Category: U8

U8 – 1. Regionální turnaj – Říčany

Na první turnaj v nové sezóně jsme s kategorií U8 vyrazili do Říčan v počtu pěti hráčů – Evička, Majky, Páťa, Táda a David a zapsali jsme se do skupiny C.

Hned první zápas jsme hráli proti Petrovicím. Většina protivníků přešla ze šestek, bylo znát, že už mají zkušenosti – měli jsme co dělat, abychom jim stačili. V prvním poločase jsme se snažili skládat pouze pohledem, ale ve druhé půlce zápasu jsme už skládat začali.

Další dva zápasy (Babice a Olymp) jsme hráli proti úplným nováčkům. Hráče jsme už skládali a při útoku už občas proběhla i nějaká ta nahrávka. Nejhorší přišlo v posledním zápase proti domácím Říčanům. Ačkoliv jsme už byli dobře rozehraní, tak jsme se spíš soustředili na dění kolem hřiště a zapomínali jsme, že soupeř už rozehrál. Skládky nám už taky vázly a zpátky na nohy se nám už také moc nechtělo. Takže tento zápas se na obou stranách spíše nesl v duchu „vezmi balón a polož pětku“.

Celkově jsme si ale zahráli dobře, dětem se turnaj líbil a těší se na další. Chtěl bych také pochválit Davida, který, ačkoliv byl na svém prvním turnaji, hrál pěkně – držel se ve formaci s ostatními, snažil se skládat protihráče, ale hlavně – při zastavení soupeřem dokázal vždy míč přihrát spoluhráči a nikdy o něj nepřišel.

Pavel Křivčík
Trenér U8

Kompletní výsledky:

Petrovice – Čolci Přelouč – Bizonci 6 : 8
Přelouč – Bizonci Babice – Vlci 10 : 2
Olymp – Policisté Přelouč Bizonci 3 : 8
Přelouč – Bizonci Říčany – Modré Tsunami 8 : 6
Ragby Kemp Břehy 2021

Ragby kemp Břehy 2021

Jako již tradičně v druhé polovině srpna se konalo soustředění mládeže určené pro všechny mládežnické kategorie U8 až U16. A stejně jako dříve se toto soustředění konalo v našem oblíbeném Autokempu Buňkov ve Břehách. 

Než se rozepíšu o samotném soustředění musím velmi poděkovat všem hráčům i rodičům, protože účast bylo absolutně výborná, omluvenky bychom spočítali na jedné ruce. Jsme opravdu rádi, že děti chtějí na tyto akce jezdit a že je to evidentně baví.

Soustředění se zúčastnilo – 55 dětí RC Přelouč, 12 dětí RC Babice, 8 trenérů (děkujeme Honzovi Vrkočovi a Davidovi Volencovi z RC Babice za výpomoc) a pak celkem cca 8 lidí na výpomoc s přípravou jídel atd. 

Soustředění začalo ve středu 18.8.2021, kdy jsme na místo navozili veškeré zázemí a během několika málo hodin jsme opět vytvořili vlastní mini vesničku, do které se nám v odpoledních hodinách začali sjíždět i rodiče s dětmi. Nastal tradiční mumraj, kde se děti zase konečně sešly a ještě plní sil řádily po okolí a užívaly si společné chvíle. Večer táborák, posezení, diskuze, plánování tréninků a děti zatím volná zábava. 

Ve čtvrtek ráno jsme již najeli na zavedený režim – výběh kolem Buňkova, snídaně, odpočinek, dopolední trénink, svačinka, odpočinek, oběd, odpočinek, odpolední trénink, svačinka, volná zábava, večeře, soud, ohýnek, zpívání, sranda a zábava, hygiena, kino, večerka. Měli jsme štěstí na počasí, bylo příjemných 22 stupňů, lehce pod mrakem – zkrátka ideální počasí na tréninky. 

V pátek ráno k nám přijel náš oblíbený trenér z Rugby unie – Dan Beneš, který se postupně během dne věnoval všem kategoriím. Děti byly nadšené, trenéři se inspirovali a Dan získal spoustu malých i velkých fanoušků – takže win-win-win situace. Danovi moc děkujeme, jeho nácviky nám moc pomáhají a čerpáme z nich vždy spoustu inspirace. Večer opět následovala standardní rutina – večeře, soud, hygiena a zase jsme dětem přichystali promítání na velkém plátně – přeci jen už není tolik sil a děti si radši odpočinou u nějakého fajn animáku. Kdo nechtěl koukat na film se posadil k ohýnku a zazpíval si u ohýnku s kytárkou nějaké klasické táborákové hity. Pak už jen večerka a nabrat síly na další náročný den.

