí a rodičů se podařilo Kamče a Martinovi zaujmout a tato kategorie má přihlášených 19 dětí, což je pro start opravdu skvělé. V této kategorii jde hlavně o zábavu, aby to děti bavilo a při trénincích je kladen důraz na hry, které rozvíjí především všeobecný pohyb a koordinaci. V jarní části se zúčastnili tří turnajů, v Přelouči, na Tatře a v Babicích. V podzimní části po odchodu ročníku 2016 do vyšší kategorie, kde „zůstaly“ tří a čtyřleté děti se už na turnaj nepodařilo odjet. Nicméně v jarní části sezóny je hlavní cíl se zapojit do turnajových klání a porovnat se s konkurencí. Přeji dětem i trenérům, aby je neopouštěla radost a nadšení.

Kategorie U8

TRENÉŘI: Pavel Křivčík, Milan Novák

V této kategorii máme přihlášených 17 dětí, což je naprosto super, nicméně na tréninky chodí sotva polovina a na turnaje ještě méně. Pokud děti nechodí na tréninky pravidelně, tak není možné je naučit základní herní prvky a účast na turnaji pak nemá smysl. Děti jsou velice šikovné, takže pokud zlepšíme docházku, tak jsem si jistý, že na jaře už budeme ukazovat na turnajích naší sílu a schopnosti. Ragby je týmový sport a každý jednotlivec je součástí tohoto týmu. Na každém jednotlivci vše stojí a také padá. Ne nadarmo je „soudržnost“ jedním z hlavních principů ragby. Apeluji tedy především na rodiče – pojďme zlepšit docházku na tréninky a především na turnaje – protože tato smečka malých bizonků má obrovský potenciál – ale pouze spolu dohromady.

Kategorie U10

TRENÉR: Jan Šmíd

Na jaře jsme se i v této kategorii potýkali s nepravidelnou docházkou, to se nám ale podařilo úžasně zlepšit a na podzim už jsem měl na každém tréninku tlupu hladových (rozuměj po sportu) rošťand a rošťáků. Podařilo se nám odjet na téměř všechny turnaje v sezóně – vynechali jsme pouze ty celorepublikové, na které prozatím – opakuji PROZATÍM – nemáme výkonnost. Hned první turnaj se ukázalo, jak skvělé děti a rodiče máme v týmu, protože i když se bohužel ze zdravotních důvodů nedostavil trenér, tak rodiče rozhodli, že to s dětmi zvládnou sami – úžasné a já moc děkuji za takový přístup. Co se týče výsledků – začátek sezóny byl vlažný a měli jsme problémy se porovnat i s týmy v nejnižší skupině „C“. Osobně si myslím, že kdybychom se sešli na soustředění ve větším počtu, tak je rozjezd o něco lepší, takže opět apeluji na rodiče – prosím, neplánujte si nic na konec prázdnin – vždy tam máme soustředění, které děti neskutečně stmelí. Postupně se ale naše výkony zlepšovaly, parta se stmelovala a dokonce jsme na některé turnaje odjeli v takovém počtu, že jsme mohli nasadit 2 týmy – to je perfektní a moc děkuji za skvělou turnajovou docházku. Když se nám sešel tým dobře, byli jsme naprosto vyrovnanými soupeři již ve skupině „B“, což je úžasný posun. Teď si střihneme pár zimních turnajů v Říčanech a na jaře už se celostátních turnajů bát nebudeme – to jsem si jist!
Co musím ale vyzdvihnout je úžasná chemie v tomto týmu – děti jsou skvělá parta, v autobusech i na turnajích jsme si vždy užili kopec srandy a tak to má být. DĚKUJI!

Kategorie U12

TRENÉR: Ladislav Homola

V této kategorii je třeba také vyzdvihnout perfektní tréninkovou i turnajovou docházku. Dovolím si zde použít slova trenéra Ládi – v této kategorii přichází děti a odchází sportovci. S tím se nedá než souhlasit. Ačkoliv zábava je pořád potřeba, tak v této kategorii je již kladen větší a větší důraz na sportovní stránku věci. Je to poslední předstupeň před opravdovým patnáctkovým ragby a tedy už musí všichni začít přijímat určité role v týmu a s tím spojenou zodpovědnost. I kategorie U12 se zúčastnila téměř všech turnajů v podzimní sezóně. V této kategorii jsou pouze 2 výkonnostní skupiny „A“ a „B“ – vzhledem k tomu, že ke konci podzimu naši bizonci nenašli ve skupině „B“ již přemožitele, tak jsem si jistý, že na jaře máme cíl jasný. 🙂

Kategorie U14

TRENÉŘI: Milan Kouba, Michal Doležel

Když jsme v předchozí kategorii mluvili o přerodu z dětí na sportovce, tak zde už mluvíme o přípravě na muže a ženy. Změna je to obrovská – z půlky hřiště se hraje na celém hřišti, z 9 hráčů je 15. hraje se zkrátka už klasické patnáctkové ragby a každý hráč(ka) na hřišti má svojí roli. Pokud se v U12 ještě může podařit jednotlivcům táhnout celý tým, tak zde už je naprosto jasné, že musí makat každý jednotlivec na 100%. Na začátku sezóny byla tato změna pro nás trochu velké sousto a bohužel nám na začátku hodně ujížděl vlak. Musím vyzdvihnout obrovské nasazení a úsilí obou trenérů, kteří se prostě kousli a řekli si, že s tím musí něco udělat. A ejhle, již po několika zápasech bylo znát, že si hráči zvykají na svoje role a hra se opravdu výrazně zlepšila. Ačkoliv výsledkově to nebyla žádná hitparáda, tak herně už jsme vlak začali dohánět a věřím, že na jaře na vlak naskáčeme v plné parádě. A protože se v této kategorii také konají turnaje Open 7s, tak se trenéři rozhodli účastnit i těchto turnajů, ve kterých jde krásně sbírat zkušenosti a rozvíjet především útok. Hráči si výsledkově spravili chuť opravdu náramně, protože kromě jednoho jediného zápasu porazili vše, co jim přišlo do cesty. Gratulace! Nesmím opomenout, že v této kategorii úspěšně spolupracujeme již delší dobu s klubem Rugby Babice, za což jim děkujeme!

kategorie U16

Trenér: Květoslav Vykoukal

I v této kategorii spolupracujeme s klubem Rugby Babice a protože hráči jsou na sebe zvyklí z předchozí kategorie, tak zde si dovolím tvrdit, že už nejde o spolupráci dvou týmů, ale o jeden tým – řekněme Babilouč nebo snad Přelbice? Inu, vyberte si dle uvážení. Tým je dobře sehraný a zdobí ho obrovská bojovnost. Výsledkově si troufám tvrdit, že jsme vyrovnaní s ostatními týmy, občas jsme šťastnější my, občas soupeř, ale tak to bývá. Potřebovali bychom ještě více hráčů, abychom mohli na zápasy jezdit s plnou lavičkou. Vzhledem k tomu, jak jsou naplněné předchozí kategorie, tak věřím tomu, že se nám i tato kategorie v budoucnu příjemně zaplní. A i zde jsme byli na turnajích Open 7s, kde byli naši hráči velmi úspěšní – také gratulace!

Kategorie U18

Trenér: Robert Kašpar

V této kategorii se bohužel potýkáme s velkým nedostatkem hráčů a ani ve spojení s Babicemi nedáme kompletní tým, takže došlo ke spojení dokonce 3 týmů – Přelouč, Babice a Petrovice. Organizovat tréninky pro 3 týmy je dost složité, i tak ale má tento tým potenciál a podařilo se nasbírat nějaké výhry. Naši hráči z této kategorie už trénují i s muži RC Přelouč a pomalu se připravují na přestup do našeho mužského týmu. To by měl být ostatně cíl všech hráčů z předchozích kategorií – připravit se na přestup do hlavního týmu a pomoci držet tak dobrou pověst  a tradici našeho klubu. Jen tak dál kluci a holky – jste budoucnost RC Přelouč.

A co nás čeká?

Nyní se soustředíme na zimní přípravu, která bude probíhat od ledna v tělocvičně. V kategoriemi U8 – U12 určitě chceme zajet na pár turnajů v kryté hale v Říčanech, abychom si zase zvykali na zápasové tempo a mohli se plnohodnotně připravit na jarní část sezóny, která vyvrcholí mistrostvím republiky a doufejme i nějakým zahraničním turnajem – nechte se překvapit.

No a těm co to dočetli až sem mi dovolte popřát krásné vánoce a hlavně co nejlepší vstup a vůbec celý rok 2023, věřím že to bude rok plný nejen sportovního nadšení.

Honza Šmíd
Trenér kategorie U10 a člen VV RC Přelouč

U8 – 1. Regionální turnaj – Říčany

Na první turnaj v nové sezóně jsme s kategorií U8 vyrazili do Říčan v počtu pěti hráčů – Evička, Majky, Páťa, Táda a David a zapsali jsme se do skupiny C.

Hned první zápas jsme hráli proti Petrovicím. Většina protivníků přešla ze šestek, bylo znát, že už mají zkušenosti – měli jsme co dělat, abychom jim stačili. V prvním poločase jsme se snažili skládat pouze pohledem, ale ve druhé půlce zápasu jsme už skládat začali.

Další dva zápasy (Babice a Olymp) jsme hráli proti úplným nováčkům. Hráče jsme už skládali a při útoku už občas proběhla i nějaká ta nahrávka. Nejhorší přišlo v posledním zápase proti domácím Říčanům. Ačkoliv jsme už byli dobře rozehraní, tak jsme se spíš soustředili na dění kolem hřiště a zapomínali jsme, že soupeř už rozehrál. Skládky nám už taky vázly a zpátky na nohy se nám už také moc nechtělo. Takže tento zápas se na obou stranách spíše nesl v duchu „vezmi balón a polož pětku“.

Celkově jsme si ale zahráli dobře, dětem se turnaj líbil a těší se na další. Chtěl bych také pochválit Davida, který, ačkoliv byl na svém prvním turnaji, hrál pěkně – držel se ve formaci s ostatními, snažil se skládat protihráče, ale hlavně – při zastavení soupeřem dokázal vždy míč přihrát spoluhráči a nikdy o něj nepřišel.

Pavel Křivčík
Trenér U8

Kompletní výsledky:

Petrovice – Čolci Přelouč – Bizonci 6 : 8
Přelouč – Bizonci Babice – Vlci 10 : 2
Olymp – Policisté Přelouč Bizonci 3 : 8
Přelouč – Bizonci Říčany – Modré Tsunami 8 : 6
Ragby Kemp Břehy 2021

Ragby kemp Břehy 2021

Jako již tradičně v druhé polovině srpna se konalo soustředění mládeže určené pro všechny mládežnické kategorie U8 až U16. A stejně jako dříve se toto soustředění konalo v našem oblíbeném Autokempu Buňkov ve Břehách. 

Než se rozepíšu o samotném soustředění musím velmi poděkovat všem hráčům i rodičům, protože účast bylo absolutně výborná, omluvenky bychom spočítali na jedné ruce. Jsme opravdu rádi, že děti chtějí na tyto akce jezdit a že je to evidentně baví.

Soustředění se zúčastnilo – 55 dětí RC Přelouč, 12 dětí RC Babice, 8 trenérů (děkujeme Honzovi Vrkočovi a Davidovi Volencovi z RC Babice za výpomoc) a pak celkem cca 8 lidí na výpomoc s přípravou jídel atd. 

Soustředění začalo ve středu 18.8.2021, kdy jsme na místo navozili veškeré zázemí a během několika málo hodin jsme opět vytvořili vlastní mini vesničku, do které se nám v odpoledních hodinách začali sjíždět i rodiče s dětmi. Nastal tradiční mumraj, kde se děti zase konečně sešly a ještě plní sil řádily po okolí a užívaly si společné chvíle. Večer táborák, posezení, diskuze, plánování tréninků a děti zatím volná zábava. 

Ve čtvrtek ráno jsme již najeli na zavedený režim – výběh kolem Buňkova, snídaně, odpočinek, dopolední trénink, svačinka, odpočinek, oběd, odpočinek, odpolední trénink, svačinka, volná zábava, večeře, soud, ohýnek, zpívání, sranda a zábava, hygiena, kino, večerka. Měli jsme štěstí na počasí, bylo příjemných 22 stupňů, lehce pod mrakem – zkrátka ideální počasí na tréninky. 

V pátek ráno k nám přijel náš oblíbený trenér z Rugby unie – Dan Beneš, který se postupně během dne věnoval všem kategoriím. Děti byly nadšené, trenéři se inspirovali a Dan získal spoustu malých i velkých fanoušků – takže win-win-win situace. Danovi moc děkujeme, jeho nácviky nám moc pomáhají a čerpáme z nich vždy spoustu inspirace. Večer opět následovala standardní rutina – večeře, soud, hygiena a zase jsme dětem přichystali promítání na velkém plátně – přeci jen už není tolik sil a děti si radši odpočinou u nějakého fajn animáku. Kdo nechtěl koukat na film se posadil k ohýnku a zazpíval si u ohýnku s kytárkou nějaké klasické táborákové hity. Pak už jen večerka a nabrat síly na další náročný den.

V sobotu se nám trochu oteplilo a dokonce nám rodiče přivezli paddleboardy, tak jsme po obědě naskákali do vody a užívali si trochu toho letního dovádění. Místo odpoledního tréninku jsme dětem z kategorií U8 až U12 přichystali závodní klání v ragbyathlonu – tento nový (a zcela jistě brzy olympijský) sport je složen ze 3 disciplín – běh na suchu, běh ve vodě a střelba na terč ragbyovým míčem – při netrefení cíle je nutné oběhnout trestné kolečko (podobně jako v biathlonu). Ačkoliv už se jednalo o 3tí den intenzivních tréninků, bylo vidět, že jakmile se v něčem soutěží, děti do toho dávají vše co mají (a to opravdu všichni). K večeru už do našeho miniměstečka začali přijíždět i rodiče našich svěřenců, protože sobotní večer tradičně patří společenskému setkání i s rodiči. Opět jsme si posedali k ohýnku, opekli jsme si trochu toho masa a dojídali gulášek z pátka. Zkrátka o jídlo, pití a zábavu nebyla nouze – a tak to má být. 

Neděle už patřila pouze balení a úklidu. Celý víkend nás provázelo naprosto luxusní počasí, nicméně v neděli to vypadalo, že kolem poledne začne pršet, tak jsme museli nasadit bleskové tempo balení. A to musíme poděkovat všem rodičům, kteří se zapojili, protože to nám pomohlo, abychom vše zabalili a odvezli včas. A to tak, že když jsme uklízeli na šatnách poslední věci, tak se spustil déšť, takže to asi lépe vyjít ani nemohlo. DĚKUJEME!!! 

Sečteno podtrženo – užili jsme si báječných 5 dní, plných sportovních výkonů, rozjařených tváří, zábavy, krásného počasí a k večeru i kulturních zážitků. Děti byly nadšené a to je pro nás tou nejlepší odměnou.

Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci tohoto soustředění – Trenérům, vedení RC Přelouč, nadšeným rodičů a dalších našich přátel, kteří nezištně nabídly ruku k dílu. Ačkoliv se to pro někoho zdá jako maličkost, pro nás je každá maličkost obrovskou pomocí, za kterou jsme hluboce vděčni.

Nyní už nezbývá, než se vrhnout do nové sezóny a budeme se těšit zase za rok. 

Tým trenérů RC Přelouč
Bobin, Láďa, Milan, Jarda, Pavel, Vyky a Honza. 

U6 a U8 Turnaj v Přelouči

Na neděli 20.6.2021 byl pro nejmladší kategorie U6 a U8 naplánován turnaj pro celé Čechy (standardně jsou turnaje rozdělené na Východ a Západ), který jsme měli tu čest pořádat u nás doma v Přelouči. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 31! týmů (9 týmů U6 a 22 týmů U8). Na hřišti jsme tedy vytyčili celkem 7 hřišť na kterých probíhaly líté boje těch nejmenších nadějí českého ragby.

V kategorii U6 se výkonnost příliš neřeší, tedy týmy byly rozdělené na 2 hřiště a tam si zahráli každý s každým. V této kategorii sice hrají 4 na 4, nicméně každý tým na na ploše ještě jednoho „hráče“ – trenéra, ten poletuje po hřišti a koriguje své svěřence, kterým směrem mají běžet a co mají dělat. Všem trenérům v této kategorii smekám pomyslný klobouk, protože jejich nadšení a aktivita jsou sami o sobě sportovními výkony. 🙂 My bohužel tým v této věkové kategorii zatím skládáme, ale věříme, že do další sezóny již budeme mít i v této kategorii tým schopný účastnit se turnajů.

