Category: U12

U12 – 4. regionální turnaj – PRAGA

V neděli 10. 10. 2021 jsme se zúčastnili regionálního turnaje na hřišti RC Praga. Opakovaně se nám podařilo postavit dva týmy a asi zatím nejpočetnější výprava tak mohla zabojovat o svou chvilku slávy. I přes drobné komplikace, cesta proběhla hladce a všichni jsme se dostali včas a v pořádku na hřiště.

Ve výkonnostně vyšší skupině jsme za celý den vlastně nenašli přemožitele a z pohledu výsledků jsme byli 100% úspěšní. Nesmíme, však usnout na vavřínech.  Je ještě mnoho věcí, které se musí vylepšit. Potřebujeme zapracovat na vyšší aktivitě, naučit se hrát více otevřenou a týmovější hru a zapracovat na technice skládky. Každopádně kráčíme správným směrem a všichni hráči si zaslouží velké poděkování.

Ve výkonnostně nižší skupině se nám výsledkově moc nedařilo. Hráči se musí naučit přijmout svou roli na hřišti, zapracovat na týmové spolupráci a pomalinku začít odbourávat strach ze skládání soupeře.  Jako trenér jsem tedy musel zvolit jiný systém motivace týmu. Zaměřili jsme se na detail přihrávky a nadřadili jsme princip nadšení nadevše co se na hřišti dělo. Děti si turnaj užily s dobrým pocitem a to je hlavní.

Fotografie z turnaje:

https://35.rajce.idnes.cz/RC_Prelouc_U12_-_Praga%2C_10.10.2021/

Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a v neposlední řadě děkuji rodičům za podporu.

Trenér U12 – Homola Ladislav

U12 –  1. regionální turnaj – Tatra Smíchov

Je tady nová sezóna a my jsem zpátky na hřišti! Do nové sezóny vstupujeme s počtem hráčů, který nám poprvé v novodobé historii umožňuje postavit dokonce dva týmy! Jako trenér jsem tak schopen lépe rozdělit výkonnost svých svěřenců a děti si tak užijí zápasy proti rovnocenným soupeřům. Tento prvek má za následek zvýšení jejich snahy a každý hráč odchází ze hřiště s dobrým pocitem maximálního výkonu. Za tuto skutečnost jsem strašně moc rád a pevně věřím v další rozšiřování naší členské základny.

V nižší výkonnostní skupině nastoupili děti, které se začínají seznamovat s větším prostorem našeho vytyčeného hřiště a někteří dokonce zažili svůj první turnaj v životě. Jejich výkon hodnotím velmi pozitivně, kdy s přibývajícím časem bylo patrné jejich zlepšení. Hráči musí zapracovat na technické a především fyzické zdatnosti. Jsem si jistý, že postupem sezóny začnou pomalinku doplňovat své kamarády ve výkonnostně vyšší skupině.

Ve vyšší výkonnostní skupině se musím přiznat, že z první poloviny turnaje jsem byl velmi mile překvapen. Tým svou bojovností konkuroval všem soupeřům a nezaostával ani v technice. Druhá polovina turnaje ukázala jednu z velkých slabin našeho týmu a to je fyzická kondice. Bylo patrné, že některým hráčům takzvaně došli baterky a že takováto porce zápasů byla již trošinku nad jejich síly. Toto je ale prvek, který se trénuje nejjednodušeji, a jsem skálopevně přesvědčen, že se správnou tréninkovou morálkou brzy doženeme to, co nám vzalo domácí nicnedělání.  Každopádně si celý tým zaslouží pochvalu a mé poděkování.

Na závěr jeden citát od neznámého autora:
„Trenér ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.“
Trenér U12 – Homola Ladislav

Ragby Kemp Břehy 2021

Ragby kemp Břehy 2021

Jako již tradičně v druhé polovině srpna se konalo soustředění mládeže určené pro všechny mládežnické kategorie U8 až U16. A stejně jako dříve se toto soustředění konalo v našem oblíbeném Autokempu Buňkov ve Břehách. 

