Důležité vítězství a pět bodů do průběžné tablky

Konečně jsme se dočkali vítězství, když jsme v rámci 6.kola 1. ligy porazili Donau Vídeň. Ta do Přelouče přijela v oslabené sestavě, protože Rakouský nároďák hrál utkání se Slovinskem a jeho hráči v podstatě tvoří kostru reprezentace.

RC Přelouč – RU Donau Wien 45:11 (12:7)  ČK: Staněk ŽK: Řičica

Body: Kohout 13 (1P, 4TK), Chrbolka, Krejzl 10 (2P), Petržilka, Staněk 5 (1P)
Sestava: Charvát, Čejka, Staněk, Jech, Krejzl, Suchý, Adamec, Preininger, Řičica, Kohout, Chrbolka, Čížek Jan, Petržilka, Nevrlý, Čížek Jakub, střídali: Dušek, Trunec, Rosenkranz, Zikán

Lepší vstup do utkání měla hostující Vídeň, která se dokázala první prosadit a šla do vedení 5:0. My jsme se postupně dostávali do hry a v prvním poločase se nám podařilo stav utkání otočit po pětkách Luboše Petržilky a Oldy Chrbolky s jednou konverzí Jana Kohouta.

Ve druhém poločase už jsme převzali otěže v utkání my a položili jsme dalších pět pětek. V utkání byly uděleny na každé straně po jedné žluté kartě, kdy ji u nás obdržel Tomáš Řičica a navíc v závěru utkání v 70. minutě obdržel červenou kartu David Staněk.

Příští týden nás čeká další důležité utkání, kdy hostíme v sobotu 20.4. od 14:00 Tatru Smíchov U23.