Rubrika:: Mládež

Medailový výlet na mezinárodní turnaj UWG 2024

Dveře autobusu se zavřely a v ospalém čtvrtečním ránu přeloučského parkoviště u obchodního domu Tesco se rozezněl bublavý zvuk dieslového motoru autobusu. Konečně je to tu – vyrážíme směr Rakousko, konkrétně město Klagenfurt am Wörthersee a ještě konkrétněji fotbalový stadion s názvem 28 Black Arena, který již přes 10 let hostí mezinárodní akci United World Games. Tato akce je určena výhradně pro mladé hráče z různých sportů, kde se sejde na 8000 hráčů a hráček z 30 zemí světa. Je to jakási verze olympiády pro mladé, kde jde nejen o sportovní stránku, ale především o sdílení krásných okamžiků s lidmi z různých koutů světa a různých sportů.

My jsme se této akce zúčastnili již několikrát, minulý rok poprvé jsme organizovali výjezd jako RC Přelouč a rozhodli jsme se to zopakovat i tento rok společně s kluby Rugby Babice a MadSquirells – Vrchlabí. Nasadily jsme tyto týmy:

 • U12 chlapci – jako RC Přelouč – nicméně nám zde vypomohli hráči z Babic a z Vrchlabí
  • Trenéři: Ladislav Homola, Zuzana Janovská
  • Sestava: 
 • U14 chlapci- jako BVP Academy – takto nastupujeme v rámci celé sezóny (zkratka BVP – Babice, Vrchlabí, Přelouč)
  • Trenéři: Milan Kouba, Robert „Bobin“ Kašpar, Jan „Hauwii“ Hovard
  • Sestava:
 • U16 chlapci – také jako BVP Academy
  • Trenéři: Květoslav „Vyky“ Vykoukal, Petr Zachař, Roman Turek
  • Sestava: 
 • U16 dívky – jako Rugby Babice – z našeho klubu 5 hráček
  • Trenéři: David Volenec, … 
  • Sestava: 
 • U18 dívky – jako Rugby Babice – z našeho klubu 1 hráčka
  • Trenéři: David Volenec
  • Sestava:

Čtvrtek 20.6.2024

I přes počáteční organizační komplikace jsme vyrazili plní očekávání. Cesta probíhala velmi hladce, v autobuse panovala výborná nálada po celou cestu. I samotné ubytování ve stanech v zákrytu krásného stadionu proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Následovalo seznámení s areálem a pro mě jako pro manažera týmu čekala schůzka s organizátory turnaje, rozhodčími a manažery/trenéry ostatních ragbyových klubů. Za normálních okolností bych toto nezmiňoval, ale tato schůzka byla velmi důležitá. Na naší straně došlo k mylnému výkladu pravidel u kategorie U16 a hrozilo, že 2 z našich hráčů nebudou moci nastoupit nebo že budeme hrát nesoutěžně (tedy nebudeme se moci poprat o medaile). Chtěl bych tímto poděkovat organizátorům, rozhodčím i všem ostatním klubům, že jsme našli řešení, které vyhovovalo všem, my jsme mohli nasadit všechny naše hráče U16 i když v jistém střídavém režimu, ale hlavně se ukázalo, že cílem akce je primárně prožít krásné zážitky a vždy se dá najít nějaký kompromis, který vyhovuje všem. Nám spadnul kámen ze srdce a mohli jsme v klidu ulehnout na skládací lehátka a odpočinout si na první turnajový den.

Pátek 21.6.2024

Budíček v 6:30. snídaně v 7:00 a v 8:30 už nasedat do autobusu směr Koschatplatz, kde hráli svoje zápasy kategorie U16 chlapci a U16 i U18 dívky. Program na pátek byl nabitý a předpověď počasí vypadala opravdu dramaticky – 33°C ve stínu. Naštěstí bylo nakonec celý den pod mrakem, takže ačkoliv bylo pravdu vedro a dusno, tak aspoň sluníčko si dalo pauzu a nakonec se to vedro dalo přežít. Po zápasech jsme vyrazili k nedalekému jezeru Wörthersee, kde jsme se krásně schladili a užili si vodních radovánek. Na osmou hodinu už jsme se většina usadili na stadionu a sledovali velkolepý zahajovací ceremoniál, kde nechyběl nástup členů jednotlivých zemí, spousta akrobatických a tanečních vystoupení a to vše zakončeno spektakulárním ohňostrojem. Krásný zážitek. 

Kategorie U12

Freimann Dragons RC – B vs RC Přelouč – 5:35
První zápasy jsou vždy trochu komplikované. Hráči neví co je vlastně čeká, trenéři jsou nervózní, protože hráči vlastně neví co je čeká. Jak se s tím poperou? No, hra to nebyla úplně výstavní, nicméně protivník z Mnichova se s nervozitou asi popasoval ještě trochu hůře než my. Výsledkem je poměrně jasná výhra, ale před trenéry je velký úkol – uklidnit hráče a dostat je do správné herní pohody.

RC Přelouč vs VAIRAS – 30:10
Pokud jsme řešili určitou nervozitu v první zápase, tak v druhém už bylo potřeba se dokonale soustředit. Protivník z Litvy měl několik poměrně výrazných individualit a bylo potřeba si je ohlídat. A to se povedlo NÁRAMNĚ! Během několika akcí si trenéři i hráči uvědomili, koho je potřeba ohlídat a povedlo se nasadit přesně ty správné hráče na konkrétní hráče soupeře. Viděli jsme nádherný bojovný zápas, kde po prvním velmi vyrovnaném poločase už pak na hřišti dominoval náš tým. Dokonalá obrana nejsilnějších hráčů – nebo respektive hráčky protivníkova týmu vedla k další jasné výhře. Tentokrát už vybojované velmi dobrou hrou celého týmu. 

RC Přelouč vs Vienna Celtic U12 Navy – 25:0
Dle slov hlavního trenéra U12 Ládi Homoly nás čekal velmi silný soupeř. A to se také potvrdilo. Soupeř hrál pěknou útočnou hru, kdy dokázal krásně roztahovat hru do stran a hrozit po stranách. Tam ale vždy narazil. Naše obrana byla jako zeď. Neskutečně vybojované utkání krásné na pohled. Tvrdé skládky, perfektní kontrarucking, rychlé přihrávky a hledání volného prostoru, Našemu týmu v podstatě nebylo co vytknout. Zasloužená vybojovaná výhra. 

Kategorie U14

BVP Academy vs Freimann Dragons RC – A – 0:21
Ano. Opět první zápas a nervozita. Po celou dobu nás provázely individuální chyby, špatná rozhodnutí a jakási nekompatibilita v týmu. Jakoby předchozí sezóna neexistovala. To samé ale platilo u našeho protivníka z Mnichova, který také nepůsobil úplně kompaktním dojmem. Svojí sílu ale přeci jen ukázal a zvítězil. Trochu smůla, že jsme hned na začátek vyfasovali následného vítěze celého turnaje, ale na to se nedá vymlouvat, Naopak to možná pro naše hráče byl správný impuls, že nás nečeká nic lehkého a je třeba do zápasu dát opravdu vše.

