U12 – Turnaj ARC IURIDICA

V neděli 28. května jsme se zúčastnili dalšího turnaje ze série RT pro kategorii U12. Počasí bylo krásné, slunečno a vymetená obloha takřka bez mráčku. Bohužel jediným pomyslným mráčkem na perfektním dni bylo značné množství omluvenek, kde jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli budeme schopni postavit aspoň kompletní tým. Nakonec jsme odcestovali v počtu 10 hráčů, což nám sice umožnilo poskládat kompletní sestavu, bohužel však bez jakéhokoliv možnosti střídání, což pro děti bývá dosti fyzicky náročné. My se ale ničeho nezalekneme a vše přijímáme jako výzvu, kterou můžeme společně překonávat.

Do prvního zápasu jsme nastupovali dobře namotivováni a s týmem Nýrsko-České Budějovice jsme hráli velmi pěkné a vyrovnané utkání, čemuž odpovídal i výsledek 9 :6 v náš prospěch.

Druhý zápas proti týmu Griffins Jablonec byl z naší strany ještě aktivnější a až na malé chyby nemohu týmu nic vytknout. Soupeř nebyl individuálně horší a utkání bylo vyrovnané, nicméně my jsme zápas zvládli lépe takticky. Konečný výsledek se zastavil na skóre 7 : 3 v náš prospěch.

Třetí zápas byl opět proti dobře hárajícímu týmu Nýrsko-České Budějovice. V tomto zápase jsem se pokusil aplikovat metodu netrénování, kdy se jako trenér stávám pouhým divákem a hráči se vedou po celou dobu sami. Rozcvička, aktivace, motivace a samotný herní výkon je čistě v režii kapitána a veškerá zodpovědnost padá přímo na bedra hráčů. Bohužel se však ukázalo, že pokud naši hráči nejsou podporováni a částečně dirigováni pokřikujícím trenérem, tak inklinují k neaktivitě, kde jsme v poločase jednoznačně prohrávali 0 : 4. Tento tým musí ještě zapracovat na samostatnosti a na přijetí jisté míry odpovědnosti za předvedené výkony. V poločase jsem se tedy znovu zapojil do vedení týmu a vše rázem vypadalo úplně jinak! Během chvíle se nám podařilo dorovnat skóre a zápas byl opět krásně vyrovnaný. Soupeřovi se poslední akcí zápasu podařilo zlomit vítězství na svou stranu a zápas skončil výsledkem 4 : 5 v náš neprospěch. Nicméně si za druhý poločas hráči zaslouží velkou pochvalu. Nic jsme nevzdali a bojovali až do konce.

V posledním zápase nás podruhé čekal tým Griffins Jablonec. Jsme hráči ragby a tak hrajeme vždycky čestně. Z tohoto důvodu jsme jednoho hráče půjčili oslabenému soupeři a jednoho našeho hráče posadili na střídačku, tak aby byl počet hráčů na obou stranách sejný. Naši hráči povzbuzeni neúspěchem z předchozího zápasu přistoupili k zápasu naprosto parádně!  Zmíněná metoda netrénování měla za následek, že se tým neskutečně semkl a začal opravdu parádně a samostatně spolupracovat. Naším společným trenérským cílem by měla být snaha o co možná nejvyrovnanější utkání a když v druhé půlce zápasu bylo skóre opravdu drtivé, požádal jsem rozhodčího o chvilkové pozastavení tohoto klání. Všem hráčům na hřišti jsem vysvětlil situaci a úmyslně stáhl ještě jednoho našeho hráče ze hry, tak aby se utkání aspoň trochu vyrovnalo. Naši hráči také dostali úkol, že položení pětky je podmíněno třemi přihrávkami. Zbytek zápasu byl vyrovnaný a přátelský. Pevně věřím, že hráči Griffins Jablonec přijali tuto kamarádskou iniciativu a že jsme je nijak nedemotivovali. Toto utkání skončilo nepodstatných 12 : 3 v náš prospěch.

I když výsledky byly parádní, tak nejsou v této věkové kategorii až tak důležité. Hlavní odměnou pro nás bylo, že si hráči turnaj opravdu užili a že jsme odjížděli se skvělou náladou. Musím říci, že mi naši hráči udělali opravdu velkou radost. Naše výkony jsou turnaj od turnaje lepší a předvedená hra začíná být pěkná. Hráčům děkuji za perfektní přístup k turnaji a rodičům děkuji za podporu.

Fotografie z turnaje:

https://rc-prelouc.rajce.idnes.cz/U12_-_turnaj_ARC_IURIDICA%2C_28.05.2023/

(NE)trenér U12
Homola Ladislav

 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *