Na Tatře jsme sahali po bonusovém bodu

Ve třetím kole zajížděli přeloučští ragbisté na půdu Tatry Smíchov, která dlouhodobě patří mezi špičku v ČR, kdy z posledních dvou ročníků ji patří titul vícemistra a mistra ČR. Bizoni odjížděli do Smíchova s odhodláním zopakovat sympatické výkony z prvních dvou kol a porvat se o co nejlepší výsledek. Začátek zápasu jednoznačně patřil domácím, kteří v 15. minutě vedli 15:0, ale Přelouč se nevzdávala, zcela vyrovnala hru a v závěru poločasu snížila položením a úspěšnou konverzí na 15:7. Do druhého poločasu Bizoni vlétli s nabroušenými kopyty a v 50 minutě korigovali nepříznivý stav na 15:14. Domácí Tatra však ihned odpověděla a v 15ti minutách odskočila houževnaté Přelouči na 32:14 a v 65 minutě na 37:14. Posledních 10 minut Přelouč opět zabrala a třetím položením snížila na 37:21 a sahala i po čtvrté bonusové pětce, která by znamenala první bod do průběžné tabulky. Nakonec po velkém tlaku domácí Tatra ubránila výpady Bizonů a stav 37:21 se už neměnil. Přelouč opět předvedla velmi dobrý výkon, který ocenila i široká rugbyová veřejnost. Už tuto sobotu 19.9. čeká Bizony v domácím prostředí Dragon Brno, výkop je naplánován na 14:00 hodinu.

RC Tatra Smíchov Praha – RC Bizoni Přelouč 37:21 (15:7)
Body: Krejzl 5, Kohout Jan 5, Nevrlý 5, Rozkošný 6

Sestava: Novák, Čejka, Dušek, Hanč, Pánek, Suchý, Dostál, Krejzl, Rozkošný, Čížek Jan, Krčmář, Nevrlý, Čížek Jakub, Varga, Kohout Jan. Střídali: Staněk za Duška, Horáček za Čejku, Trunec za Hanče, Kouba za Suchýho, Pavelka za Vargu, Jech Za Pánka, Šmíd za Dostála.