Rubrika:: Muži

Přeloučští ragbisté berou 6. místo z Mistrovství ČR v sedmičkovém ragby

Poslední červnový víkend se na pražské Slávii odehrálo Mistrovství České republiky v sedmičkovém ragby. O titul bojovalo celkem osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Skupina A byla tvořena Říčany, Tatrou, Pragou a Přeloučí. Ve skupině B nastoupila domácí Slávie, Sparta, Bystrc a Petrovice.  Každý tým odehrál v sobotu ve skupině tři utkání a v neděli se pokračovalo boji o celkové umístění, kdy čekala na týmy dvě utkání.

Do turnaje jsme měli k dispozici pouze 9 hráčů, což má mělo i na konečném umístění velký vliv, když velkou část hrací doby odehrálo stejných sedm hráčů, kterým teplé počasí bralo v závěrečných utkáních hracích dnů dost sil. Reprezentovat naše město odjeli kapitán Vít Rozkošný, Jan Čížek, Jakub Čížek, Jan Kohout, David Nevrlý, Štěpán Krejz, Jan Dušek, David Staněk a hostující hráč ze Zlína Denis Juřík.

V prvním utkání ve skupině jsme jednoznačně porazili tým Pragy 33:7 a lepší vstup do turnaje, i s předvedenou hrou, jsme si nemohli přát. Ve druhém sobotním utkání jsme se postavili proti úřadujícím mistrům z loňského roku, Tatře. Tatra se rychle ujala vedení a skóre před koncem prvního poločasu bylo 17:0. Nám se ale podařilo poslední akcí poločasu snížit pětkou Honzy Čížka. Ve druhé části hry jsme naopak převzali otěže zápasu my a dvěma pětkami jsme otočili stav utkání na naší stranu. Bohužel už v nastaveném čase odpískala chybně rozhodčí trestný kop proti nám i se žlutou kartou, čehož zkušený  tým Tatry využil a nakonec o tři body zvítězil 19:22. Rozhodčí se po utkání přišla za chybu omluvit, ale na výsledku to nic nezměnilo a my už věděli, že si ani letos o medaile nezahrajeme. Poslední utkání ve skupině jsme odehráli proti budoucím mistrům z Říčan, kteří už v prvním poločase rozhodli o svém vítezství. Konečný stav utkání byl tedy 5:38 a obsadili jsme ve skupině 3. místo, a v neděli nás čekal boj o konečné 5. místo.

V semifinále jsme nastoupili proti Petrovicím a i tady nám vyšel vstup do hracího dne skvěle a zvítězili jsme 31:7 a čekal nás s Bystrcí Brno boj o konečné 5. místo. V posledním utkání byla vidět velká únava hráčů, a na mladý tým z Brna jsme už bohužel nestačili a prohráli 14:36.

Bodování MČR 7´s: Čížek Jan 27 (3P, 6 KPP), Juřík 22 (4P, 1KPP), Čížek Jakub 19 (3P, 2KPP), Kohout, Nevrlý 12 (2P,1KPP), Rozkošný 10 (2P)

Konečné pořadí Mistrovství ČR v ragby 7´s 2024: Říčany, Tatra, Slavia, Sparta, Bystrc, Přelouč, Petrovice, Praga

Barážové dvojutkání nás poslalo do II. ligy

V sobotu 8.6. jsme nastoupili k poslednímu utkání této sezóny, ve kterém jsme ani podruhé nestačili na rezervu Říčan a sestupujeme pro jarní část sezóny 2025 do 2.ligy.

RC Přelouč – RC Mountfield Říčany B 28:39 (7:27)
Body: Čížek Jan 13 (1P, 4KPP), Staněk 10 (2P), Chrbolka 5 (1P)
Sestava: Dušek, Čejka, Staněk, Jech, Krejzl, Suchý, Adamec, Preininger, Rozkošný, Čížek Jakub, Chrbolka, Nevrlý, Čížek Jan, Petržilka, Stýblo Střídali: Halík, Horáček, Charvát, Rosenkranz, Řičica, Zikán, Doležel, Pánek

K utkání jsme měli po hodně dlouhé době plnou soupisku, ale ani to tentokrát nepomohlo k vítězství. Hned v úvodu utkání se ve 4. minutě nešťastně zranil Honza Stýblo, kdy si poranil achilovku a hned ze hřiště byl odvezen do nemocnice a v odpoledních hodinách postoupil operaci. Přejeme Honzovi ať je brzy v pořádku a zranění nezanechá žádné následky.

Říčany vstoupily do zápasu odhodlaně a položily rychle dvě pětky, na které jsme po 25. minutách hry odpověděli díky pětce Davida Staňka. Říčany tato pětka, ale snad ještě víc nabudila a do konce poločasu položily ještě 3x a už v půlce hry bylo v podstatě rozhodnuto, že sestoupíme, protože zvítězit ve druhém poločase o 50 bodů bylo téměř nereálné.

Snažili jsme se tedy aspoň vyrovnat hru a získat nějaké body. Do konce utkání se nám jich podařilo dát 21, za 3 položení a 3 konverze. Pětky položili Chrbolka, podruhé Staněk a naši poslední trochu symbolicky hrající trenér a kapitán Honza Čížek. Říčanům se podařilo do našeho brankoviště dojít v druhém poločase 2x a pohodlně si došly pro vítězství.

Našimi soupeři ve 2. lize budou na jaře 2025 Bystrc Brno, Ostrava, Havířov, Slavia B a Olomouc.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se na Vás na konci srpna, kdy se rozehraje Pohár XV 2024.

Do báražové odvety jdeme s 30-ti bodovou ztrátou

V sobotu 25.5. odjelo 16 hráčů bojovat o udržení v 1. lize. Bohužel nás delší dobu trápí problémy s hráčskou základnou, a máme dost často problém postavit plnou základní soupisku. Rezervní tým Říčan má velké ambice postoupit do 1. ligy, aby jejich hráči byli lépe připravení na přesun do extraligového A týmu. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání s  mladým týmem Říčan, který byl doplněn o pár hráčů A týmu a dokázali jsme bohužel držet krok jen prvním poločase, ve kterém jsme dokázali hrát s balónem a soupeř většinu hry dobře bránil naše útoky. Skóre otevřel Jan Kohout trestným kopem, po kterém přišly v rychlém sledu pětky na každé straně. Tu naší položil David Staněk s konverzí Jana Kohouta. Poločas skončil za stavu 10:7 pro nás.

Hned začátkem druhé půle se ujaly hlavní role Říčany a během 25. minut nám položily celkem 5 pětek a skóre bylo rázem 36:10 pro domácí. Říčanskou řadu pětek přerušil Krejzl, ale ani tento záblesk nevedl k případnému snižování bodového rozdílu. Říčany během dalších dvou minut prošly 2x do našeho brankoviště a poslední 4 minuty už jim stačilo si hlídat naše snahy o položení, které jsme přeci jen po menší chybce rozhodčího položili díky Janu Kohoutovi a uzavřeli skóre prvního barážového utkání  50:20 pro domácí. V odvetě, která je na programu 8.6. mimořádně už od 12:00, se budeme muset hodně snažit, jestli budeme chtít tento nevlídný vývoj baráže zvrátit.

RC Mountfield Říčany B – RC Přelouč 50:20 (7:10)
Body: Kohout 10 (1P, 1KPP, 1TK), Staněk, Krejzl 5 (1P)
Sestava: Dušek, Čejka, Staněk, Jech, Halík, Suchý, Krejzl, Preininger, Rozkošný, Čížek Jakub, Chrbolka, Nevrlý, Čížek Jan, Stýblo, Kohout, střídal: Rosenkranz

Utkání ve Zlíně rozhodlo o tom, že budeme hrát baráž o udržení se v I. lize

RC Zlín – RC Přelouč 48:28 (19:21)
Body: Čížek Jan 10 (2P), Kohout 13 (1P, 4KPP) Krejzl 5
Sestava: Dušek, Čejka, Charvát, Jech, Pánek, Suchý, Řičica, Krejzl, Stýblo, Čížek Jakub, Chrbolka, Čížek Jan, Petržilka, Nevrlý, Kohout  Střídali: Halík, Rosenkranz, Zikán, Doležel

V sobotu 18.5. jsme cestovali do Zlína k poslednímu utkání základní části. V případě výhry by jsme skončili na čtvrtém místě a udrželi by se v 1. lize i pro příští rok. K dispozici jsme měli 19 hráčů a vstup do utkání nebyl ideální, kdy Zlín brzy 2x bodoval a byl většinu poločasu lepší. Nám se, ale ke konci poločasu podařilo zlepšit hru a třemi pětkami Honzy Čížka, Jana Kohouta a Štěpána Krejzla jsme otočili skóre na 21:19 a po polovině hry jsme vedli. Druhý poločas začal vyrovnaně, ale Zlín využil naší špatné obrany a třemi pětkami nám odskočil a zbytek utkání už si pohlídal. Naši čtvrtou a poslední pětku položil znovu kapitán Honza Čížek, která ale na vývoji utkání už nic nezměnila. V tabulce  končíme na 5. místě a ve dvojutkání se v baráži postavíme proti B týmu Říčan.

Ve 14 hráčích odjíždíme z Brna bez bodu

8.kolo 1.ligy ragby Brno: Bystrc Brno – Přelouč 77:21 (42:21)

Body Přelouče: Čejka 10 (2P), Kohout 6 (3 KPP), Preininger 5  (1P)
Sestava Přelouče: Dušek, Čejka, Charvát, Jech, Halík, Suchý, Krejzl, Preininger, Čížek Jan, Kohout, Zíkán, Nevrlý, Čížek Jakub, Řičica

Od středy jsme sčítali ztráty pro sobotní utkání s Brnem. Jednu chvíli to vypadalo i na kontumaci, ale to jsme naštěstí nedopustili a odjeli s pouhými 14-ti hráči a z toho byli i někteří zranění. Od začátku zápasu úřadovala Bystrc a položila rychle 4 pětky. V prvním poločase jich položili celkem 6. Nám se po podobných chybách Bystrce, podařilo skórovat třikrát.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem položit čtvrtou pětku a odvést si aspoň bod. Celkem 2x jsme tomu byly velmi blízko, ale nakonec se nám to nepodařilo. Dlouho se nám dařilo bránit Bystrc v položení dalších bodů, ale postupem času nám odcházeli síly a Bystrc se znovu prosazovala a došla si pro jednoznačné vítězství. Velkou pochvalu si dnes zaslouží náš roj, který dával celý zápas Brnu zabrat a postaral se všechny naše pětky.

Další utkání odehrajeme doma proti Slavii 11.5. od 14 hodin.

Vydřené vítězství nad Tatrou

V odvetném utkání s Tatrou Smíchov U23, kdy jsme v prvním zápase soupeři podlehli o 4 body jsme chtěli vyhrát a  potvrdit tak zlepšenou hru v jarní části. Bohužel nám chyběl vykartovaný David Staněk a Tomáš Adamec, který už se na plno věnuje své disciplíně Rugby League. Do týmu se naopak pomalu vrací Štěpán Trunec, který se zapojuje do hry vždy na 20 – 30 minut.

RC Přelouč – RC Tatra Smíchov U23 29:26 (24:7)

Body: Chrbolka 15,   Suchý 5, Čížek Jakub 5, Kohout Jan 4
Sestava: Čejka, Dušek, Charvát, Krejzl, Jech, Dostál, Preininger, Suchý, Řičica, Kohout Jan, Čížek Jan, Nevrlý, Chrbolka, Petržilka, Čížek Jakub, střídali: Rosenkranz, Zikán, Halík, Trunec, Doležel

Do utkání jsme vlétli a od úvodních minut se prosadili i bodově, když ve druhé minutě otevřel skóre Olda Chrbolka a v 8. minutě navýšil  skóre Petr Suchý a s konverzí Jana Kohouta jsme vedli 12:0. Pokračovali jsme v dobré hře a v tempu a třetí pětku položil Jakub Čížek a s úspěšnou konverzí Jana Kohouta jsme vedli 19:0. Soupeř však nesložil zbraně, vyrovnal hru a v 25 minutě snížil na 19:7.  Ani nás snížení soupeře nijak nerozhodilo a svou druhou pětku v utkání, celkově už čtvrtou našeho týmu přidal Olda Chrbolka a do šaten se šlo za stavu 24:7.

V závěru poločasu vystřídal za ovací celé tribuny Radek Dostál, který v tomto zápase ukončil svou dlouhou a bohatou sportovní kariéru. Blankovi moc děkujeme a přejeme do sportovního důchodu hodně zdraví a pohody a věříme že nezapomene cestu na náš stánek a vypomůže při chodu klubu ať už v jakékoliv formě.

Druhý poločas začal lépe soupeř a nebezpečně obléhal naše brankoviště, my jsme se ubránili a odpověděli tím nejlepším způsobem a to třetí pětkou Oldy Chrbolky a navýšili v 53. minutě na 29:7. Mladý tým Tatry však nadále hrál svou hru a v 58. minutě snížil na 29:14. My jsme utkání zdramatizovali svými chybami a silný protivítr nám dělal velké problémy a naopak hostům dával do slova křídla. Bránili jsme své brankoviště co to šlo, ale nedokázali v posledních minutách zabránit dvěma pětkám a doslova darovat Smíchovským dva body za bonusovou pětku a výsledek o míň jak sedm bodů. Dělba bodů tak byla naprosto stejná jako v utkání v Praze a v průběžné tabulce jsme se posunuli na 3. místo právě před tým Tatry U23.

K dalšímu utkání zajíždíme na půdu Bystrce, která svými zlepšenými výkony jde nahoru. Na zápas cestujeme autobusem, odjezd bude upřesněn.

Tatrovku jsme o body neobrali

RC Tatra Smíchov – RC Přelouč 54:17 (34:10)

Sestava: Horáček, Čejka, Staněk, Jech, Hanč, Krejzl, Dostál, Trunec, Rozkošný, Čížek Jakub, Krčmář, Nevrlý, Petržilka, Pospíšil, Čížek Jan
Střídali: Novák, Šmíd, Doležel, Charvát
Body: Čížek Jan 12 (1P, 2KPP, 1TK) Krejzl 5 (1P)

V pátém kole zajížděla Přelouč do Prahy, kde se postavila Tatře Smíchov. Vstup do utkání nám vyšel skvěle a ve 3. minutě se přes 4 hráče dostal do průniku David Nevrlý a před brankovištěm nahrál naběhlému Honzovi Čížkovi, který tak položil naší první pětku.

Tatru pětka nepoložila a brzy položila 2 pětky, které byly proloženy jedním trestným kopem, který proměnil Honza Čížek. Tatra dokázala do poločasu položit ještě 4 pětky, které padly po pár rychlých přihrávkách útočníků Tatry, kteří využili volného prostoru v naší obranné řadě a cekem lehce došli do našeho brankoviště.

Druhá půle byla daleko vyrovnanější a dokázali jsme více držet balón a zpomalit hru Tatry. Naší druhou pětku položil po nepřesnosti tatrováckých hráčů Krejzl, který si pokopl míč po zemi a položil. Tatře se podařilo ve druhém poločase položit 3x a celkové skóre je pro Přelouč trochu kruté.

Bohužel naší velkou slabinou je nekoncentrovanost a malá agresivita v posledních minutách poločasů, kdy nám dnes soupeř položil vždy v poslední minutě obou poločasů.

Příští utkání odehrajeme výjimečně v pátek 15.4. kdy k nám zavítá Dragon Brno.

Do Přelouče zavítal aspirant na mistrovský titul

V sobotu 16. října jsme přivítali silný tým z Říčan, který se nikterak neskrývá své ambice na získání titulu mistra ČR pro rok 2021. Tým vedený Miroslavem Němečkem, který též  vede seniorskou reprezentaci, přijel do Přelouče jako velký favorit s plnou soupiskou 23 hráčů, což by samozřejmě pro extraligu měla být samozřejmost. Bohužel pro náš tým, který nemá tak široký kádr, toto bývá občas problém a pro sobotní zápas bylo k dispozici jen 20 hráčů. K dlouhodobě zraněnému Vargovi a Pánkovi se připojili zraněný Jakub čížek a Petr Suchý a  v pátek onemocněl Ondra Šmíd. Přes malé problémy se sestavou jsme chtěli v domácím prostředí předvést co nejlepší výkon.

RC Přelouč – RC Říčany 0:41 (0:31) try (0:7) ŽK: Hanč

Sestava: Dušek (60m. Horáček), 4ejka (72m. Charvát), Staněk (60m. Novák), Jech, Hanč, Dostál, Krejzl,  Trunec (60m. Doležel), Rozkošný, Kohout Jan, Krčmář (40m. Pospíšil), Nevrlý, Čížek Jan, Kouba, Petržilka.

Prvních deset minut utkání bylo v celku vyrovnané a soupeř začal dominovat, především tedy bodově, v z rozmezí 12 – 27 minuty, kdy celkem 4x položil a vedl v utkání 0:24. Ve zmíněné 27. minutě obdržel Martin Hanč žlutou kartu a byli jsme nuceni hrát ve 14ti hráčích. To kluky nakoplo a celé oslabení jsme odehráli famózně a dokonce šahali i po položení. Bohužel to v poslední minutě poločasu nepřišlo a nakonec po naší chybě jsme v nastaveném času, po trestném kopu inkasovali po páté. V druhé půlce, které nám letos moc nevychází, jsme tentokrát nepropadli a celý poločas odehráli vyrovnanou partii. Říčanským se přesto podařilo dvakrát položit, druhé položení celkově sedmé opět v poslední 80. minutě po naší chybě při odkopu z brankoviště.  Celkové skóre 0:41 může připadat vysoké, ale naše hra se notně zpřesnila a ze hřiště jsme mohli odejít se vztyčenou hlavou.

V dalším kole zajíždíme na půdu Slávie Praha, která možná trochu překvapivě, porazila v tomto kole Dragon Brno 19:17

Vysoká prohra i v Brně

Ve čtvrtém kole jsme zajížděli na půdu Dragonu Brno a ani na počtvrté jsme nepředvedli ideální výkon, kterým bychom navázali na loňské podzimní tažení. V utkání jsme měli světlé chvilky a soupeře několikrát dostali pod tlak, ale ten si zkušenou hrou  utkání pohlídal a zvítězil vysokým rozdílem 52:17. Chybí nám přesnost, především pak v kopech, kdy prakticky téměř každý kop se stává odevzdaným balónem soupeři a  následuje nebezpečný protiútok, který končí bodovým přídělem. Museli jsme se také vypořádat s velmi kompaktním rojem Brna, který byl z dosavadních týmů jednoznačně nejsilnější.

RC Dragon Brno – RC Přelouč 52:17 (21:10) TRY 8:2
Body: Čížek Jan 5, Čížek Jakub 5, Rozkošný 7 (2KPP, 1TK)
Sestava: Čejka (45m. Staněk), Horáček (70m. Charvát), Dušek (60m. Novák), Hanč, Jech, Suchý, Krejzl (60m. Dostál), Trunec, Rozkošný, Čížek Jakub (40m.Doležel), Krčmář (70m. Pospíšil), Nevrlý, Čížek Jan, Petržilka, Kohout Jan

Tento víkend nás čeká tým z Říčan, který v minulém kole porazil Tatru Smíchov a nečeká nás opět nic lehkého. Utkání začíná tradičně od 14:00 hodin.

Základní část jsme zakončili na Pragovce

V posledním kole základní části zajížděli Bizoni do pražských Vysočan na hřiště Praga Praha. Jednalo se o poslední utkání před vynucenou pauzou zaviněnou koronavirem a dnes nikdo nemůže s určitostí říct, zda se za 14 dní ještě na trávníky vrátíme, kdy je na pořadu play-off a play-out …

Ve vyrovnaném utkání udělala Přelouč více chyb než soupeř a celkový výsledek je pro ni trochu krutý. Jedinou pětku položil Jan Čížek, který se po průniku do brankoviště zranil a musel být neprodleně ošetřen než mohl v utkání pokračovat. Téměř celé utkání pršelo a těžký terén přinesl spíše boj než technické ragby.

Máme za sebou základní část a i přes šest porážek a jednu výhru ji hodnotíme spíše kladně, kdy jsme v žádném utkání nepropadli a vždy sehráli vyrovnou partii. Budeme se snažit co nejlépe připravit na druhou část a jestli k ní dojde, pravděpodobně budeme zajíždět na hřiště Dragonu Brno. Vedení soutěže bude muset přistoupit k dělbě bodlů v neodehraných utkání, kdy Přelouč jako jediný tým odehrál všech sedm utkání a tato výhoda/nevýhoda se ji jako jediného týmu netýká.

RC Praga Praha – RC Přelouč 31:07 (19:07)
Body Přelouče: Rozkošný 2, Jan Čížek 5

PŘELOUČ: Novák (20. Staněk), Dušek (50. Čejka), Horáček (70. Charvát), Trunec (58m. Pánek), Hanč (62. Šmíd), Suchý (50. Jech), Krejzl, Dostál, Rozkošný, Jan Čížek, Paveka  (75. Doležel M.), Nevrlý, Petržilka, Čížek Jakub, Jan Kohout.

Martin Kohout – „Jak bylo již řečeno, základní část jsme zvládli velmi dobře a všem dokázali, že do nejvyšší soutěže patříme. Co se dál ve sportovním prostředí momentálně bude dít uvidíme, ale rozhodně nebudeme zahálet, všichni si vyléčí drobné šrámy a zranění a budeme poctivě trénovat a připravovat se na další zápasy.“

RC Praga Praha – RC Přelouč 31:7 (19:7) 5:1 5-0
JIMI RC Vyškov – Mountfield Říčany  26:25 (14:20) 4:3 5-1
RC Dragon Brno – RC Tatra Smíchov  17:43 (3:24) 2:7 0-5
RC Slavia Praha – RC Sparta Praha 5:17 (5:12) 1:3 0-4