U6 a U8 Turnaj v Přelouči

Na neděli 20.6.2021 byl pro nejmladší kategorie U6 a U8 naplánován turnaj pro celé Čechy (standardně jsou turnaje rozdělené na Východ a Západ), který jsme měli tu čest pořádat u nás doma v Přelouči. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 31! týmů (9 týmů U6 a 22 týmů U8). Na hřišti jsme tedy vytyčili celkem 7 hřišť na kterých probíhaly líté boje těch nejmenších nadějí českého ragby.

V kategorii U6 se výkonnost příliš neřeší, tedy týmy byly rozdělené na 2 hřiště a tam si zahráli každý s každým. V této kategorii sice hrají 4 na 4, nicméně každý tým na na ploše ještě jednoho „hráče“ – trenéra, ten poletuje po hřišti a koriguje své svěřence, kterým směrem mají běžet a co mají dělat. Všem trenérům v této kategorii smekám pomyslný klobouk, protože jejich nadšení a aktivita jsou sami o sobě sportovními výkony. 🙂 My bohužel tým v této věkové kategorii zatím skládáme, ale věříme, že do další sezóny již budeme mít i v této kategorii tým schopný účastnit se turnajů.

V kategorii U8 byly týmy rozdělené na výkonnostní skupiny A, B a C. Za Rugby Club Přelouč jsme měli k dispozici 9 sportovců, což bohužel jen těsně nedalo 2 týmy (hraje se v 5ti), nicméně i tak je lepší, když můžeme hráče střídat, obzvláště v takovém vedru jaké panovalo tuto neděli. Nasadili jsme tedy náš 1 tým do výkonnostní skupiny B, kde jsme nakonec odehráli celkem 5 zápasů 

proti týmům Tatra Sarančata, Říčany Mašina, Sedlčany, Říčany Skála a Babice Tygři. Na výsledky netřeba hledět, důležité pro mě je, jak děti hrály – nasazení a obrana byly na výborné úrovni, viděli jsme obrovské množství krásných skládek. Jsem si jist, že na hřišti ani jeden hráč či hráčka nevypustili snad ani metr. V čem máme mezery je hlad po balónu, podpora spoluhráče a občas se snažíme to urvat v jednom, když si můžeme krásně přihrát a uvolnit jiného hráče. To jsou ale věci, ne kterých se dá pracovat. Nadšení a odhodlání hráčů, to je to co se těžko buduje a toho máme na rozdávání a za to jsem na děti hrdý.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem, kdo se zúčastnili a především všem, co se zapojili do organizace tak velkého turnaje. Obzvláště v tom horku to bylo vysilující, ale zvládli jsme to na jedničku. V neposlední řadě bych rád poděkoval obchodnímu domu Tesco v Přelouči, které nám poskytlo sladké i zdravé odměny pro všechny týmy – Děkujeme.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.