U12 – CELOSTÁTNÍ PŘEBORY U12 – ŘÍČANY

V sobotu 1. 6. 2024 nás čekal vrchol naší sezóny v ČR. Naši hráči se zúčastnili Celostátních přeborů. Vlivem velkého množství omluvenek jsme nemohli přihlásit čistě tým RC Přelouč, a proto jsme se rozhodli, poprvé v sezóně postavit tým BVP Academy U12, což je spojenectví klubů Babice, Vrchlabí, Votice, Přelouč. Toto spojení nám delší dobu funguje ve starších kategoriích, avšak pro U12 to byla novinka.

A nyní k samotným zápasům:

BVP Academy vs Sparta Praha 4:0
V prvním zápase jsme se utkali s týmem Sparty Praha. Naši hráči nastoupili dostatečně motivování a na průběhu zápasu to bylo znát. Vyrovnané utkání, které jsme zvládli čistě jenom naší bojovností. Hráči prakticky celé utkání tlačili na soupeře, ať už jsme byli v držení balónu anebo bez něj, tak Sparta musela couvat a to je jeden z aspektů pomyšlení na dobrý výsledek. Tento zápas jsme vyhráli jednoznačně 4:0.

BVP Academy vs Brno Bystrc 0:4
V druhém utkání jsme narazili na skvěle hrající tým z Bystrce. Nutno podotknout, že tento tým právem skončil v konečném pořadí turnaje na druhém místě. Bojovnosti jsme měli dostatek, ale soupeř nás přehrával skvěle zformovanou hrou. Hráči Bystrce skvěle využívali volných prostorů, které jsme, při vysokém tempu hry nedokázali včas pokrývat. Naši hráči bojovali až do konce, nicméně v tomto utkání jsme podlehli lepšímu soupeři 0:4.

BVP Academy vs Brno Dragon 2:1
Třetí klání nám nabídlo střet s týmem RC Dragon Brno. Z předešlé prohry byla na našem týmu patrná lehká ztráta motivace. Vyrovnaný zápas se opět nesl ve znamení zbytečného silového boje se soupeřem. Do budoucna musíme více používat celou šíři hřiště a snažit se hrát volným prostorem nicméně tento dramatický zápas se nám podařilo vyhrát 2:1.

BVP Academy vs Ammor 2:1
Ve čtvrtém zápase jsme narazili na jednoho z našich nejčastějších soupeřů, se kterým poměřujeme své síly prakticky celou sezónu. Všechny naše dosavadní utkání byli vždy zcela vyrovnané a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Naše hra zase opakovaně zaostávala v souhře útoku, nicméně jsme to dokázali parádně kompenzovat v obraně, kdy jsme pevně drželi naše postavení a soupeř se tak nemohl prosazovat. V tomto naprosto vyrovnaném utkání jsme zvítězili 2:1.

BVP Academy vs Vyškov 2:1
V pátém zápase jsme narazili na kamarády z Vyškova. Na všech hráčích již byla patrná únava. Tým se ale dokázal semknout a bojovat až do samotného konce. V tomto zápase se nám opětovně podařilo zvítězit tím nejvyrovnanějším rozdílem 2:1.

BVP Academy vs Olomouc 4:1
Před posledním zápasem turnaje jsem dětem poděkoval a oznámil jsem jim, že jsem na ně na všechny opravdu hrdý. Dohodli jsme se, že v posledním zápase je již vést nemusím a že budou hrát sami za sebe, že budou hrát pro mě a že si zápas užijí na maximum. Celý tým mi udělal obrovskou radost a toto klání skončilo naší jednoznačnou výhrou 4:1.

Ve spojení BVP jsme hráli poprvé a musím přiznat, že jsem byl opravdu mile překvapen. I když se celý turnaj se nesl ve znamení nesehranosti v útoku, tak jsme zato zvládli hrát s daleko urputnější obranou. Celý tým mi udělal radost a jsem na hráče opravdu hrdý. S celkovou bilancí jedné prohry a pěti výher jsem nadmíru spokojen a hráči si opravdu zaslouží respekt a uznání. Od dnešního dne nám začíná příprava na vrchol naší sezóny, kterým bude naše účast na United World Games, kam s týmem BVP odjíždíme na konci tohoto měsíce. Tak nám držte pěsti!

Hrdý trenér U12
Homola Ladislav

 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *