Síň slávy RC Přelouč

Na Valné hromadě klubu v sobotu 25. listopadu roku 2017 byla po 43. letech fungování klubu založena pomyslná „Síň slávy RC Přelouč“. Do této síně budou postupně přibývat osoby, které jsou pevně spjaté s historií, ale třeba i současností klubu. Osoby, které náš klub utvářely, reprezentovaly či zkrátka mu věnovaly část svého života a určitě také srdce. Všem v této sekci chceme tímto gestem poděkovat a vyjádřit náš respekt a úctu. Děkujeme!

Václav „ČERMI“ Čermák

 

Václav ČERMI Čermák

Do síně slávy uveden: 25. listopadu 2017

Do klubu přišel v 80. letech minulého století.

Nejprve působil jako hráč a posléze se téměř 30 let věnoval trenérské činnosti. Začínal u dětí, následně u mužů, s kterými hrál i 5 sezón nejvyšší soutěž. Jeho další trenérská kariéra pokračovala u kategorie U16 a zakončil ji u týmu žen.

V současnosti je Čermi v zaslouženém důchodu a to jak životním, tak ragbyovém. Vždy si však najde cestu do řad současných hráčů a funkcionářů.

Leopold „POLDA“ Blachut

Do síně slávy uveden: 25. listopadu 2017

Leopold Blachut po boku Jiřího Franty a hlavně Jiřího Míta náš klub založili. Polda se obdobně jako Vašek věnoval hráčské kariéře, a ta trenérská se převážně odehrávala v týmu Dukla Přelouč. V novodobé historii se se svým synem Tomášem věnoval více jak deset let rozvoji mládeže v Přelouči a spolu s tehdejším šéftrenérem mládeže Tomášem Černým vychovali současnou hrající generaci. I přes svůj věk Polda pravidelně navštěvuje téměř všechny akce klubu a to i včetně brigád na našem ragbyovém stánku.

JiŘÍ „MíŤÁK“ Mít

Do síně slávy uveden: 12. února 2022

Jiří Mít v roce 1974 založil náš klub, kdy cesta jeho založení nebyla vůbec jednoduchá. Urputná Jirkova vytrvalost jít si za svým snem přinesla ovoce  a Ustavující schůze přeloučského klubu proběhla 16. června 1974. Klub nesl název TJ Tesla Přelouč a první historické utkání pod taktovkou právě Jirky bylo sehráno s Pražskou Slávií B dne 14. září 1974 s výsledkem 35:41,  po poločase 9:11. Po založení klubu Jirka do roku 1997 pracoval ve vedení klubu a v podstatě ho celá léta vedl, kdy v období 1986 až 1994 byl prezidentem klubu. Vedle této práce byl stále aktivním hráčem a trenérem a byl hlavním organizátorem zájezdů do Francie, které se uskutečnily v minulém režimu v roce 1987 a 1989. Byl iniciátorem spousty aktivit a z těch nejdůležitějších je určitě výstavby kabin a hřiště. Svoji  činnost v klubu ukončil po téměř 25ti letech v roce 1997, především z důvodu podnikatelské činnosti.