BVP Academy vs VAIRAS – 42:7
To co jsme marně hledali v prvním zapase jsme našli ve druhém. Kompaktní týmová hra, dobrá obrana a individuální dovednosti tahounů týmu vedly k jasné výhře nad Litevským soupeřem. 

Kategorie U16

Rugby Union Donau Wien vs BVP Academy – 12:10
Stejně jako u ostatních kategorií – první zápas zkrátka není naše parketa. Hra byla taková rozcuchaná, nedařilo se dobře kombinovat a ani obrana nebyla na bůhvíjaké úrovni. Skóre sice vypadá vyrovnaně, ale zde došlo nejspíš k chybě v zápisu, protože jsme skórovali ze hry pouze jednou. Buď jak buď – tento zápas hodíme za hlavu a budeme se soustředit na zápas další.

Freimann Dragons RC vs BVP Academy – 7:19
Do tohoto zápasu, zdá se, nastoupilo úplně jiné mužstvo. Kluci dobře komunikovali, pokrývali dobře soupeře a perfektně hrozili v útoku. Bylo by skvělé, pokud by se podařilo stavět na těchto základech i v dalších zápasech.

Kategorie U16 – dívky

Garioch 1 vs Rugby Babice – 12:22
Na dívky hned v úvodu čekaly soupeřky ze Skotska. To samozřejmě budí na první pohled respekt, na to ale děvčata jak se říká – hodily bobek. Bez respektu nastoupili proti soupeři ze země, kde je ragby extrémně populární. Bylo na co se dívat a naše dívky vybojovaly zaslouženou výhru. 

Rugby Babice vs LAZA SE – 12:19
Hned v dalším zápase naše děvčata čekal favorit turnaje z Itálie (a nakonec i vítěz). Žádný přehnaný respekt ale na hřišti vidět nebyl. Naopak, viděli jsme krásný, celou dobu velmi vyrovnaný zápas, který nakonec Italky rozhodly v úplně poslední akci zápasu, kdy se jim podařilo položit rozdílovou pětku. Každá prohra chutná hořce, ale tato měla přeci jen sladkou příchuť, protože holky předvedly krásný bojovný výkon a určitě se nemají za co stydět. 

Kategorie U18 – Dívky

VAIRAS vs Rugby Babice – 24:14
Na naše starší dívky v prvním zápase čekal velmi silný soupeř z Litvy, který po celou dobu turnaje zdobila obrovská rychlost některých hráček. A to našim dívkám dělalo problém i v tomto zápase. Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale Litevky když udeřily po křídle, byla to vždy velmi ošemetná situace. Příště si je musíme lépe ohlídat. 

Rugby Babice vs CzechaDev – 12:36
Aby toho nebylo málo, tak hned v druhém zápase nás čekala jakási „Reprezentace ČR“. Tento tým má samozřejmě obrovskou kvalitu a i přes veškerou snahu našich dívek se nedařilo tak snadno prorážet obranu soupeřek a naopak u nás se občas nějaká ta skulinka objevila. Opět je ale potřeba neházet flintu do žita – čekají nás další zápasy, z těchto se musíme poučit a do dalších vstoupit o to silnější.

Vienna Celtic U18 Girls vs Rugby Babice – 0:38
A také že ano. V tomto zápase naše děvčata dominovala po celou dobu zápasu. Obrana zalátala všechny praskliny z předchozího zápasu a útok se rozhodl trestat veškeré chyby soupeřek. Výsledkem je jasná výhra, které všem dívkám rozhodně zvedla náladu. 

Sobota 22.6.2024

V sobotu nás čekal opravdu velmi nabitý sportovní program. První zápasy začínaly již v 9:00 a poslední zápas končil v 19:30. Protože jsme chtěli vidět co nejvíce zápasu všech různých kategorií, tak jsme museli operativně řešit přesuny mezi hlavním stadionem a hřištěm Koschatplatz, což se ale ve výsledku docela dařilo, takže i naši nejmladší mohli fandit těm starším a naopak. Nejen stmelování v rámci týmů, ale napříč celým klubem – to na těchto výletech funguje opravdu skvěle. Večer už na hráče čekala Players Party, kde se sejde většina mládeže před reprosoustavou, ze které se linou taneční hity všeho druhu. Na této párty panuje úžasná atmosféra, která pohltí i nejednoho dospělého. Den to byl ale opravdu náročný, tak hned po utichnutí hudby se všichni doslova nahrnou na svá lehátka a jdou brzy spát, protože nás čeká poslední – nejdůležitější den. 

Kategorie U12

RC Přelouč vs Rugby Union Donay Wien – 35:10
Na hráče naší nejmladší kategorie čekal nejsilnější soupeř ze skupiny. Ano – oba týmy prozatím nenašli přemožitele a tedy došlo k přímému střetu o první (a nejvýhodnější) místo ve skupině A. Všichni kdo přihlíželi tomuto zápasu byli absolutně unešení. Na hřišti probíhala nádherná tvrdá bitva. Člověk až nevěří, že kouká na děti, kterým ještě většinou nebylo ani 12 let. Nutno dodat, že obrana byla pevnější na naší straně a proto výsledkově poměrně jasná výhra, ale na hřišti jsme viděli dva vyrovnané týmy. BRAVO!

RC Přelouč vs Rugby Hargelsberg – 50:5
Díky výhře v předchozím zápase jsme do čtvrtfinále postoupili z prvního místa, a tedy jsme měli nejvýhodnější pozici do čtvrtfinále, kde se nám postavil naopak tým z druhého konce druhé skupiny. I tak naši svěřenci nastupovali s respektem do zápasu – přeci jen to je čtvrtfinále – to je taková ta hranice mezi úspěchem a neúspěchem. V případě prohry bychom už do bojů o medaile nezasáhli – a to je přeci náš cíl. Na hřišti byl ale rozdíl v kvalitě týmu naprosto zřetelný. Výsledkem je zatím nejvyšší výhra našeho týmu a co je nejdůležitější – postup do semifinále a tedy do bojů o medaile. MISE SPLNĚNA!

Kategorie U14

BVP Academy vs Rugby Hargelsberg – 12:7
Poslední zápas ve skupině v podstatě nic neznamenal, šlo spíše o přípravu na čtvrtfinále. Trenéři se rozhodli nechat odpočinout lehce zraněné opory týmu. i tak jsme ale předváděli hezkou bojovnou hru, kde jsme měli většinu času herně navrch, nicméně se dlouho nedařilo naší snahu přetavit v první body. Slibnou šanci vždy pokazilo nějaké špatné rozhodnutí, individuální chybka nebo vysloveně smolná situace. Ve výsledku to bylo velmi napínavé utkání, které jsme v závěru přeci jen přetáhli na svojí stranu. 

