Rubrika:: U6

U6 – Turnaj Tatra Smíchov – 9. června 2024

Poslední turnaj v kategorie U6 v jarní části se uskutečnil na hřišti Tatry Smíchov. Do turnaje jsme přihlásili dva týmy, jeden do skupiny A a jeden do skupiny B. Ve skupině A se hrálo na hřišti rozměrů už pro kategorii U8 aby si děti začaly zvykat na kategorii, do které šestiletý hráči letos na podzim přechází.

Tímto posledním turnajem skončila pro hráčky a hráče kategorie U6 a od podzimu už budou hrát v kategorii U8. V této kategorii se nově představí: Andrea Albrechtová, Jonáš Horáček, Eduard Kohout, Kateřina Kozová, Oliver Kurimai, Zdeněk Mraček, Šimon Plíva, Štěpán Preininger, Adam Šlesařík, Jiří Štěpánek a Ema Večeřová.

Děkujeme všem Bizonkům za krásné 2 roky v kategorii U6 a přejeme jim, aby jejich další sportovní krůčky v kategorii U8 byly tak úspěšné jako doposud. 

Ve skupině B hráli Adam Moník, Ondřej Hanáček, Natálie Oczadlá, Patrik Schlinger a Jan Haas. Ve skupině bylo celkem sedm týmů a tak Bizonky čekala porce šesti zápasů, které všechny vyhráli a skupinou projeli jak nůž máslem. Bizonci předvedli nejlepší výkony v této sezóně, byla radost na ně koukat. Soupeřům nedali nic zadarmo, drželi krásnou obranu a ukázkově skládali. Hráli opravdu jako tým, krásně si chodili na podporu, přihrávali si a podporovali se. Radost z turnaje byla zasloužená a to jak u dětí, rodičů, tak hlavně u trenérů.

RC Bizonci Přelouč – RCM Říčany Blechy 3:2 (2x Áďa, Natálka)
RC Bizonci Přelouč – RC Plzeň Štěňata 2:1 (Áďa, Honzík)
RC Bizonci Přelouč – RC Tatra Smíchov Strašilky 5:1 (4x Áďa, Páťa)
RC Bizonci Přelouč – RC Slavia Nosorožci 4:2 (2x Áďa, Páťa, Natálka)
RC Bizonci Přelouč – RC Babice Mopsíci 5:3(2x Áďa, 2x Honzík, Natálka)
RC Bizonci Přelouč – ARC Iuridica Sovičky 5:3 (2x Áďa, 2x Natálka, Páťa)

Ve skupině A to měli Bizoni podstatně těžší a v pěti hráčích bez možnosti jakéhokoliv střídání se vždy dvakrát utkali s Tatrováckým Kobylkami a Říčanskými Tygry. Do hry nastoupili Šimon Plíva, Eduard Kohout, Oliver Kurimai, Zdeněk Mraček a Adam Šlesařík. Vyrovnat se s velkým hřištěm nám chvíli trvalo a co nám na turnaji chybělo byla lepší obrana, kdy se kluci možná trošku zalekli skládat. Přesto hráči bojovali a někdy i ve čtyřech hráli a snažili se vyrovnat s přechodem  na větší hřiště a trošku jiný styl hry. V poslední utkání to vypadalo, že utkání vítězně zvládneme, ale bohužel po chybičkách při položení jsme se o vítězství přišli.

RC Bizoni Přelouč – RC Tatra Smíchov Kobylky 3:5, 1:4 (Olík 3x, Šíma)
RC Bizoni Přelouč – RC Říčany Tygři 4:4, 3:4 (Olík 3x, Adam3x, Edík)

U6 – turnaj Přelouč – 26.5. 2024

Poslední květnovou neděli jsme hostili turnaj U6 a zkusili jsme premiérově postavit dva týmy do skupiny A. Výsledkově to úplně nedopadlo a i herně se trošku Bizonci hledal, kdy nás trošku svázalo domácí prostředí a určitě kvalita A skupin, kdy jsme se snažili týmy výkonnostně vyrovnaně rozdělit.