Než se rozepíšu o samotném soustředění musím velmi poděkovat všem hráčům i rodičům, protože účast bylo absolutně výborná, omluvenky bychom spočítali na jedné ruce. Jsme opravdu rádi, že děti chtějí na tyto akce jezdit a že je to evidentně baví.

Soustředění se zúčastnilo – 55 dětí RC Přelouč, 12 dětí RC Babice, 8 trenérů (děkujeme Honzovi Vrkočovi a Davidovi Volencovi z RC Babice za výpomoc) a pak celkem cca 8 lidí na výpomoc s přípravou jídel atd. 

Soustředění začalo ve středu 18.8.2021, kdy jsme na místo navozili veškeré zázemí a během několika málo hodin jsme opět vytvořili vlastní mini vesničku, do které se nám v odpoledních hodinách začali sjíždět i rodiče s dětmi. Nastal tradiční mumraj, kde se děti zase konečně sešly a ještě plní sil řádily po okolí a užívaly si společné chvíle. Večer táborák, posezení, diskuze, plánování tréninků a děti zatím volná zábava. 

Ve čtvrtek ráno jsme již najeli na zavedený režim – výběh kolem Buňkova, snídaně, odpočinek, dopolední trénink, svačinka, odpočinek, oběd, odpočinek, odpolední trénink, svačinka, volná zábava, večeře, soud, ohýnek, zpívání, sranda a zábava, hygiena, kino, večerka. Měli jsme štěstí na počasí, bylo příjemných 22 stupňů, lehce pod mrakem – zkrátka ideální počasí na tréninky. 

V pátek ráno k nám přijel náš oblíbený trenér z Rugby unie – Dan Beneš, který se postupně během dne věnoval všem kategoriím. Děti byly nadšené, trenéři se inspirovali a Dan získal spoustu malých i velkých fanoušků – takže win-win-win situace. Danovi moc děkujeme, jeho nácviky nám moc pomáhají a čerpáme z nich vždy spoustu inspirace. Večer opět následovala standardní rutina – večeře, soud, hygiena a zase jsme dětem přichystali promítání na velkém plátně – přeci jen už není tolik sil a děti si radši odpočinou u nějakého fajn animáku. Kdo nechtěl koukat na film se posadil k ohýnku a zazpíval si u ohýnku s kytárkou nějaké klasické táborákové hity. Pak už jen večerka a nabrat síly na další náročný den.

V sobotu se nám trochu oteplilo a dokonce nám rodiče přivezli paddleboardy, tak jsme po obědě naskákali do vody a užívali si trochu toho letního dovádění. Místo odpoledního tréninku jsme dětem z kategorií U8 až U12 přichystali závodní klání v ragbyathlonu – tento nový (a zcela jistě brzy olympijský) sport je složen ze 3 disciplín – běh na suchu, běh ve vodě a střelba na terč ragbyovým míčem – při netrefení cíle je nutné oběhnout trestné kolečko (podobně jako v biathlonu). Ačkoliv už se jednalo o 3tí den intenzivních tréninků, bylo vidět, že jakmile se v něčem soutěží, děti do toho dávají vše co mají (a to opravdu všichni). K večeru už do našeho miniměstečka začali přijíždět i rodiče našich svěřenců, protože sobotní večer tradičně patří společenskému setkání i s rodiči. Opět jsme si posedali k ohýnku, opekli jsme si trochu toho masa a dojídali gulášek z pátka. Zkrátka o jídlo, pití a zábavu nebyla nouze – a tak to má být. 

Neděle už patřila pouze balení a úklidu. Celý víkend nás provázelo naprosto luxusní počasí, nicméně v neděli to vypadalo, že kolem poledne začne pršet, tak jsme museli nasadit bleskové tempo balení. A to musíme poděkovat všem rodičům, kteří se zapojili, protože to nám pomohlo, abychom vše zabalili a odvezli včas. A to tak, že když jsme uklízeli na šatnách poslední věci, tak se spustil déšť, takže to asi lépe vyjít ani nemohlo. DĚKUJEME!!! 

Sečteno podtrženo – užili jsme si báječných 5 dní, plných sportovních výkonů, rozjařených tváří, zábavy, krásného počasí a k večeru i kulturních zážitků. Děti byly nadšené a to je pro nás tou nejlepší odměnou.

Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci tohoto soustředění – Trenérům, vedení RC Přelouč, nadšeným rodičů a dalších našich přátel, kteří nezištně nabídly ruku k dílu. Ačkoliv se to pro někoho zdá jako maličkost, pro nás je každá maličkost obrovskou pomocí, za kterou jsme hluboce vděčni.

Nyní už nezbývá, než se vrhnout do nové sezóny a budeme se těšit zase za rok. 

Tým trenérů RC Přelouč
Bobin, Láďa, Milan, Jarda, Pavel, Vyky a Honza. 

​Kategorie U12 – 3. RT Říčany

Náš tým věkové kategorie hráčů do 12 let se v neděli zúčastnil 3. Regionálního turnaje sezóny 2020/2021. Přes prvopočáteční potíže s docházkovou morálkou, se nám nakonec podařilo dát dohromady 11 hráčů a jsem moc rád že jsme se tohoto turnaje mohli zúčastnit. Náš tým začíná pracovat jako tým a začínáme uplatňovat tréninkové nácviky v praxi. Od posledního turnaje zaznamenávám největší posun v disciplinovanosti a v chuti vítězit. Náš tým postupně nastoupil ke čtyřem zápasům, kde jsme třikrát drtivě dominovali a jednou remizovali s domácím týmem Říčan. Největší pozitivum vidím v situaci po turnaji, kdy náš tým celou cestu domů sborově zpíval libozvučné písně (tímto se omlouvám spolucestujícím v autobuse :-)) a hlavně se celý tým dohodl, že na sobě chceme dále pracovat, že do této výkonnostní skupiny rozhodně nepatříme a že uděláme další krůček vzhůru.

Hráčům z celého srdce děkuji za předvedený výkon a rodičů děkuji, že v této nelehké době nesedí ve strachu doma a umožní svému dítěti zažívat tyto krásné týmové chvíle.
 
PS:  „Šampióni nevznikají jen v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě – z touhy, snů a vizí.“  – (Muhammad Ali)

Ladislav Homola

Kategorie ​U12 – 13. 9. 2020 – turnaj Praga

Náš tým věkové kategorie hráčů do 12 let se zúčastnil 2. regionálního turnaje sezóny 2020/2021. Na hráčích byla  patrná zápasová nerozehranost a bohužel i nedostatečné nasazení. Pro hráče, kteří přestoupili s nižší věkové kategorie je zatím značným problémem nutné týmové pojetí a velikost hřiště některé naše borce nepříjemně zaskočila. V turnaji náš tým dvakrát podlehl a jednou okusil sladkost vítězství. Sezóna je na začátku a jsem si jist, že pokud zapracujeme na disciplinovanosti, probudíme v sobě zdravé nadšení, začneme hrát jako tým, budou naše výkony den ode dne lepší.
Hráčům děkuji za předvedený výkon v posledním zápase turnaje a v neposlední řadě děkuji rodičům za podporu.  

 
PS: Finding good players is easy. Getting them to play as a team is another story.

​U12 – 6. 9. 2020 – turnaj Tatra Smíchov

Náš tým věkové kategorie hráčů do 12 let se zúčastnil 1. Regionálního turnaje sezóny 2020/2021. Do prvního turnaje sezóny náš tým nastoupil v dobrém rozpoložení a na zápasech to bylo patrné. Ve všech čtyřech zápasech jsme předvedli pěkné a vyrovnané boje. Je před námi ještě dlouhá cesta a spousta práce, ale pokud je tento turnaj odrazový můstek, pak doskočíme hodně daleko.


Celému týmu děkuji za předvedené výkony.
 
S pozdravem
Homola Ladislav
 
PS: Just play. Have fun. Enjoy the game.