BVP Academy vs Vienna Celtic U14 – 42:0
Do čtvrtfinále naši kluci vlítli jako uragán. V ragby se často říká – první skládka musí být nejtvrdší. Náš výkop zachytil nejmenší hráč protivníka a proti němu se zrovna valil jeden z našich největších. Skládka to byla čistá, ale opravdu tvrdá. Soupeře tato situace na nějakou chvíli trochu opařila a naši borci toho okamžitě využili k položení několika pětek. A ačkoliv se soupeř snažil dostat do zápasu, tak otěže pevně držel náš tým a zaslouženě vyhrál. Ano – další tým v semifinále a v boji o medaile! Pecka!

BVP Academy vs Rugby Říčany – 0:49
V semifinále jsme se postavili nám velmi známému soupeři z Říčan u Prahy, který turnajem procházel s dechberoucí jistotou, kdy ve čtyřech zápasech zatím neobdrželi žádnou pětku a jejich skóre bylo děsivých 178:0. My jsme do zápasu vstupovali s nadějí, že se podaří to co se podařilo před týdnem, kdy naši svěřenci porazili Říčany na MČR 7’s ve Vyškově u Brna. Říčany byly ale perfektně připraveni. ze začátku jsme se snažili držet krok, ale soupeř nás precizní obranou často zbavoval balónu a rychlými přihrávkami si vytvářeli šance pro rychlonohé útočníky. Našim hráčům se i tak kloním, po celou dobu nic nevzdávali, pořád se snažili hrát a vrátit do zápasu. Díky za to kluci. Porážka je to sice vysoká, ale to nás nemůže zlomit – však jdeme do boje o bronzovou medaili! Hlavy vzhůru!

Kategorie U16

Academy-Siauliai vs BVP Academy – 19:7
Na naše nejstarší chlapce čekal soupeř z Litvy a my doufali, že se podaří navázat na výkon z posledního zápasu v pátek. To se ale nepodařilo. Naše hra byla chvílemi chaotická, hráči hráli spíše sami, než jako tým. Navíc se trochu hráči soustředili více na výroky rozhodčích než na svojí hru. V takovém rozpoložení se zápasy vyhrávají opravdu těžko. Nic se neděje – ve skupině končíme na třetím místě a ve čtvrtfinále stále můžeme zabojovat o postup do nejlepší čtyřky. 

Kyiv Falcons vs BVP Academy – 31:7
Kluci do tohoto zápasu vstoupili dobře, ale velmi rychle se nechali rozhodit spornými výroky rozhodčích. I podle trenérů bylo toto utkání odpískáno vysloveně špatně, na to se ale nedá vymlouvat. V ragby se rozhodčí musí respektovat i když třeba dělá chyby. Hráči se bohužel na tyto situace příliš upnuli a už se nedokázali dostat do hry. O medaile už se neporveme, ale i tak se pokusíme urvat co nejlepší výsledek.

Freimann Dragons RC vs BVP Academy – 0:36
Do souboje o umístění nám výsledky dalších zápasů přihrály tým z Mnichova, na který jsme již narazili v základní skupině. Kluci se úspěšně oklepali z předchozích porážek a opět se začali soustředit na svoji týmovou hru a hned to neslo ovoce. Soupeři jsme položit nepovolili a naopak v útoku jsme si spravili chuť. V zápase bylo vidět možná nejrychlejší položení v turnaji, když Mára Pižl při rozehrávce z poloviny hřiště výkopem krásně našel naběhnutého Romana Turka, který pohodlně položil. Celá akce trvala možná 5 sekund. Palec nahoru. Dokonce i Richard De Jager musel uznat, že tato akce byla nádherná. Výhra nás poslala do boje o konečně páté místo.

Kategorie U16 – dívky

Rugby Babice vs Causeway Barbarians – 12:20
Proti Maďarským soupeřkám dlouho držely naše dívky vyrovnané skóre, ale přeci jen nám vždy chybělo asi i trochu toho pověstného štěstíčka. Nic naplat, musíme zabrat o to více v dalším zápase.

Rugby Babice vs Garioch 2 – 10:27
V sobotním druhém zápase jsme narazili na druhý skotský tým, který ale byl o poznání silnější, než ten první. Herní převaha byla po celý zápas na straně soupeřek. Dívky dali do zápasu vše, ale občas zkrátka ani to nestačí. 

Kategorie U18 – Dívky

Rugby Babice vs HUN Barbarian Ladies – 22:5
Starší dívky vlítly na další maďarský tým jako uragán. Skládka za skládkou, zisk balónu, přihrávka za přihrávkou a výsledkem je jasná výhra. Perfektní výkon!

Rugby Babice vs Garioch – 25:0
V dalším zápase nastoupily dívky proti skotskému týmu Garioch, který ale nebyl příliš konkurenceschopný. Pro děvčata to byl nicméně dobrý trénink před nejtěžším zápasem proti litevkám. 

Vairas vs Rugby Babice – 19:12
Třetí místo ve skupině znamenalo souboj s Litevským klubem s celkovým názvem SIAULIU SPORTO GIMNAZIJA – VAIRAS (asi chápete, proč nepoužívám celý název :-)). I přes znalost soupeře z předchozího zápasu, se v první půli nedařilo eliminovat neskutečně rychlé hráčky na křídlech. V druhé půli se ale hra vyrovnala a nakonec měli i naše děvčata celkem navrch – bohužel už se nepodařilo vyrovnat i přes enormní snahu všech hráček na hřišti. O zlato to nebude, ale i bronzová medaile je obrovské lákadlo, to jsem si jist. 

Neděle 23.6.2024

V neděli se nám vstávalo náramně. Prvák jsme věděli, že to byla poslední noc na skládacích lehátkách, která ačkoliv v rámci možností docela pohodlná, tak přeci jen ve srovnání s postelí doma v ložnici lehounce pokulhávají. 🙂 Druhák nás čekaly poslední zápasy všech týmů, ba co víc – z pěti týmů jdou 4 týmy bojovat o medaile a 1 o páté místo – to je přeci fenomenální úspěch! Už teď jsme všichni šťastní. Ale… Přeci jen… Napnutí… Tak pojďme na to… 

Kategorie U12

RC Přelouč vs Freimann Dragons RC A – 20:15
Jediné semifinále hrané v neděli. Poslední tým, který může bojovat o zlato. Pro naše nejmladší hráče to je přeci jen nezvyklá situace a tak bylo na trenérech navodit tu správnou uvolněnou ale přesto bojovnou náladu. Láďovi a Zuzce se to povedlo na 1. Hráči jako by vůbec neřešili o co se hraje, prostě vlítli do zápasu a rvali se o každý metr trávníku. K vidění byla naprosto vyrovnaná bitva, kde ale vždy soupeř musel dotahovat. Naši svěřenci si stále drželi náskok o 1 či 2 pětky. 5:0, 10:0, 10:5, 15:5, 15:10, 20:10… Uff… Podle odhadu zbývá cca 1 minuta zápasu. Soupeř tlačí. Pokládá pětku. 20:15… Všechny oči našich trenérů směřovali na rozhodčího – odpíská konec? Bude ještě poslední akce? Pííísk, Pííísk – KONEC – JDEME DO FINÁLE!!!! Neskutečný výbuch emocí na hřišti i v nejbližším okolí. Ano, věděli jsme, že tento tým má ambice bojovat o medaile, ale když se to pak opravdu podaří, je to neskutečná úleva a radost!

RC Přelouč vs Rugby Říčany – 10:35
195:25 vs 245:10 – i tak by se dal popsat finálový zápas kategorie U12. Skóre obou soupeřů naznačují, že se ve finále asi opravdu setkali ti nejlepší. Říčanský klub má v rámci toho turnaje velmi úspěšnou historii – minimálně poslední 2 ročníky drtivě vyhráli a tak i v řadách organizátorů najdeme více fanoušků my – už by je mohl někdo sesadit z trůnu. Kluci z Říčan mají ale samozřejmě jiný cíl – prodloužit sérii. A nutno dodat, že k tomu vykročili opravdu dobře. Obecně byla hra vyrovnaná, obrany týmů byly na skvělé úrovni, ale Říčanští měli jeden aspekt hry, kterým strhli zápas na svojí stranu – obrovská rychlost ve všech fázích hry. Došlo ke skládce a okamžitě tam byl někdo, kdo se snažil ukrást míč. Byl odpískaný trestný kop, okamžitě došlo k rozehrávce. Naši hráči na tuto rychlost nedokázali reagovat. Ve všech dalších aspektech hry byli naši hráči velmi vyrovnaným soupeřem, ale na výhru to nestačilo. TAK SME DRUHÝ – NO A COOO? 🙂 Stříbrná medaile v sobě obvykle nese trochu toho stínu, že se loučíte s turnajem prohrou. Během pár okamžiků to hráči ale hodili za hlavu – VŽDYŤ MÁME STŘÍBRO! 

Kategorie U14

VAIRAS vs BVP Academy – 0:21
Do boje o bronzovou medaili se nám postavil tým z Litvy, se kterým už jsme se jednou setkali a dokázali jsme je porazit. To je ale velmi vrtkavé, vzpomeňme si na loňský souboj U16 o bronz s týmem z Texasu. Je to úplně jiný zápas. Hned od začátku ale bylo vidět, že jsou naši hráči perfektně naladění. Jakoby vůbec nebyli nervózní a všichni do jednoho se snažili podat svůj co nejlepší výkon. Ono, podle výsledku by se mohlo říct, že to byla „pohodička“, ale můžu vám říct, že to byl nervy drásající souboj. Soupeř byl opravdu kvalitní, ale naši hráči zkrátka nechtěli připustit sebemenší komplikace. Když jsme položili třetí pětku chvilku před koncem zápasu už nám všem začínalo být jasné, že tady se píše historie. KONEC ZÁPASU – erupce emocí, radosti, objetí. Trenérům se blýskají očička, i když se snaží hrát tvrďáky 🙂 BRAVO!

Kategorie U16

Academy-Siauliai vs BVP Academy – 7:5
V bojí o páté místo jsme se potkali znovu s týmem z Litvy, se kterým jsme ve skupině neodehráli zrovna povedený zápas. Kluci to chtěli v tomto zápase napravit a nutné říct, že bylo k vidění krásné= obětavé ragby, kde i výsledek napovídá, že to byla bitva nesmírně vyrovnaná. Na úplném konci zápasu, kdy se našim borcům podařilo krásnou akcí přečíslit obranu a ž šli dva na jednoho. Přihrávka do strany a … smolný předhoz. Písk, konec zápasu. Uff. Takové momenty se bohužel ve sportu stávají. I tak je to pěkný výsledek. Tahle bandička nastupuje do příští sezóny do kategorie U18 a na tomto turnaji se v podstatě sehrávali. Jakmile začne v tomto týmu fungovat ta správná chemie, tak se máme příští rok na co těšit. 

Kategorie U16 – Dívky

Causeway Barbarians vs Rugby Babice – 5:17
Jak jsem již dříve zmiňoval – výsledky ze základní skupiny mohou být trochu zavádějící. V zápasech o medaile se zkrátka začíná od nuly a přesně to se ukázalo v tomto zápase. Skvěle naladěné hráčky vlítli na soupeřky z Maďarska jako by se nechumelilo. Svým nejlepším výkonem na turnaji si sebevědomě řekli o bronzové medaile! ANO – už to zase cinká, vážení :-). BRAVO! BRAVO!

Kategorie U18 – dívky

HUN Barbarian Ladies vs Rugby Babice – 0:36
Po úspěchu mladších dívek se i ty starší správně naladily do zápasu o třetí místo. Maďarkám v podstatě nedali prostor se prosadit a samy si hledali volné prostory k průnikům za obranu. V první polovině byla hra ještě poměrně vyrovnaná, ale v druhé půli už soupeřky síly nenašly a naše hráčky uvolněnou hrou navyšovaly skóre. SUPER! Neskutečná jízda pokračuje, máme tu již třetí bronzovou medaili. Děkujeme!

Po posledních zápasech, medailových ceremoniálech a obědě už nás čekalo jen neoblíbené balení, které ale s medailemi na krku prostě odsejpá trochu lépe, co si budeme povídat. Pak už jen nacpat vše do autobusu a tradá směr Přelouč. Do vany či sprchy, do vlastní postele, kde si každý z nás určitě lehnul na záda a v hlavě se ozvalo: „Tak tohle byla neskutečná jízda!“. 

Jan Šmíd
Vedoucí zájezdu 🙂

U6 – Turnaj Tatra Smíchov – 9. června 2024

Poslední turnaj v kategorie U6 v jarní části se uskutečnil na hřišti Tatry Smíchov. Do turnaje jsme přihlásili dva týmy, jeden do skupiny A a jeden do skupiny B. Ve skupině A se hrálo na hřišti rozměrů už pro kategorii U8 aby si děti začaly zvykat na kategorii, do které šestiletý hráči letos na podzim přechází.

Tímto posledním turnajem skončila pro hráčky a hráče kategorie U6 a od podzimu už budou hrát v kategorii U8. V této kategorii se nově představí: Andrea Albrechtová, Jonáš Horáček, Eduard Kohout, Kateřina Kozová, Oliver Kurimai, Zdeněk Mraček, Šimon Plíva, Štěpán Preininger, Adam Šlesařík, Jiří Štěpánek a Ema Večeřová.

Děkujeme všem Bizonkům za krásné 2 roky v kategorii U6 a přejeme jim, aby jejich další sportovní krůčky v kategorii U8 byly tak úspěšné jako doposud. 

Ve skupině B hráli Adam Moník, Ondřej Hanáček, Natálie Oczadlá, Patrik Schlinger a Jan Haas. Ve skupině bylo celkem sedm týmů a tak Bizonky čekala porce šesti zápasů, které všechny vyhráli a skupinou projeli jak nůž máslem. Bizonci předvedli nejlepší výkony v této sezóně, byla radost na ně koukat. Soupeřům nedali nic zadarmo, drželi krásnou obranu a ukázkově skládali. Hráli opravdu jako tým, krásně si chodili na podporu, přihrávali si a podporovali se. Radost z turnaje byla zasloužená a to jak u dětí, rodičů, tak hlavně u trenérů.

RC Bizonci Přelouč – RCM Říčany Blechy 3:2 (2x Áďa, Natálka)
RC Bizonci Přelouč – RC Plzeň Štěňata 2:1 (Áďa, Honzík)
RC Bizonci Přelouč – RC Tatra Smíchov Strašilky 5:1 (4x Áďa, Páťa)
RC Bizonci Přelouč – RC Slavia Nosorožci 4:2 (2x Áďa, Páťa, Natálka)
RC Bizonci Přelouč – RC Babice Mopsíci 5:3(2x Áďa, 2x Honzík, Natálka)
RC Bizonci Přelouč – ARC Iuridica Sovičky 5:3 (2x Áďa, 2x Natálka, Páťa)

Ve skupině A to měli Bizoni podstatně těžší a v pěti hráčích bez možnosti jakéhokoliv střídání se vždy dvakrát utkali s Tatrováckým Kobylkami a Říčanskými Tygry. Do hry nastoupili Šimon Plíva, Eduard Kohout, Oliver Kurimai, Zdeněk Mraček a Adam Šlesařík. Vyrovnat se s velkým hřištěm nám chvíli trvalo a co nám na turnaji chybělo byla lepší obrana, kdy se kluci možná trošku zalekli skládat. Přesto hráči bojovali a někdy i ve čtyřech hráli a snažili se vyrovnat s přechodem  na větší hřiště a trošku jiný styl hry. V poslední utkání to vypadalo, že utkání vítězně zvládneme, ale bohužel po chybičkách při položení jsme se o vítězství přišli.

RC Bizoni Přelouč – RC Tatra Smíchov Kobylky 3:5, 1:4 (Olík 3x, Šíma)
RC Bizoni Přelouč – RC Říčany Tygři 4:4, 3:4 (Olík 3x, Adam3x, Edík)

U6 – turnaj Přelouč – 26.5. 2024

Poslední květnovou neděli jsme hostili turnaj U6 a zkusili jsme premiérově postavit dva týmy do skupiny A. Výsledkově to úplně nedopadlo a i herně se trošku Bizonci hledal, kdy nás trošku svázalo domácí prostředí a určitě kvalita A skupin, kdy jsme se snažili týmy výkonnostně vyrovnaně rozdělit.

Přesto Bizoni a Bizonci bojovali a vždy chybělo malinko a vítězství by se překlopilo na naši stranu. V A1 skupině nastoupili Šíma Plíva, Zdenda Mraček, Jiřík Štěpánek, Áďa  Šlesařík, Páťa Schlinger a Štěpánek Preininger, ve skupině A2 pak Áďa Moník, Olík Kurimai, Honzík Haas, Ája Albrechtová, Natálka Oczadlá, Jony Horáček a nejmladší hráč turnaje Honzík Kohout, který se krátce zapojil do zápasového dění.

Skupina A1 – Bizoni

Tatra Kobylky Přelouč Bizoni 4 : 1
Přelouč Bizoni Slavia Červení 3 : 4
Praga Medvědi Přelouč Bizoni 5 : 4
Říčany Medvědi Přelouč Bizoni 4 : 3
Přelouč Bizoni Rumburk Lvíčata 3 : 0

Skupina A2 – Bizonci

Babice Buldoci Přelouč Bizonci 7 : 4
Petrovice Mimoni Přelouč Bizonci 5 : 2
Přelouč Bizonci Říčany Tygři 5 : 4
Přelouč Bizonci Praga Černá 3 : 5

U8 – Turnaj Babice – 19.5. 2024

V neděli 19. 5. 2024 vyrazili Bizoni z kategorie U 8 na turnaj do Babic. Na tento turnaj se přihlásilo rekordních 40 týmů, a tak jsme měli na rozpisu celkem 6 soupeřů. I přes ze začátku nevlídné počasí, kdy pršelo, se nám podařilo vyhrát všech 6 odehraných utkání a celkem jsme soupeřům uštědřili 32 položených pětek.

První zápas skončil v náš prospěch 6 :5 a to proti týmu Praga Mladý Pušky. Druhý zápas jsme vyhráli 6:2 proti domácímu týmu z Babic. Tým Strong girls nám podlehl za stavu 3:2. Proti týmu Sparta modrá jsme vyhráli 7:1 a nad posledním týmem Petrovice Ještěři jsme zvítězili 5:1. Počet pětek na turnaji: Kubík Dostál – 11, Jáchym Kaňuka – 9, Kryštof Kalva – 7, Hája Horák – 3 a Lili Dvořáková – 2. I přes stále se opakující chyby – jako snaha utéct soupeři kolem autové čáry, kdy nás soupeř okamžitě složil do autu nebo hra v ofsajdu, hráli naši mladí Bizoni jako tým, a dokonce si i vymysleli nový pokřik. Děkujeme za účast dětí a hlavně chceme poděkovat rodičům, že své děti vozí na tréninky a hlavně na turnaje. Bez nich by to nešlo. Těšíme se na další turnaj.

U6 – Turnaj Slávia Praha – 19.5. 2024

Na další ze série jarních regionálních turnajů jsme vyrazili do pražských Vršovic na hřiště nejstaršího klubu v ČR , na Slávii. Hodně hráčů se tentokrát omluvilo a na turnaj jsme odjeli jen s jedním týmem v 5ti hráčích. Standardně jsme si dali sraz v 9:30 a Zdenda Mraček, Jiřík Štěpánek, Edík Kohout, Jony Horáček a Honzík Haas byli připraveni se ve skupině A se utkat se svými soupeři. Postupně jsme se utkali s domácí Slavií, s Pragou, Petrovicemi, Tatrou a na závěr s Říčany. Vzhledem k tomu, že jsme měli dva hráče, kteří hrají ve skupině B čekali jsme jak se s tím Bizonci vyrovnají.

V prvním utkání jsme se klasicky hledali a chvilku nám trvalo než jsme chytili zápasové tempo, ale po pár minutách se všichni „zahřáli“ na provozní teplotu a postupně jsme odehráli všech pět utkání s velkým nasazením a utkání vždy Bizonci ozdobili nejen pětkami, ale i krásnými skládkami a přihrávkami.

Bizonci Přelouč – Slávie Bílí 5:3 – Zdenda 2x, Edík, Jiřík 2x
Bizonci Přelouč – Petrovice Mimoni 3:3 – Edík, Honzík, Jony
Bizonci Přelouč – Praga Černožlutá 4:0 – Zdenda 3x, Edík
Bizonci Přelouč – Tatra Kobylky 4:5 –  Edík 2x, Zdenda 2x
Bizonci Přelouč – Říčany Medvědi 2:1- Edík, Jiřík

V prvním kole nadstavby U14 jednoznačně vítězí

BVP U14 – Zlín/Olomouc 50:15 (33:10)

V letošní sezóně poprvé se naši borci z BVP U14 představili na domácím hřišti v Přelouči. Po povedené „základní části“ jsme v „nadstavbě“ hostili společenství Zlína a Olomouce. Toto společenství hrálo jarní zápasy s lepšími týmy, tak jsme byli plni očekávání, jak dopadne naše konfrontace. K zápasu bylo připraveno 21 hráčů, takže z trenérského hlediska téměř dokonalý stav.

Od úvodních minut jsme se do soupeře zakousli a hned z první akce jsme položili pětku. Soupeř kontroval vzápětí a do první poloviny poločasu byla hra i skóre vyrovnané. V druhé polovině poločasu jsme zpřesnili hru, využili váhovou převahu v roji a nakonec i rychlost v útoku a do druhého poločasu jsme nastupovali s vedením 33:10. I ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale nejspíše nedostatkem sil a drobnými chybami jsme nemohli úplně zlomit odpor soupeře. I tak jsme ještě další pětky položili a do tabulky tak zapisujeme krásné vítězství 50:15.

Poděkování patří všem zúčastněným hráčům, rodičům a podporovatelům. Další zápas nás čeká v Brně, opět proti týmu, který začínal jarní sezónu ve vyšší výkonnostní skupině.

Michal Doležel, Milan Kouba – trenéři U14

U12 – Domácí turnaj v Přelouči

V neděli 28. 4. 2024 jsme se dočkali a pořádali jsme turnaj doma na našem hřišti. Hráči tak mohli ukázat celé rodině, kamarádům a prý i učitelům, co že to vlastně dělají za sport, který je láká třikrát týdně na hřiště. Z pozice trenéra musím přiznat určitou každoroční nervozitu. Vždy jsem tak nějak plný očekávání, s jakou náladou se na domácí turnaj sejdeme a jestli se naše hra bude alespoň trochu líbit široké divácké základně. Přeci jenom tento domácí turnaj je takovou pomyslnou ukázkou naší společné práce a pokaždé doufám, že hráči ukážou krásu sportu, který je opravdu baví a že jsme společně udělali pěkný kus práce v našem rozvoji. I přes nezdar v minulém turnaji, jsme opakovaně nastoupili v nejvyšší skupině, tedy skupině A.

RC Přelouč vs Sparta Praha 9:1
V prvním zápase nás čekal tým Sparty Praha. Mé obavy, zda jsme se dostatečně připravili a tradičně nezaspíme úvod zápasu, se naštěstí nenaplnily a od začátku bylo patrné, že dneska se mi sešel tým, který se chce ukázat v tom nejlepším možném světle. Dle názoru kolegů trenérů byl tento zápas spíše vyrovnaný a soupeř nebyl vůbec horším týmem. Nicméně jsme soupeře přehrávali naší aktivitou a ochotou bojovat o každý metr hřiště. Náš tým byl motivován k výkonu, který vyústil ve vysoké. vítězství.  I přes jednoznačný výsledek bylo toto utkání opravu pěkné a vrovnané.

RC Přelouč vs Ammor A 8:5
Musím přiznat, že tým Ammoru je jeden z našich nejčastějších soupeřů a že jsme tomuto týmu v posledních dvou turnajích dvakrát podlehli. Z tohoto důvodu jsme zaměřili tréninkovou přípravu právě na tohoto soupeře. Analyzovali jsme jejich systém hry a postavení hráčů při hře. Následně jsme zvolili funkční taktiku, která by nám mohla v prostředku hřiště pomoci k tomu, abychom neútočili do neprůchozí fyzicky dobře vybavené obrany.  Na trénincích jsme si natrénovali požadovaný signál a s obrovskou radostí musím konstatovat, že se nám to podařilo aplikovat ve hře. Pro mě jako trenéra je právě tento prvek opravdu důležitý. Když hráči vymyslí taktiku, poctivě pracují na tréninku a pak vše při hře zužitkují, tak to je opravdu úžasné a ono vybojované vítězství považuji jenom jako takovou pomyslnou třešničku na sladkém dortu.  Tento naprosto vyrovnaný a strhující zápas nakonec skončil naší výhrou a za tento zápas jsem na naše děti opravdu hrdý.

V obou zápasech jsme předvedli opravdu pěkné výkony a hráči mi udělali radost. Doufám, že i diváci viděli naší velkou snahu a že se jim turnaj líbil. Pokud do budoucna začneme ještě více spolupracovat, hrát do otevřených prostor, kde se nebudeme bezhlavě rvát do připravené obrany, tak tento tým bude opravdu vynikající.  Děkuji Vám a jen tak dál!

Musím jmenovitě poděkovat Vanesce, Dominikovi a Milanovi, kteří se bez váhání zapojili do týmu Babic a zahráli si tak přijatelněji výkonnostní skupinu B, kde poctivě pracovali na svém zlepšení, tak aby se za nedlouho mohli beze strachu zapojit i ve skupině nejlepší.  V neposlední řadě musím poděkovat všem, co pomohli s pořádáním tohoto turnaje.

Samozřejmě děkuji hráčům za předvedené výkony a děkuji rodičům za podporu.

Fotografie z turnaje: https://www.rajce.idnes.cz/rc-prelouc/album/u12-10-regionalni-turnaj-prelouc

Trenér U12
Homola Ladislav

 

U6 – turnaj Tatra Smíchov 28.4. 2024

Série jarních turnajů všech kategorií pokračovala i uplynulý víkend a nejmladší kategorii U6 čekal v neděli 28.4. turnaj na Tatře. Opět se nám podařilo postavit dva týmy, kdy odjelo na turnaj 9 hráčů – Šíma Plíva, Edík Kohout, Olík Kurimai, Jiřík Štěpánek, Zdenda Mraček, Adam Šlesařík, Áďa Moník, Honzík Haas a Jony Horáček. Tři hráči, Áďa, Honzík a Jony hráli stabilně v B týmu kterému vždy vypomohl jeden hráč z A týmu, zpravidla Zdenda, Adam nebo Jiřík.

Turnaj odehráli Bizoni a Bizonci skvěle a všechna svá utkání vyhráli. Ve skupině A1 byl i tým Bizonů při vyhlášení zmíněn jako nejlépe skládající tým. I díky krásné obraně a skládkám jsme turnajem prošli bez prohry a trenéři a rodiče mohli být právem na děti pyšní.

Ve skupině A jsme dokázali položit celkem 22 položení, nejlépe pokládajícím hráčem se stal Olík. Všichni zaslouží pochvalu za bojovnost jak v obraně, ale i útočné hře, kde bychom hráčům jenom  malinko vytkli, aby hráli více kolektivně a nesnažili se vždy za každou cenu balón donést do brankoviště individuálně. Přihrávat si je jedna z dovedností, které by si měly děti z této kategorie odnést.

Bizoni Přelouč – Říčany Medvědi 4:3, Šíma, Jiřík, Olík, Zdenda
Bizoni Přelouč –  Tatra Kobylky 3:2, 2xOlík, Adam
Bizoni Přelouč – Slavia Červení 3:1, Olík, Edík, Šíma
Bizoni Přelouč – Praga Medvědi 7:1, 3x Edík, 2x Šíma, Olík, Zdenda
Bizoni Přelouč – Babice Buldoci 5:0, 3x Olík, Edík, Jiřík

Ve skupině B, kterou jsme vždy museli doplnit jedním hráčem z Áčka, si vedli Bizonci podobně, ale i tady je potřeba hrát více kolektivně a zapracovat i na lepších skládkách.  V této kategorii vyniká stále ještě 4letý Áďa Moník, který by se rozhodně neztratil ani v A skupině. U dalších hráčů je vidět herní posun a malý Honzík i Jony se stále více zapojují do hry, kdy to samé potřebujeme i od dalších čtyř a pětiletých hráčů, kteří zůstávají v této kategorii i do dalšího ročníku.

Bizonci Přelouč – Plzeň Štěňata 4:3, 3x Áďa M., 1x Adam Š.
Bizonci Přelouč – Babice Mopsíci 6:2, 2x Áďa M., 1x Honzík, 2x Adam Š., 1x Jony
Bizonci Přelouč – Rumburl Lvíčata 4:3, 4x Áďa M.
Bizonci Přelouč – Tatra Strašilky 5:2, 4x Áďa M., 1x Adam Š.
Bizonci Přelouč – Úžice Vlčata 3:2, 1x Áďa M., 1x Zdenda, 1x Adam Š.

TURNAJ U12 – RC OLYMP PRAHA

V neděli 21. 4. 2024 jsme se zúčastnili devátého turnaje naší sezóny, který se konal na umělé trávě uprostřed plochodrážního stadionu Markéta. Za chladného počasí jsme opět nastoupili ve výkonnostní skupině A, kde jsme se utkali s týmy RC Praga a RK Petrovice.

V prvním utkání jsme konfrontovali své dovednosti s týmem RC Praga. V tomto zápase nás soupeř přehrával týmovou hrou a tvrdostí. Nám se naopak dařilo kontrovat rychlostí a otevřenou hrou. Již v průběhu zápasu však začalo být patrné, že jsme na tento turnaj nepřijeli v dobrém týmovém duchu. Náš výkon opakovaně sklouzl do individualismu, kdy se někteří hráči nedokázali zapojovat do rychlého pojetí hry a tak nějak stále čekali, že to za ně odehraje někdo jiný.  V tomto zápase jsme podlehli kvalitnímu soupeři 6:8. Na tréninku se musíme zaměřit na týmový výkon opravdu celého týmu a každý zvlášť v sobě musí najít odvahu převzít odpovědnost za konkrétní situace ve hře.

Druhý zápas bohužel následoval zase hned po prvním a to považuji za špatné. Děti si odpočinou pouze krátce a nemají pak dostatek sil na poměrně dlouhé utkání. Nicméně, se společně musíme naučit přijímat situace takové, jaké jsou a netřeba se na cokoliv vymlouvat. Tento zápas nám opravdu nevyšel. Po nezdaru v prvním zápase byl náš tým demotivován a nedařilo se nám prakticky nic. Pomalá souhra, neaktivita, a hromada nevynucených chyb, to vše mělo za následek, že jsme v tomto zápase prohráli rozdílem několika tříd. Soupeři z Petrovic jsme zaslouženě podlehli 1:12. Toto byl přesně ten zápas, na který chcete rychle zapomenout a již se k němu nikdy nevracet. Nicméně i právě toto se ve sportu stává a my se musíme poučit z našich chyb a znovu se vrátit ke hře, která nám jde.  Pevně věřím, že jsme si s týmem vše vysvětlili a že na domácím turnaji předvedeme podstatně lepší výkony.

V neděli 28. 4. 2024 hrajeme turnaj na domácím hřišti a rozhodně máme co napravovat, tak nás přijďte podpořit.

Odkaz na fotografie:
https://www.rajce.idnes.cz/rc-prelouc/album/u12-9-regionalni-turnaj-olymp-praha-21-4-2024

Trenér U12
Homola Ladislav

Dvoudenní mise U10 do Českých Budějovic

Vždy, když nás čeká turnaj ve vzdálenější lokalitě, tak uvažuji o dvoudenním výletu, abychom se vyhnuli brzkému vstávání v neděli a dlouhé cestě hned před turnajem. Tentokrát jsme měli trochu trable sehnat doprovod, protože na takový výlet prostě jeden trenér nestačí. Nakonec ale vše dobře dopadlo a to díky rodičům Davida Kamínka – Davidovi a Lucii Kamínkovým. Plány měli sice jiné, ale když zjistili, že by se třeba vůbec nemělo jet, tak obětovali rodinný výlet za pomoc stádu Bizonků na jejich Českobudějovické misi. A já jim tímto opravu hluboce děkuji, protože bez nich by tento výlet prostě proběhnout nemohl, ale zároveň byli naprosto úžasní, se vším pomáhali, dětem vzali i nějaké další občerstvení, starali se o ně, prostě děkovat budu 100x a stejně to bude málo… 🙂 Takže DĚKUJI!

A když už jsme u těch díků, tak nemohu zapomenout na organizátory turnaje z RC České Budějovice v čele s Míšou Kosouvou, kteří nejen, že nám zajistili luxusní ubytování hned u hřiště, kde se turnaj konal, ale zároveň naprosto nezištně nabídli, že nás odvezou z nádraží, abychom nemuseli cestovat MHD, což je v tomto počtu vždy docela challenge. Ba co víc, v neděli nás po turnaji hodili zase zpátky na nádraží. Takže děkujeme moc za Vaší pohostinnost a ochotu. I turnaj probíhal jako švýcarské hodinky a to i přesto, že nemají vlastní hřiště, takže to je vždy o dost komplikovanější, když klub nemá stabilní zázemí. Naštěstí už začaly stavební práce na novém hřišti, které si tento klub rozhodně zaslouží. A protože nic není zadarmo, tak zde přikládám odkaz, na kterém se můžete dočíst víc a navíc můžete přispět na dobrou věc. Zde odkaz: RCČB – Nové rugbyové hřiště (rugbycb.cz)

Další děkovačky až na konci, teď už ale pojďme k věci. Předpověď počasí věštila dešťové přeháňky, kosu jak v zimě a vůbec to nebylo počasí, které by lákalo někam jet s karimatkou a spacákem. I přesto ale byla perfektní účast a chyběly nám pouze Evička se Žanďou, které bohužel onemocněly a jsem si jistý, že kdyby mohly tak jedou s námi a jsme v plném počtu. Výletu se tedy účastnili: Viktorka, Adam, Matěj, Táda, Šimon, Denis, Matouš, Ondra, David a jako podpora ještě Lucinka s Emičkou (viz foto na úvodu článku – jak vidno, je to taková úplně normální partička dětí 🙂 ).

Naše cesta začala v sobotu 20.4. na přeloučském vlakovém nádraží lehce po obědě. Cesta vlakem probíhala bez problémů, děti měly perfektní náladu a i my dospěláci jsme se dobře bavili. První trošku komplikace nastala v Táboře, kde jsme se museli přesunout z pohodlného vlaku do nepohodlného autobusu (výluka na trati) a my jsme museli přečkat cca hodinu v tomto nepohodlném dopravním prostředku. Dětem to ale nevadilo, ty si jely svojí pohodičku a my s Davidem jsme se po vystoupení z busu taky nějak porovnali, takže vlastně cesta v pohodě. 

Následoval již zmíněný přesun na hřiště a ubytování v šatnách, které byly super vytopené, takže moje obava, že budeme v noci klepat kosu, vzala za své. Hned poté jsme se vydali do nedaleké trampolínárny (asi jsem vymyslel nové slovo, co? 😀 ) Jump Family , což mělo být pro děti překvapení, ale někteří rodiče zkrátka neudrží jazyk za zuby, takže překvapení se tak úplně nekonalo, ale nadšení bylo obrovské. No co si budeme povídat, děti tohle prostě zbožňují. Zážitek perfektní, první bod si můžeme odškrtnout, zároveň to byla i forma tréninku, takže příprava na nedělní turnaj také proběhla – další bod odškrtnut. 

Pak už jen pizza k večeři, společenské hry (karty, lodě, atd.) a šup zabalit do spacáků, abychom se na neděli co nejlépe vyspali.

V neděli nás po vydatné snídaní čekal turnaj U10, kde jsme se tentokrát zapsali do skupiny B. Musíme prostě bojovat se silnějšími týmy, abychom se pořád posouvali. Naše mise byla jasná: Pojďme si to užít a především bojujme jako tým – hlavní princip byl SOUDRŽNOST. Nic jiného mě nezajímalo. Tak se pojďme podívat, jak to dopadlo.

Přelouč Bizoni – Kralupy Havrani     7 : 5

Jsem si naprosto jistý, že pokud bychom jeli v neděli ráno (vstávat v 5:00, přes 3 hodiny cesta na místo), tak by následující odstavec začínal slovy: „V prvním zápase jsme ještě trochu dospávali z auta. Nedařilo se nám v první půli zachytit krok se soupeřem, v druhém už jsme se začali trochu rozjíždět“
Ne, ne, ne… Tak to tentokrát nebude. Na hřiště jsme vlítli jako jeden muž (i přesto, že tam byla 1 dívka :-)). S Havrany jsme sváděli vyrovnaný souboj i přesto, že jsem je považoval za jasné favority této skupiny – a jejich výsledky to potvrzovaly. Jen ne s námi. Polovinu zápasu jsem měl husí kůži. V tom zápase bylo vše co jsme potřebovali – aktivita, perfektní podpora, kontrarucking, skládky (tady ne úplně na 100% ale nebudeme si to kazit, né?). V čem byla ale naše hlavní výhoda byla právě ta soudržnost a týmovost s jakou do toho děti vlítly. Takový začátek jsem vůbec nečekal. 

České Budějovice – Přelouč Bizoni     7 : 8

Povzbuzeni prvním zápasem jsme vlítli i do dalšího, Začátek byl plně v naší režii, ale postupně se nám lehce zranily opory týmu a celé jsme to museli postavit na méně zkušených hráčích. Tady se nám projevil náš hlavní nedostatek u některých hráčů a to jsou skládky. Můžeme hrát krásně do útoku, ale pokud nebudeme dobře a aktivně skládat, tak do výhry budeme muset dát mnohem více energie. Pořád jsme hráli perfektně týmově, komunikace na hřišti je čím dál lepší, ale do obrany to prostě trochu skřípalo. Nakonec to byl tedy velmi těsný zápas, kde mohl vyhrát každý z týmů a bylo by to spravedlivé.

Amazonky – Přelouč Bizoni     3 : 9

V další části turnaje nás čekaly dva dívčí týmy z druhé skupiny B. Jako první na nás vlítly Amazonky z Olympu (včetně posil z jiných týmů). Ono to podle výsledku tak nevypadá (a vlastně jsem úplně překvapený, když jsem to četl), protože zápas byl v podstatě opravdu vyrovnaný. Jedna pasáž byla úplně nádherná, kdy oba týmy bojovaly o každý metr, ale asi jsme to prostě urvali víckrát. Zde musím opravdu vyzdvihnout nasazení celého týmu a opět soudržnost, která asi už tušíte nás provázela celým turnajem a mise byla jednoznačně splněna. Perfektní výkon obou týmů a vnímal jsem, že i všichni kdo zápas sledovali, si jej parádně užívali. 

Strong Girls – Přelouč Bizoni     4 : 7

Náš tradiční soupeř, se kterým jsme odehráli v tomto roce jednoznačně nejvíce zápasů. Někdy měly převahu holky, jindy zase my, ale vždy to byly krásné zápasy. Oprávněně jsme se tedy s Pepou Bláhou (trenér Strong Girls) na tuto „třešničku na dortě“ těšili. Zápas to byl hezký, ale vypadalo to, jako by se hrálo „z kopce“, protože v prvním poločase pokládaly pouze holky ze Strong Girls a po výměně stran zase naši Bizonci. Docela nás to pobavilo musím říct. No, zkrátka, asi jsme měli trošku prudší kopec a podařilo se nám položit o pár pětek více, takže jsme tento parádní výlet zakončili nejlíp jak jsme mohli. 

Můžeme mít skvělý pocit, že jsme vyhráli všechny zápasy, ale je potřeba si uvědomit, že všechny zápasy byly vyrovnané. S každým soupeřem můžeme příště prohrát, tak to prostě je. Co je ale důležité a pro mě největší výhra, že pokud jdeme na hřiště jako TÝM, tak zkrátka do skupiny B patříme a můžeme zde odehrát perfektní vyrovnané zápasy a hráči se budou dále zlepšovat. 

Zároveň nás pořád u některých trápí skládky a na tom musíme opravdu zapracovat, protože to je naše hlavní a docela výrazná slabina. 

Po turnaji už následoval jen oběd a cesta domů, která proběhla opět docela pohodě i přesto že byla neděle odpoledne, kdy jsou vlaky nacpané k prasknutí. 

Celý výlet tedy můžeme naprosto s klidem vyhodnotit jako 100% úspěšný. Užili jsme si zábavu, dobrodružství, spoustu krásného ragby a hlavně to všechno jsme prožili spolu jako tým a to je hlavní účel těchto výletů.

Chtěl bych poděkovat rodičům za důvěru, kterou v nás vkládají, když nám svěřují své děti na takový výlet. Je to pro nás nejen pochvala, ale také závazek.

Hlavní díky směřují k dětem – celý výlet byli úplně perfektní, mají skvělou partu, nemuseli jsme řešit žádné problémy a hlavně jsme si užili spousty legrace a zábavy. Domů jsme dorazili všichni unavení, ale plní dojmů a dobrých pocitů.

Teď neusnout na vavřínech, trénovat a příští týden nás čeká další turnaj na Slávii, tak musíme potvrdit, že do „Béčka“ prostě patříme… 

Honza Šmíd
Trenér U10