Přesto Bizoni a Bizonci bojovali a vždy chybělo malinko a vítězství by se překlopilo na naši stranu. V A1 skupině nastoupili Šíma Plíva, Zdenda Mraček, Jiřík Štěpánek, Áďa  Šlesařík, Páťa Schlinger a Štěpánek Preininger, ve skupině A2 pak Áďa Moník, Olík Kurimai, Honzík Haas, Ája Albrechtová, Natálka Oczadlá, Jony Horáček a nejmladší hráč turnaje Honzík Kohout, který se krátce zapojil do zápasového dění.

Skupina A1 – Bizoni

Tatra Kobylky Přelouč Bizoni 4 : 1
Přelouč Bizoni Slavia Červení 3 : 4
Praga Medvědi Přelouč Bizoni 5 : 4
Říčany Medvědi Přelouč Bizoni 4 : 3
Přelouč Bizoni Rumburk Lvíčata 3 : 0

Skupina A2 – Bizonci

Babice Buldoci Přelouč Bizonci 7 : 4
Petrovice Mimoni Přelouč Bizonci 5 : 2
Přelouč Bizonci Říčany Tygři 5 : 4
Přelouč Bizonci Praga Černá 3 : 5

U6 – Turnaj Slávia Praha – 19.5. 2024

Na další ze série jarních regionálních turnajů jsme vyrazili do pražských Vršovic na hřiště nejstaršího klubu v ČR , na Slávii. Hodně hráčů se tentokrát omluvilo a na turnaj jsme odjeli jen s jedním týmem v 5ti hráčích. Standardně jsme si dali sraz v 9:30 a Zdenda Mraček, Jiřík Štěpánek, Edík Kohout, Jony Horáček a Honzík Haas byli připraveni se ve skupině A se utkat se svými soupeři. Postupně jsme se utkali s domácí Slavií, s Pragou, Petrovicemi, Tatrou a na závěr s Říčany. Vzhledem k tomu, že jsme měli dva hráče, kteří hrají ve skupině B čekali jsme jak se s tím Bizonci vyrovnají.

V prvním utkání jsme se klasicky hledali a chvilku nám trvalo než jsme chytili zápasové tempo, ale po pár minutách se všichni „zahřáli“ na provozní teplotu a postupně jsme odehráli všech pět utkání s velkým nasazením a utkání vždy Bizonci ozdobili nejen pětkami, ale i krásnými skládkami a přihrávkami.

Bizonci Přelouč – Slávie Bílí 5:3 – Zdenda 2x, Edík, Jiřík 2x
Bizonci Přelouč – Petrovice Mimoni 3:3 – Edík, Honzík, Jony
Bizonci Přelouč – Praga Černožlutá 4:0 – Zdenda 3x, Edík
Bizonci Přelouč – Tatra Kobylky 4:5 –  Edík 2x, Zdenda 2x
Bizonci Přelouč – Říčany Medvědi 2:1- Edík, Jiřík

U6 – turnaj Tatra Smíchov 28.4. 2024

Série jarních turnajů všech kategorií pokračovala i uplynulý víkend a nejmladší kategorii U6 čekal v neděli 28.4. turnaj na Tatře. Opět se nám podařilo postavit dva týmy, kdy odjelo na turnaj 9 hráčů – Šíma Plíva, Edík Kohout, Olík Kurimai, Jiřík Štěpánek, Zdenda Mraček, Adam Šlesařík, Áďa Moník, Honzík Haas a Jony Horáček. Tři hráči, Áďa, Honzík a Jony hráli stabilně v B týmu kterému vždy vypomohl jeden hráč z A týmu, zpravidla Zdenda, Adam nebo Jiřík.

Turnaj odehráli Bizoni a Bizonci skvěle a všechna svá utkání vyhráli. Ve skupině A1 byl i tým Bizonů při vyhlášení zmíněn jako nejlépe skládající tým. I díky krásné obraně a skládkám jsme turnajem prošli bez prohry a trenéři a rodiče mohli být právem na děti pyšní.

Ve skupině A jsme dokázali položit celkem 22 položení, nejlépe pokládajícím hráčem se stal Olík. Všichni zaslouží pochvalu za bojovnost jak v obraně, ale i útočné hře, kde bychom hráčům jenom  malinko vytkli, aby hráli více kolektivně a nesnažili se vždy za každou cenu balón donést do brankoviště individuálně. Přihrávat si je jedna z dovedností, které by si měly děti z této kategorie odnést.