V kategorii U8 byly týmy rozdělené na výkonnostní skupiny A, B a C. Za Rugby Club Přelouč jsme měli k dispozici 9 sportovců, což bohužel jen těsně nedalo 2 týmy (hraje se v 5ti), nicméně i tak je lepší, když můžeme hráče střídat, obzvláště v takovém vedru jaké panovalo tuto neděli. Nasadili jsme tedy náš 1 tým do výkonnostní skupiny B, kde jsme nakonec odehráli celkem 5 zápasů 

proti týmům Tatra Sarančata, Říčany Mašina, Sedlčany, Říčany Skála a Babice Tygři. Na výsledky netřeba hledět, důležité pro mě je, jak děti hrály – nasazení a obrana byly na výborné úrovni, viděli jsme obrovské množství krásných skládek. Jsem si jist, že na hřišti ani jeden hráč či hráčka nevypustili snad ani metr. V čem máme mezery je hlad po balónu, podpora spoluhráče a občas se snažíme to urvat v jednom, když si můžeme krásně přihrát a uvolnit jiného hráče. To jsou ale věci, ne kterých se dá pracovat. Nadšení a odhodlání hráčů, to je to co se těžko buduje a toho máme na rozdávání a za to jsem na děti hrdý.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem, kdo se zúčastnili a především všem, co se zapojili do organizace tak velkého turnaje. Obzvláště v tom horku to bylo vysilující, ale zvládli jsme to na jedničku. V neposlední řadě bych rád poděkoval obchodnímu domu Tesco v Přelouči, které nám poskytlo sladké i zdravé odměny pro všechny týmy – Děkujeme.

Ohlédnutí za rokem 2020 – nejmladší kategorie U6 a U8

Zimní příprava na začátku roku probíhala jako již tradičně v tělocvičně, kde jsme se s dětmi pracovali na zvýšení fyzické kondice, ale především hraní různých dovednostních her, abychom si užili co nejvíc legrace. Ještě z podzimu 2019 jsme měli rozjetou spolupráci s kluby Kralupy Havrani a Iuridica Sovy, se kterými jsme nasazovali týmy do turnajů pod názvem KIP. Cílem bylo sjednotit výkonnostně vyrovnané hráče a hráčky do týmů tak, aby si všichni plnohodnotně zahráli a především se také posouvali, což myslím fungovalo náramně a všichni napříč jsme si tuto spolupráci pochvalovali.
V lednu jsme takto stihli odehrát ještě 1 turnaj v hale ve Zbuzanech, poté však dorazil na nejstarší kontinent nezvaný host a jak tréninkům tak turnajům bylo takzvaně odpískáno.
Ačkoliv jsme se na jaře snažili alespoň online motivovat děti k pohybu a individuálnímu tréninku, tak při návratu na trávník byla neplánovaná pauza hodně znát. V červnu jsme odehráli pouze 1 turnaj v Říčanech a potom jsme uspořádali přátelské zápasy v Přelouči, kam jsme pozvali týmy z Babic a Vyškova a užili si den plný ragby. Shodou okolností na obou těchto akcích vydatně pršelo, tedy pro ragby naprosto ideální podmínky – rozzářené tváře dětí válející se v bahně – no co může být víc?
Na konci prázdnin, jako každý rok, proběhlo soustředění mládežnických kategorií. Pro spoustu hráčů bylo soustředění o seznamování se s novými týmy (přestupy mezi kategoriemi), ale také s novými pravidly, které měly být platné od září 2020.
Zároveň také došlo ke změně trenérů, kdy se kategorií U6 a U8 ujmuli Jarda s Pavlem. Honza se přesunul do kategorie U10.
Ještě před startem podzimní sezóny se uskutečnil přesunutý Havran Cup, tentokráte trefně přejmenovaný na BezroušCUP. Je to turnaj, kde se klubová příslušnost rozstřelí hned po příjezdu a trenéři i děti se rozčlení do „mezinárodních“ týmů. Je to nádherný turnaj, kde jak děti tak trenéři vyzkouší spoluhráče či svěřence z jiných týmů a mají možnost předvést své „schopnosti“ i mimo svůj standardní prostor.
Na podzim jsme se snažili objet všechny turnaje. V kategorii U6 jsme bohužel neměli na turnaje žádné zastoupení, nicméně kategorie U8 se zúčastnila všech turnajů, které se uskutečnily. Na dětech byl znatelný obrovský posun na každém dalším turnaji. Máme v této kategorii hned několik obrovských nadějí a je nesmírná škoda, že nám zase ten neřád koviďáckej v říjnu zastavil veškeré aktivity.
A tím jsme tedy ukončili předčasně tento rok, který nám v našich aktivitách úplně nepřál. Můžeme jen doufat, že příští rok už bude trochu lépe a že se budeme scházet častěji při této nádherné hře, která nás tak strašně moc baví.

Všem hráčům i rodičům bychom chtěli popřát krásné svátky a co možná nejlepší nový rok 2021.

Za RC Přelouč,
Honza, Jarda a Pavel

Kategorie U8 – Regionální turnaj – Říčany

V sobotu jsme ve složení Táda, Víťa, Vaneska, Tobík a Evička vyrazili do Říčan na turnaj U8 – skupina C1.

Děti se moc těšily, což se projevilo i ve hře. Bojovali jsme o každý míč a nic jsme nevzdávali, i když nám rozhodčí hned v prvním zápase proti Petrovickým Mlokům odpískal pár neúmyslných předhozů a my tak přišli o cenné pětky. I přes prohru 1:6 jsme ale v dalším zápase zahráli nádherný zápas proti Říčanským Tsunami, kterým jsme to dali 7:3. Po 10-ti minutové přestávce jsme nastoupili na druhý zápas proti Mlokům. Na dětech už byla znát únava, ale díky dobrému pohybu do stran jsme soupeře nepouštěli středem hřiště. Bohužel jsme ale přestali skládat, takže nás rychlonozí Mloci obíhali podél autů a my jsme se už jen marně snažili dobíhat. Přesto jsme to uhráli na 1:5. V posledním zápase jsme si chtěli spravit chuť na Tsunami, ale vzhledem ke špatné organizaci turnaje, nám zápas po jedné minutě ukončili, neboť bylo potřeba uvolnit hřiště na zápas mužů.

Z Říčan jsme odjížděli s dobrým pocitem a svědomím, že jsme do zápasů dali všechno. Ukázali jsme si, kde máme slabá místa a na co se máme při trénincích zaměřit. Děti byly spokojené a to nás těší.

Pavel

2. Regionální turnaj – Rakovník

Dne 17. 9.2017 náš tým věkové kategorie hráčů a hráček do 8. let, zavítal do Královského města Rakovník, který leží v členité krajině s mohutným komplexem křivoklátských lesů. Jako trenér starší věkové kategorie jsem mohl zavzpomínat na naše začátky a příjemně si zpestřit nedělní den tím nejpůvabnějším (mini) ragby. S obrovským potěšením a úsměvem ve tváři mohu konstatovat, že našemu týmu se podařilo: vysbírat všechny houby v celém sportovním areálu, prohlédnou si všechny kytičky na hrací ploše, pochytat obrovské množství různých brouků a rozkopnou asi 10 kelímků s pitím. Cesta mikrobusem zase přinesla spoustu zpěvu, imaginární střelbu po kolem projíždějících autech a startujících dopravních letadlech, což mělo za následek kolektivní zjištění, že ty červený auta maj vopravu obratný (myšleno obraný) štít, co se fakt nedá prostřelit! I přes všechna tato lákadla, si náš tým opravdu našel čas i na ragby. V předvedeném výkonu bylo patrné nadšení a to je u těchto dětí to nejvíc. Celý tým prošel turnajem s úsměvem a to je pro nás tou pravou výhrou. „Bizonci“ Strašně jsem si to užil a děkuji Vám za krásnou neděli.

Výsledky nejsou vůbec, ale opravdu vůbec důležitý, ale:
Přelouč – Tatra 4:4
Přelouč – Iurta 7:2
Přelouč – Petrovice 7:2
Přelouč – Praga 4:4
Přelouč – Říčany 6:2