První semifinále pro Bizony, prokletí Zlín prolomeno

V 1. semifinále 2. ligy jsme dokázali prolomit nepříznivou sérii tří porážek v řadě a zvítězili jsme ve Zlíně po zlepšené hře ve 2. poločase 43:27 (14:15). Velkou slabinou od začátku zápasu byly stejně jako před dvěma týdny standardní situace. Mlýny ani auty jsme si pořádně nedokázali uhrát a neměli jsme pořádně z čeho hrát. Znovu jsme museli dotahovat soupeře, když jsme prohrávali 0:10. Bojovností se nám ale podařilo zkorigovat výsledek, a o poločase byl rozdíl pouhého jednoho bodu 14:15. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, začali jsme aktivněji skládat a hrát rychleji, což dělalo hráčům Zlína problémy. Hra byla celé utkání vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu. V posledních dvou minutách se nám podařili položit 2 pětky a uzavřeli jsme tím skóre na 43:27. Do 2. semifinále půjdeme s výhrou a 16-ti bodovým náskokem, které je na programu tuto neděli od 14 hodin na našem hřišti.

RC Zlín – RC Přelouč 27:43 (15:14)
Body: Čížek Jan 15 (3 P), Rozkošný 8 (4 KPP), Backa, Svoboda, Čížek Jakub, Petržilka 5 (1 P)
Sestava: Novák (62.min Charvát), Čejka, Dušek (54.min Pánek), Backa, Jech (52.min Hanč) , Kouba (51.min Suchý), Stýblo (62.min Kosař), Dostál (62.min Pavelka), Rozkošný, Čížek Jan, Svoboda, Nevrlý, Kohout, Petržilka, Čížek Jakub