Bizoni Přelouč – Říčany Medvědi 4:3, Šíma, Jiřík, Olík, Zdenda
Bizoni Přelouč –  Tatra Kobylky 3:2, 2xOlík, Adam
Bizoni Přelouč – Slavia Červení 3:1, Olík, Edík, Šíma
Bizoni Přelouč – Praga Medvědi 7:1, 3x Edík, 2x Šíma, Olík, Zdenda
Bizoni Přelouč – Babice Buldoci 5:0, 3x Olík, Edík, Jiřík

Ve skupině B, kterou jsme vždy museli doplnit jedním hráčem z Áčka, si vedli Bizonci podobně, ale i tady je potřeba hrát více kolektivně a zapracovat i na lepších skládkách.  V této kategorii vyniká stále ještě 4letý Áďa Moník, který by se rozhodně neztratil ani v A skupině. U dalších hráčů je vidět herní posun a malý Honzík i Jony se stále více zapojují do hry, kdy to samé potřebujeme i od dalších čtyř a pětiletých hráčů, kteří zůstávají v této kategorii i do dalšího ročníku.

Bizonci Přelouč – Plzeň Štěňata 4:3, 3x Áďa M., 1x Adam Š.
Bizonci Přelouč – Babice Mopsíci 6:2, 2x Áďa M., 1x Honzík, 2x Adam Š., 1x Jony
Bizonci Přelouč – Rumburl Lvíčata 4:3, 4x Áďa M.
Bizonci Přelouč – Tatra Strašilky 5:2, 4x Áďa M., 1x Adam Š.
Bizonci Přelouč – Úžice Vlčata 3:2, 1x Áďa M., 1x Zdenda, 1x Adam Š.

U6 – turnaj v Říčanech – 21.4. 2024

Jarní turnaje jsou v plném proudu a i když počasí moc nepřeje a zima nám ještě ukazuje svoji tvář, odcestovali jsme ke svému druhému turnaji do Říčan, a opět s dvěma týmy i když tentokrát s hraničním počtem 9 hráčů.

Ve skupině A hráli Šíma Plíva, Jiřík Štěpánek, Edík Kohout, Olík Kurimai a Zdenda Mraček, ve skupině B Áďa Moník, Natálka Oczadlá, Honzík Haas a Páťa Schlinger.

Ve skupině A1 jsme nastoupili proti Tygrům z Říčan, Kudlankám z Tatrovky, Pragovce Černým, Medvědům z Říčan a v posledním utkáním proti Pragovce Žlutá. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná, plná skládek a dobývání brankoviště soupeře. Hráli jsme ve čtyřech a jednoho hráče střídali dle situaci na hřišti, kdy některé skládky naše Bizony opravdu bolely a museli vždy na chvilku načerpat nové síly. Ve všech pěti utkání jsme předvedli bojovný výkon a ze hřiště odcházeli vždy plný dojmu a radosti ze hry.

Bizoni Přelouč – Říčany Tygři 5:3, pokládali:  Olík, 2x Šíma, Zdenda, Edík
Bizoni Přelouč – Tatra Kudlanky, pokládali: 2:3, Edík, Šíma
Bizoni Přelouč – Praga Černá 4:0, pokládali: Jiřík, 2x Olík, Šíma
Bizoni Přelouč – Říčany Medvědi 3:2, pokládali: Edík, 2x Olík
Bizoni Přelouč – Praga Žlutá 3:1, pokládali: Olík, Áďa, Edík

Ve skupině B1  jsme nastoupili proti týmům: Říčany Blechy, Tatra Sarančata, Praga Žlutá, Iuridica Sovičky a s týmem z Říčan, který se do naší skupiny B přitoulal ze skupiny A. Malí Bizonci se snažili, hráli s chutí, ale v této skupině je t takový chumel hráčů… hodně jsme přicházeli o balóny, když hrajeme hodně blízko autů a musíme zapracovat  na skládkách a hlavně na přebírání balónu ze své strany, kdy přebíráme balóny z ofsajdové pozice. Děti si ale turnaj užily a přes vyřčené nedostatky hrály s úsměvem a chutí.

Bizoni Přelouč – Říčany Blechy 6:2, pokládali: 3x Áďa, 2x Páťa, Natálka
Bizoni Přelouč – Tatra Sarančata 7:0, pokládali: 5x Áďa, 2x Honzík
Bizoni Přelouč – Praga Žlutá 4:4, pokládali: 4x Áďa
Bizoni Přelouč – Iuridica Sovičky 6:3, pokládali: 4x Áďa, 2x Páťa
Bizoni Přelouč – Říčany A 6:2, pokládali: 2x Áďa

 

Turnaj U6 v Petrovicích

V neděli 14.4. jsme se s kategorií U6 zúčastnili druhého jarního turnaje. Ten první jsme z důvodu absence trenérů museli vynechat, ale druhý jsme naopak absolvovali hned s dvěma týmy, které jsme přihlásili do skupiny A a skupiny B.

Ve skupině A nastoupily děti pro které touto jarní částí končí působení v této kategorii a budou přecházet do vyšší kategorie U8. Šíma Plíva, Edík Kohout, Zdenda Mraček, Adam Šlesařík, Jiřík Štěpánek a Olík Kurimai se postavili ve skupině postupně proti týmům Říčan, Petrovic, Tatry a Pragy.

První dvě utkání s Říčany a Petrovicemi skončili shodně prohrou o bod 2:3, kdy dětem trošku trvalo se dostat do zápasového tempa a připomenout si zápasové návyky. V utkání s Říčanskými Medvědy pokládal Edík a Jiřík s Petrovickými Mimoni Olík a Šíma.

Třetí a čtvrté utkání sehráli Bizoni už exceletně a Tatrovku, kterou jsme ještě neporazili, doslova přejeli a zvítězili 5:0, pokládali 2x Adam, Zdenda, Jiřík a Olík. Děti hrály přesně to co měly, skládaly rychlonové Kobylky hned v úvodu jejich hry a začaly více využívat střed hřiště, a to hned vedlo k zlepšení útočné hry a pětky na sebe nenechaly čekat. V posledním utkání s Pragovkou to byl krásný zápas od obou týmů a ve vyrovnaném boji jsme těsně zvítězili 2:1, pokládali Olík a Jiřík. V tomto utkání jsme krásně až ukázkově skládali soupeře a díky této činnosti jsme se mohli radovat z cenného vítězství.

Ve skupině B nastoupili: Áďa Moník, Odnrášek Hanáček, Natálka Oczadlá, Páťa Schlinger, Jonášek Horáček, Natálka Běhounková proti týmům RK Petrovice Kuřata, Úžice Vlčata, Říčany Blechy. Vůbec jsme netušili jak se děti v rozmezí věku 4 až 5ti let v této skupině představí a spíše jsme počítali, že to pro děti bude taková dobrá turnajová zkušenost.

Do prvního zápasu Bizonci nastoupili trochu nejistě, pomalu se rozkoukávali a sehrávali. Nicméně zápas to byl vyrovnaný, a nakonec jsme Petrovice Kuřata porazili 6:5, kdy na hřišti doslova řádil Áďa, který má zkušenosti z předešlých turnajů a svoji šikovnost prodal na hřišti na plno. Všech šest položení zaznamenal právě on a „svůj“ tým v celém turnaji vedl a jsme přesvědčení, že ho i strhl k výborným výkonům, které jsme jako trenéři vůbec nečekali.

V druhém utkání už se pomalu aktivně zapojili všichni Bizonci a krásnými přihrávkami a skládkami si vybojovali vítězství proti Úžice Vlčata 7:5. Pokládali 5x Áďa, 1x Natálka O., 1x Ondrášek.

V třetím utkáním nám nejmenší Bizonci ukázali, že i oni se umí sehrát a hru si užít. Třetí zápas jsme vyhráli s Říčanskými Blechami a to s výsledkem 6:4.  Položení 3x Áďa, 1x Jonášek, 1x Natálka O., 1x Ondrášek.

Bizonci  pak na závěr turnaje měli možnost si zahrát ještě jedno utkání, kde nastoupili i proti zkušenějším hráčům. Tento zápas byl pro oči trenérů a hlavně rodičů radostí, kdy děti předvedly neuvěřitelnou obranu a skládaly jak divý. Zápas byl velmi vyrovnaný a skončil remízou 5:5. Body: Natálka O., Jonášek, Áďa, Páťa, Ondrášek.

Moc děkujeme všem rodičům a jejich dětem za nedělní turnaj, kdy jsme mohli konečně postavit dva týmy a všech 12 dětí zapojit do turnajového dění. Příští turnaj se odehraje už tuto neděli 21.4. v Říčanech.

Trenéři Kamča a Máťa