RC Tatra Smíchov – RC Přelouč 54:17 (34:10)

Sestava: Horáček, Čejka, Staněk, Jech, Hanč, Krejzl, Dostál, Trunec, Rozkošný, Čížek Jakub, Krčmář, Nevrlý, Petržilka, Pospíšil, Čížek Jan
Střídali: Novák, Šmíd, Doležel, Charvát
Body: Čížek Jan 12 (1P, 2KPP, 1TK) Krejzl 5 (1P)

V pátém kole zajížděla Přelouč do Prahy, kde se postavila Tatře Smíchov. Vstup do utkání nám vyšel skvěle a ve 3. minutě se přes 4 hráče dostal do průniku David Nevrlý a před brankovištěm nahrál naběhlému Honzovi Čížkovi, který tak položil naší první pětku.

Tatru pětka nepoložila a brzy položila 2 pětky, které byly proloženy jedním trestným kopem, který proměnil Honza Čížek. Tatra dokázala do poločasu položit ještě 4 pětky, které padly po pár rychlých přihrávkách útočníků Tatry, kteří využili volného prostoru v naší obranné řadě a cekem lehce došli do našeho brankoviště.

Druhá půle byla daleko vyrovnanější a dokázali jsme více držet balón a zpomalit hru Tatry. Naší druhou pětku položil po nepřesnosti tatrováckých hráčů Krejzl, který si pokopl míč po zemi a položil. Tatře se podařilo ve druhém poločase položit 3x a celkové skóre je pro Přelouč trochu kruté.

Bohužel naší velkou slabinou je nekoncentrovanost a malá agresivita v posledních minutách poločasů, kdy nám dnes soupeř položil vždy v poslední minutě obou poločasů.

Příští utkání odehrajeme výjimečně v pátek 15.4. kdy k nám zavítá Dragon Brno.

Do Přelouče zavítal aspirant na mistrovský titul

V sobotu 16. října jsme přivítali silný tým z Říčan, který se nikterak neskrývá své ambice na získání titulu mistra ČR pro rok 2021. Tým vedený Miroslavem Němečkem, který též  vede seniorskou reprezentaci, přijel do Přelouče jako velký favorit s plnou soupiskou 23 hráčů, což by samozřejmě pro extraligu měla být samozřejmost. Bohužel pro náš tým, který nemá tak široký kádr, toto bývá občas problém a pro sobotní zápas bylo k dispozici jen 20 hráčů. K dlouhodobě zraněnému Vargovi a Pánkovi se připojili zraněný Jakub čížek a Petr Suchý a  v pátek onemocněl Ondra Šmíd. Přes malé problémy se sestavou jsme chtěli v domácím prostředí předvést co nejlepší výkon.

RC Přelouč – RC Říčany 0:41 (0:31) try (0:7) ŽK: Hanč

Sestava: Dušek (60m. Horáček), 4ejka (72m. Charvát), Staněk (60m. Novák), Jech, Hanč, Dostál, Krejzl,  Trunec (60m. Doležel), Rozkošný, Kohout Jan, Krčmář (40m. Pospíšil), Nevrlý, Čížek Jan, Kouba, Petržilka.

Prvních deset minut utkání bylo v celku vyrovnané a soupeř začal dominovat, především tedy bodově, v z rozmezí 12 – 27 minuty, kdy celkem 4x položil a vedl v utkání 0:24. Ve zmíněné 27. minutě obdržel Martin Hanč žlutou kartu a byli jsme nuceni hrát ve 14ti hráčích. To kluky nakoplo a celé oslabení jsme odehráli famózně a dokonce šahali i po položení. Bohužel to v poslední minutě poločasu nepřišlo a nakonec po naší chybě jsme v nastaveném času, po trestném kopu inkasovali po páté. V druhé půlce, které nám letos moc nevychází, jsme tentokrát nepropadli a celý poločas odehráli vyrovnanou partii. Říčanským se přesto podařilo dvakrát položit, druhé položení celkově sedmé opět v poslední 80. minutě po naší chybě při odkopu z brankoviště.  Celkové skóre 0:41 může připadat vysoké, ale naše hra se notně zpřesnila a ze hřiště jsme mohli odejít se vztyčenou hlavou.

V dalším kole zajíždíme na půdu Slávie Praha, která možná trochu překvapivě, porazila v tomto kole Dragon Brno 19:17

Vysoká prohra i v Brně

Ve čtvrtém kole jsme zajížděli na půdu Dragonu Brno a ani na počtvrté jsme nepředvedli ideální výkon, kterým bychom navázali na loňské podzimní tažení. V utkání jsme měli světlé chvilky a soupeře několikrát dostali pod tlak, ale ten si zkušenou hrou  utkání pohlídal a zvítězil vysokým rozdílem 52:17. Chybí nám přesnost, především pak v kopech, kdy prakticky téměř každý kop se stává odevzdaným balónem soupeři a  následuje nebezpečný protiútok, který končí bodovým přídělem. Museli jsme se také vypořádat s velmi kompaktním rojem Brna, který byl z dosavadních týmů jednoznačně nejsilnější.

RC Dragon Brno – RC Přelouč 52:17 (21:10) TRY 8:2
Body: Čížek Jan 5, Čížek Jakub 5, Rozkošný 7 (2KPP, 1TK)
Sestava: Čejka (45m. Staněk), Horáček (70m. Charvát), Dušek (60m. Novák), Hanč, Jech, Suchý, Krejzl (60m. Dostál), Trunec, Rozkošný, Čížek Jakub (40m.Doležel), Krčmář (70m. Pospíšil), Nevrlý, Čížek Jan, Petržilka, Kohout Jan

Tento víkend nás čeká tým z Říčan, který v minulém kole porazil Tatru Smíchov a nečeká nás opět nic lehkého. Utkání začíná tradičně od 14:00 hodin.

Základní část jsme zakončili na Pragovce

V posledním kole základní části zajížděli Bizoni do pražských Vysočan na hřiště Praga Praha. Jednalo se o poslední utkání před vynucenou pauzou zaviněnou koronavirem a dnes nikdo nemůže s určitostí říct, zda se za 14 dní ještě na trávníky vrátíme, kdy je na pořadu play-off a play-out …

Ve vyrovnaném utkání udělala Přelouč více chyb než soupeř a celkový výsledek je pro ni trochu krutý. Jedinou pětku položil Jan Čížek, který se po průniku do brankoviště zranil a musel být neprodleně ošetřen než mohl v utkání pokračovat. Téměř celé utkání pršelo a těžký terén přinesl spíše boj než technické ragby.

Máme za sebou základní část a i přes šest porážek a jednu výhru ji hodnotíme spíše kladně, kdy jsme v žádném utkání nepropadli a vždy sehráli vyrovnou partii. Budeme se snažit co nejlépe připravit na druhou část a jestli k ní dojde, pravděpodobně budeme zajíždět na hřiště Dragonu Brno. Vedení soutěže bude muset přistoupit k dělbě bodlů v neodehraných utkání, kdy Přelouč jako jediný tým odehrál všech sedm utkání a tato výhoda/nevýhoda se ji jako jediného týmu netýká.

RC Praga Praha – RC Přelouč 31:07 (19:07)
Body Přelouče: Rozkošný 2, Jan Čížek 5

PŘELOUČ: Novák (20. Staněk), Dušek (50. Čejka), Horáček (70. Charvát), Trunec (58m. Pánek), Hanč (62. Šmíd), Suchý (50. Jech), Krejzl, Dostál, Rozkošný, Jan Čížek, Paveka  (75. Doležel M.), Nevrlý, Petržilka, Čížek Jakub, Jan Kohout.

Martin Kohout – „Jak bylo již řečeno, základní část jsme zvládli velmi dobře a všem dokázali, že do nejvyšší soutěže patříme. Co se dál ve sportovním prostředí momentálně bude dít uvidíme, ale rozhodně nebudeme zahálet, všichni si vyléčí drobné šrámy a zranění a budeme poctivě trénovat a připravovat se na další zápasy.“

RC Praga Praha – RC Přelouč 31:7 (19:7) 5:1 5-0
JIMI RC Vyškov – Mountfield Říčany  26:25 (14:20) 4:3 5-1
RC Dragon Brno – RC Tatra Smíchov  17:43 (3:24) 2:7 0-5
RC Slavia Praha – RC Sparta Praha 5:17 (5:12) 1:3 0-4

RC Praga vs. Rc Přelouč

Ve 14:00 dojde k výkopu posledního kola 1.ligy mezi domácí Pragou a Přeloučí. Přelouč nastoupí v této sestavě:

Utkání můžete sledovat na této adrese : RC Praga vs. RC Přelouč

Liga ragby XV: V případě neodehraných utkání se budou body dělit !!

V návaznosti na vyhlášení proti covidových opatření a  přerušení všech organizovaných soutěží vzniká reálné nebezpečí, že odložená utkání se nestihnout odehrát. I na tento scénář oficiální rozpis Sportovně technické komise pamatuje. Tento víkend se ještě odehrají všechna utkání závěrečného kola I. i II. ligy mužů. Pak budou na 14 dní soutěže přerušeny. Česká ragbyová unie pravděpodobně brzy oficiálně vydá podrobnější informace k dalším možným scénářům.

V případě odložených utkání I. a II. ligy  mužů ragby XV a případného neodehrání těchto utkání základní části, přijde na řadu dělba bodů. Pamatuje na to dodatek rozpisu soutěže – dodatek rozpisu soutěže

V případě, že utkání nelze z důvodu opatření proti šíření nemoci COVID – 19 odehrát rozhodne řídící orgán o kontumaci tohoto utkání s výsledkem 0:0 a přidělení 2 bodů každému týmu.

V úvahu připadá několik scénářů, kterým dává prostor právě tento dodatek rozpisu soutěže svými ustanoveními.

• Nadstavbová část o 1. až 4. místo: Do semifinále soutěže může postoupit tým, který řádně odehraje minimálně 5 ze 7 utkání základní části.
  • Sestupy a sestupy: Ustanovení o postupech a sestupech se použije jen tehdy, pokud nebude soutěž narušena opatřeními proti šíření nemoci COVID – 19.
  • Ukončení soutěžního ročníku: Ukončit soutěžní ročník před odehráním všech plánovaných utkání je oprávněn pouze řídící orgán soutěže.
  • Změna rozpisu soutěže: Řídící orgán soutěže je oprávněn v souvislosti s opatřením proti šíření nemoci COVID – 19 změnit rozpis soutěže i v průběhu soutěžního ročníku

Autor textu: Tomáš Krejčí

foto zdroj : google.com

Poslední zápas matadora Martina Kohouta přineslo první vítězství Bizonů v I. lize

V šestém kole přivítali Bizoni pražskou Slávii a neskrývali svoje odhodlání v utkání konečně zvítězit. Vše umocňoval poslední zápas Martina Kohouta, který se po 32 sezónách v přeloučském dresu loučil s rugbyovými trávníky co by hráč.

Lépe začali hosté, když položili první pětku už v 7. minutě a domácí Přelouč poměrně hořela v defenzívní práci a především ve skládkách. Přesto se jim podařilo otočit stav utkání nejprve trestný kopem na 3:7, následně položení a konverzí na 10:7. Trestný kop a položení zaznamenal Jan Kohout, konverzi Vít Rozkošný. Bohužel ani po té se Přelouč nevyvarovala chyb v obraně a Slavia si celkem pohodlně došla pro dvě položení a vzala si vedení zpět – 10:19.

Druhý poločas nezačal pro hosty moc šťastně a po obdržené červené a žluté kartě museli hrát deset minut o 13ti hráčích. Trochu rozpačitou přesilovku nakonec domácí přetavili v druhé položení, který premiérově zaznamenal Lukáš Doležel a vše pečetil z přetěžkého úhlu Vít Rozkošný – 17:19. Třetí pětka na sebe nenechal dlouho čekat, tu položil Jindřich Pavelka, který po učebnicovém překopu Jana Čížka donesl balón až do brankoviště a s konverzí Rozkošnýho vedli domácí 24:19. Hosté už ve 14ti však nic nevzdávali a čtvrtým položením vyrovnali na 24:24, kopáč sešívaných nebyl úspěšný a do konce utkání zbývalo za vyrovnaného stavu 8 minut.  Domácí borci vycítili velkou šanci a po souhře útočníků Davida Nevrlýho a Jana Čížka položili v 76 minutě čtvrtku pětku, 100% kopáč Vítek Rozkošný se nemýlil ani počtvrté a Přelouč vedla 31:24. Poslední minuty zápasu už si zkušeně přeloučští ragbisté pohlídali a mohli slavit první vítězství v nejvyšší soutěži.

RC Přelouč – RC Slavia Praha 31:24 (10:19)
Body Přelouče: Jan Kohout 8, Rozkošný 8, Pavelka 5, Doležel 5, Jan Čížek 5

PŘELOUČ: Novák (47. Staněk), Dušek (48. Horáček), Čejka (60. Charvát), Pánek (24. Suchý), Trunec (73. Šmíd), M. Kohout (36. Kouba), Krejzl (63. Jech), Dostál, Rozkošný, Jan Čížek, Doležel (50. Pavelka), Nevrlý, Petržilka, Krčmář, Jan Kohout.

Martin Kohout: „Bylo to velké drama a jsem rád, že jsem mohl být u vítězství svého týmu ve svém posledním zápase. Byl to pro mě emotivní zážitek a celý tým si vítězství zasloužil a věřím, že ho to posune v dalším účinkování zase o krůček výš.“

86060100220-1203

V dnešním utkání se loučí s dlouholetou hráčskou kariérou Martin ,,Máťa,, Kohout

S rugby začal v roce 1980 a asi málo lidí ví, že přešel ke sportu, který ho učaroval na celý život z fotbalu, a to po zlomenině levé ruky. Svoji kariéru jako mladší žák začal psát se svými spolužáky a jeho prvními trenéry byli dnes už z nebe na nás koukající Tonda Doležel a Zbyněk Žabka, kteří ho v 16ti letech předávali Květoslavovi Vykoukalovi. Na jaře 1988 začal trénovat s muži a v podzimní sezóně po dovršení 18ti let začal stabilně hrát za muže a trenérem se mu na dlouhá léta stal Venda Čermák a s týmem mužů je spojen do dnes.

2012 – doposud – Sportovní ředitel RC Přelouč

2019 – postup do nejvyšší soutěže, kde už spíše než hráč působí jako vedoucí mužstva

Ale tak jak to ve sportu chodí, přišly i neúspěchy a zklamání, a ty byly především odstoupením z nevyšší soutěže v rozehrané sezóně 1998/99, okamžitý sestup z nejvyšší soutěže v roce 2008 a také vleklá zranění, především pak kolene s kterým prodělal čtyři operace, tu poslední v březnu 2019. Vždy se však s velkou vůlí a odhodláním na hřiště vrátil a jinak tomu není ani dnes.

Svoji kariéru převážně odehrál na postu tříčtvrtky s číslem 12 a několik sezon odehrál i na postu útokové spojky, kterou naposledy hrál v roce 2006 ve svých 36ti letech. Od svých 40ti let už nastupoval pouze v roji a v posledních sezónách už oblékl dres, jen když tým potřeboval především z pohledu chybějících hráčů.

V dnešním utkání se jeho kapitola hráče uzavře, ale v klubu, tak jako už dlouhá léta bude působit nadále. Sám Máta říká : „ Dnes je to naposled, ale pokud bude tým z jakýchkoliv důvodů potřebovat, nastoupím třeba i v šedesáti 🙂 . “

V pátém kole jsme za deštivého počasí zajížděli do Říčan

Chladné počasí sebou přineslo i vydatné deště a tak se muselo utkání v Říčanech odehrát na druhém hřišti, protože hlavní hřiště se ocitlo z velké části pod vodou. Šli jsme do utkání, tak jako v předešlých kolech, s velkým odhodláním a cílem, nejen zopakovat dobré výkony, ale pokusit se i soupeře překvapit a urvat nějaké body. Do Říčan odcestovalo 22 hráčů a ve zbrani jsou už i starší hráči z důvodů nemocí, zranění a také nařízené karantény.

Těžký terén dělal poblémy obou týmům a naší největší slabinou byla absence obou našich skokanů a autová vhazování se nám vůbec nedařila. V mlýnech jsme naopak neměli problém a v poslední dvacetiminutovce jsme měli hodně navrch. Ale pěkně po pořádku, jsme zatím jediný tým, který nepotkalo žádné omezení z pohledu Covid-19 a dalo by se říct, že tým získává cenné zkušenosti a zápas od zápasu se ve všech činnostech posouvá dopředu. První čtvrthodina žádné body nepřinesla a až z trestného kopu se domácí Říčany ujaly vedení 3:0 a v druhé dvacetiminutovce položily dvě pětky a vedly 13:0. My jsme kontrovali trestným kopem Jana Kohouta na 3:13 a drželi se soupeři na dištanc. Do poločasu domácí ještě v závěru zvýšili trestným kopem na 16:3.

V předešlých kolech jsme většinou druhé poločasy zahráli velmi dobře a soupeře dostali pod velký tlak a jinak tomu nebylo ani v Říčanech, kdy naše převaha vyústila v položení kapitána Jana Čížka. Pětka padla po rojové hře, protlačení balónu do pětkoviště a snížili jsme na 16:8, bohužel kopáč Vítek Rozkošný jen těsně minul branku. Domácím se podařilo vymanit z naší převahy a v podstatě ihned položili svoji třetí pětku a s kopem po položení vedli 23:8. Pětka domácích nás ještě víc nabudila a po mlýnu před brankovištěm Říčan jsme mlýn dotlačili až do jeho pětkoviště a vazačem Štěpánem Truncem snížili na 23:13, Vítek Rozkošný i po druhé těsně minul prostor mezi tyčemi a moc jsme chtěli položit třetí pětku a získat tak defenzívní bod. K naší smůle měly poslední slovo Říčany, které v poslední minutě a vlastně v poslední akci utkání položily svoji čtvrtou pětku a s úspěšnou konverzí skončilo vyrovnané utkání 30:13.

I po páté jsme ze hřiště odešli se vztyčenou hlavou a i když to na žádné body dnes nestačilo, máme opět dobrý pocit ze hry a chuť hrát. Po pěti prohrách nás neopouští elán a těšíme se na další utkání, které je na pořadu příští sobotu 3. října v 14:00. Do Přelouče přijede Slavia Praha a bude to přímý souboj o 7. místo v průběžně tabulce.

RC Mountfield Říčany – RC Bizoni Přelouč 30:13 (16:3)
Body: Trunec 5, Čížek Jan 5, Kohout Jan 3

Sestava 1. Staněk 2. Novák 3. Horáček 4. Hanč 5. Pánek 6. Suchý 7. Jech 8. Trunec 9. Rozkošný 10. Čížek Jan 11.Petržilka 12. Nevrlý 13. Čížek Jakub 14. Krčmář 15. Kohout Jan
Střídali: 41m. Doležel Lukáš za Krčmáře, 50m. Čejka za Nováka, 55m. Pavelka za Suchýho, Šmíd za Jecha, 70m. Doležel Michal za Čížka Jakuba
Do hry nezasáhli: Charvát a Kohout Martin

Rozdílné poločasy s Dragonem přinesly nakonec první bod do tabulky

Ve čtvrtém kole přivítala Přelouč soupeře z moravské metropole, Dragon Brno, a očekávala se velká vyrovnaná bitva. Domácí Bizoni si v prvních třech kolech získali respekt všech soupeřů a neskrývali své ambice v tomto utkání. Hned v první minutě Přelouč otevřela skóre položením Jana Kohouta a ujala se vedení v zápase 5:0. Hosté to však nijak nezaskočilo a velmi zkušeně ovládli první poločas a čtyřmi pětkami a trestným kopem výrazně Přelouči odskočili na 5:31. Po poločase domácí začali od nuly a hned v první minutě druhého dějství snížili položením Jana Kohouta a konverzí Vítka Rozkošnýho na 12:31. V zápětí Přelouč položila třetí pětku Jakubem Čížkem a opět úspěšným kopem po položení Vítka Rozkošnýho snížila na 19:31. Dragon se snažil převzít iniciativu do svých rukou, ale proti byl kapitán Přelouče Jan Čížek, a čtvrtou pětkou snížil na 24:31 a Vítek Rozkošný dalším úspěšným kopem upravil průběžné skŕe už na 26:31 a schylovalo se k velkému dramatu. Dragon po technické chybě domácích navýšil na 26:34 z trestného kopu a vedl tak o 8 bodů. Bizoni tak jako v předchozích zápasech vyvinuli v poslední minutách zápasu obrovský tlak a v podstatě si šli pro tutové body, bohužel k velké smůle Přelouče soupeř vypíchl útočné řadě balón a přes celé hřiště položil poslední pětku utkání – 26:41.

Škoda prvního poločasu, kdy nám soupeř bodově utekl, ale druhý poločas byl v podání Východočechů prostě fámozní a do průběžné tabulky jsme si připsali první bod za bonusový bod (položení 4 pětek)

RC Přelouč – RC Dragon Brno 26:41 (5:31)
Body: Kohout Jan 10, Čížek Jakub 5, Čížek Jan 5, Rozkošný 6

Sestava: Novák, Čejka, Dušek, Hanč, Jech, Suchý, Dostál, Trunec, Rozkošný, Čížek Jan, Varga, Nevrlý, Čížek Jakub, Varga, Kohout Jan
Střídali: Horáček za Duška, Staněk za Čejku, Pánek za Jecha, Šmíd za Suchýho, Pavelka za Šmída, Doležel za Čížka Jakuba