V sobotu se nám trochu oteplilo a dokonce nám rodiče přivezli paddleboardy, tak jsme po obědě naskákali do vody a užívali si trochu toho letního dovádění. Místo odpoledního tréninku jsme dětem z kategorií U8 až U12 přichystali závodní klání v ragbyathlonu – tento nový (a zcela jistě brzy olympijský) sport je složen ze 3 disciplín – běh na suchu, běh ve vodě a střelba na terč ragbyovým míčem – při netrefení cíle je nutné oběhnout trestné kolečko (podobně jako v biathlonu). Ačkoliv už se jednalo o 3tí den intenzivních tréninků, bylo vidět, že jakmile se v něčem soutěží, děti do toho dávají vše co mají (a to opravdu všichni). K večeru už do našeho miniměstečka začali přijíždět i rodiče našich svěřenců, protože sobotní večer tradičně patří společenskému setkání i s rodiči. Opět jsme si posedali k ohýnku, opekli jsme si trochu toho masa a dojídali gulášek z pátka. Zkrátka o jídlo, pití a zábavu nebyla nouze – a tak to má být. 

Neděle už patřila pouze balení a úklidu. Celý víkend nás provázelo naprosto luxusní počasí, nicméně v neděli to vypadalo, že kolem poledne začne pršet, tak jsme museli nasadit bleskové tempo balení. A to musíme poděkovat všem rodičům, kteří se zapojili, protože to nám pomohlo, abychom vše zabalili a odvezli včas. A to tak, že když jsme uklízeli na šatnách poslední věci, tak se spustil déšť, takže to asi lépe vyjít ani nemohlo. DĚKUJEME!!! 

Sečteno podtrženo – užili jsme si báječných 5 dní, plných sportovních výkonů, rozjařených tváří, zábavy, krásného počasí a k večeru i kulturních zážitků. Děti byly nadšené a to je pro nás tou nejlepší odměnou.

Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci tohoto soustředění – Trenérům, vedení RC Přelouč, nadšeným rodičů a dalších našich přátel, kteří nezištně nabídly ruku k dílu. Ačkoliv se to pro někoho zdá jako maličkost, pro nás je každá maličkost obrovskou pomocí, za kterou jsme hluboce vděčni.

Nyní už nezbývá, než se vrhnout do nové sezóny a budeme se těšit zase za rok. 

Tým trenérů RC Přelouč
Bobin, Láďa, Milan, Jarda, Pavel, Vyky a Honza. 

U6 a U8 Turnaj v Přelouči

Na neděli 20.6.2021 byl pro nejmladší kategorie U6 a U8 naplánován turnaj pro celé Čechy (standardně jsou turnaje rozdělené na Východ a Západ), který jsme měli tu čest pořádat u nás doma v Přelouči. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 31! týmů (9 týmů U6 a 22 týmů U8). Na hřišti jsme tedy vytyčili celkem 7 hřišť na kterých probíhaly líté boje těch nejmenších nadějí českého ragby.

V kategorii U6 se výkonnost příliš neřeší, tedy týmy byly rozdělené na 2 hřiště a tam si zahráli každý s každým. V této kategorii sice hrají 4 na 4, nicméně každý tým na na ploše ještě jednoho „hráče“ – trenéra, ten poletuje po hřišti a koriguje své svěřence, kterým směrem mají běžet a co mají dělat. Všem trenérům v této kategorii smekám pomyslný klobouk, protože jejich nadšení a aktivita jsou sami o sobě sportovními výkony. 🙂 My bohužel tým v této věkové kategorii zatím skládáme, ale věříme, že do další sezóny již budeme mít i v této kategorii tým schopný účastnit se turnajů.

V kategorii U8 byly týmy rozdělené na výkonnostní skupiny A, B a C. Za Rugby Club Přelouč jsme měli k dispozici 9 sportovců, což bohužel jen těsně nedalo 2 týmy (hraje se v 5ti), nicméně i tak je lepší, když můžeme hráče střídat, obzvláště v takovém vedru jaké panovalo tuto neděli. Nasadili jsme tedy náš 1 tým do výkonnostní skupiny B, kde jsme nakonec odehráli celkem 5 zápasů 

proti týmům Tatra Sarančata, Říčany Mašina, Sedlčany, Říčany Skála a Babice Tygři. Na výsledky netřeba hledět, důležité pro mě je, jak děti hrály – nasazení a obrana byly na výborné úrovni, viděli jsme obrovské množství krásných skládek. Jsem si jist, že na hřišti ani jeden hráč či hráčka nevypustili snad ani metr. V čem máme mezery je hlad po balónu, podpora spoluhráče a občas se snažíme to urvat v jednom, když si můžeme krásně přihrát a uvolnit jiného hráče. To jsou ale věci, ne kterých se dá pracovat. Nadšení a odhodlání hráčů, to je to co se těžko buduje a toho máme na rozdávání a za to jsem na děti hrdý.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem, kdo se zúčastnili a především všem, co se zapojili do organizace tak velkého turnaje. Obzvláště v tom horku to bylo vysilující, ale zvládli jsme to na jedničku. V neposlední řadě bych rád poděkoval obchodnímu domu Tesco v Přelouči, které nám poskytlo sladké i zdravé odměny pro všechny týmy – Děkujeme.

Ohlédnutí za rokem 2020 – nejmladší kategorie U6 a U8

Zimní příprava na začátku roku probíhala jako již tradičně v tělocvičně, kde jsme se s dětmi pracovali na zvýšení fyzické kondice, ale především hraní různých dovednostních her, abychom si užili co nejvíc legrace. Ještě z podzimu 2019 jsme měli rozjetou spolupráci s kluby Kralupy Havrani a Iuridica Sovy, se kterými jsme nasazovali týmy do turnajů pod názvem KIP. Cílem bylo sjednotit výkonnostně vyrovnané hráče a hráčky do týmů tak, aby si všichni plnohodnotně zahráli a především se také posouvali, což myslím fungovalo náramně a všichni napříč jsme si tuto spolupráci pochvalovali.
V lednu jsme takto stihli odehrát ještě 1 turnaj v hale ve Zbuzanech, poté však dorazil na nejstarší kontinent nezvaný host a jak tréninkům tak turnajům bylo takzvaně odpískáno.
Ačkoliv jsme se na jaře snažili alespoň online motivovat děti k pohybu a individuálnímu tréninku, tak při návratu na trávník byla neplánovaná pauza hodně znát. V červnu jsme odehráli pouze 1 turnaj v Říčanech a potom jsme uspořádali přátelské zápasy v Přelouči, kam jsme pozvali týmy z Babic a Vyškova a užili si den plný ragby. Shodou okolností na obou těchto akcích vydatně pršelo, tedy pro ragby naprosto ideální podmínky – rozzářené tváře dětí válející se v bahně – no co může být víc?
Na konci prázdnin, jako každý rok, proběhlo soustředění mládežnických kategorií. Pro spoustu hráčů bylo soustředění o seznamování se s novými týmy (přestupy mezi kategoriemi), ale také s novými pravidly, které měly být platné od září 2020.
Zároveň také došlo ke změně trenérů, kdy se kategorií U6 a U8 ujmuli Jarda s Pavlem. Honza se přesunul do kategorie U10.
Ještě před startem podzimní sezóny se uskutečnil přesunutý Havran Cup, tentokráte trefně přejmenovaný na BezroušCUP. Je to turnaj, kde se klubová příslušnost rozstřelí hned po příjezdu a trenéři i děti se rozčlení do „mezinárodních“ týmů. Je to nádherný turnaj, kde jak děti tak trenéři vyzkouší spoluhráče či svěřence z jiných týmů a mají možnost předvést své „schopnosti“ i mimo svůj standardní prostor.
Na podzim jsme se snažili objet všechny turnaje. V kategorii U6 jsme bohužel neměli na turnaje žádné zastoupení, nicméně kategorie U8 se zúčastnila všech turnajů, které se uskutečnily. Na dětech byl znatelný obrovský posun na každém dalším turnaji. Máme v této kategorii hned několik obrovských nadějí a je nesmírná škoda, že nám zase ten neřád koviďáckej v říjnu zastavil veškeré aktivity.
A tím jsme tedy ukončili předčasně tento rok, který nám v našich aktivitách úplně nepřál. Můžeme jen doufat, že příští rok už bude trochu lépe a že se budeme scházet častěji při této nádherné hře, která nás tak strašně moc baví.

Všem hráčům i rodičům bychom chtěli popřát krásné svátky a co možná nejlepší nový rok 2021.

Za RC Přelouč,
Honza, Jarda a Pavel

Kategorie U8 – Regionální turnaj – Říčany

V sobotu jsme ve složení Táda, Víťa, Vaneska, Tobík a Evička vyrazili do Říčan na turnaj U8 – skupina C1.

Děti se moc těšily, což se projevilo i ve hře. Bojovali jsme o každý míč a nic jsme nevzdávali, i když nám rozhodčí hned v prvním zápase proti Petrovickým Mlokům odpískal pár neúmyslných předhozů a my tak přišli o cenné pětky. I přes prohru 1:6 jsme ale v dalším zápase zahráli nádherný zápas proti Říčanským Tsunami, kterým jsme to dali 7:3. Po 10-ti minutové přestávce jsme nastoupili na druhý zápas proti Mlokům. Na dětech už byla znát únava, ale díky dobrému pohybu do stran jsme soupeře nepouštěli středem hřiště. Bohužel jsme ale přestali skládat, takže nás rychlonozí Mloci obíhali podél autů a my jsme se už jen marně snažili dobíhat. Přesto jsme to uhráli na 1:5. V posledním zápase jsme si chtěli spravit chuť na Tsunami, ale vzhledem ke špatné organizaci turnaje, nám zápas po jedné minutě ukončili, neboť bylo potřeba uvolnit hřiště na zápas mužů.

Z Říčan jsme odjížděli s dobrým pocitem a svědomím, že jsme do zápasů dali všechno. Ukázali jsme si, kde máme slabá místa a na co se máme při trénincích zaměřit. Děti byly spokojené a to nás těší.

Pavel

2. Regionální turnaj – Rakovník

Dne 17. 9.2017 náš tým věkové kategorie hráčů a hráček do 8. let, zavítal do Královského města Rakovník, který leží v členité krajině s mohutným komplexem křivoklátských lesů. Jako trenér starší věkové kategorie jsem mohl zavzpomínat na naše začátky a příjemně si zpestřit nedělní den tím nejpůvabnějším (mini) ragby. S obrovským potěšením a úsměvem ve tváři mohu konstatovat, že našemu týmu se podařilo: vysbírat všechny houby v celém sportovním areálu, prohlédnou si všechny kytičky na hrací ploše, pochytat obrovské množství různých brouků a rozkopnou asi 10 kelímků s pitím. Cesta mikrobusem zase přinesla spoustu zpěvu, imaginární střelbu po kolem projíždějících autech a startujících dopravních letadlech, což mělo za následek kolektivní zjištění, že ty červený auta maj vopravu obratný (myšleno obraný) štít, co se fakt nedá prostřelit! I přes všechna tato lákadla, si náš tým opravdu našel čas i na ragby. V předvedeném výkonu bylo patrné nadšení a to je u těchto dětí to nejvíc. Celý tým prošel turnajem s úsměvem a to je pro nás tou pravou výhrou. „Bizonci“ Strašně jsem si to užil a děkuji Vám za krásnou neděli.

Výsledky nejsou vůbec, ale opravdu vůbec důležitý, ale:
Přelouč – Tatra 4:4
Přelouč – Iurta 7:2
Přelouč – Petrovice 7:2
Přelouč – Praga 4:4
Přelouč – Říčany 6:2

1. Regionální turnaj – Říčany

Po prázdninové odmlce, jsme vyrazili změřit své síly do Říčan s týmem, ve kterém bylo několik nováčků. Odjeli jsme s hlavním mottem – radost ze hry a pro nováčky seznámit se s prostředím zápasů a poznáním svých spoluhráčů.
Nastoupili jsme ve vykonostní skupině C, kde jsme postupně sehráli pět utkání proti Pragovce, Tatře, Petrovicím, Říčanům a IURTĚ (Iuridica a Sparta). První utkání proběhlo v duchu „My jsme nezničitelní“ a soupeře jsme dostali s velkou převahou na lopatky. Ve druhém zápase byla vidět klíčící zuřivost, ale na soupeře nám to tentokráte nestačilo. Ve třetím zápase jsme vše náhle zapoměli a usnuli na vavřínech, což nám vysoudilo pořádný nářez od soupeře, který nás naplno převálcoval. Ve čtvrtém utkání jsme sehráli vyrovnanou partii a nakonec se nám podařilo soupeře udolat lepší taktikou. Do pátého a posledního klání tohoto dne jsme nastoupili již nadšeni, ale zároveň unaveni, což bylo velmi vidět a tak nám zápas vynesl remízu. Musím říci, že se kluci svého hození do vody zhostili na jedničku a ukázali jak vypadá soudržnost týmu. Věřím, že nám vše vydrží i do dalších turnajů a budem postupně všem ukazovat, že bizoni nejsou jen zarostlými sudokopytníky, ale pekelně nebezpečným soupeřem. Kluci a děvčata, děkuji Vám za hezkou neděli, kde jsme vše co jsme si předsevzali a s čím šli do turnaje, splnili. Děkuji i rodičům za podporu svých ratolestí a pevně věřím, že jste si turnaj nádherně užili.

Výsledky:
Přelouč – Říčany Modré torpédo 6:0
IURTA – Přelouč 3:2
Praga Radostně vpřed – Přelouč 8:0
Přelouč – Tatra Černá Bouře 4:2
Petrovice Pulci – Přelouč 1:1