Poslední zápas matadora Martina Kohouta přineslo první vítězství Bizonů v I. lize

V šestém kole přivítali Bizoni pražskou Slávii a neskrývali svoje odhodlání v utkání konečně zvítězit. Vše umocňoval poslední zápas Martina Kohouta, který se po 32 sezónách v přeloučském dresu loučil s rugbyovými trávníky co by hráč.

Lépe začali hosté, když položili první pětku už v 7. minutě a domácí Přelouč poměrně hořela v defenzívní práci a především ve skládkách. Přesto se jim podařilo otočit stav utkání nejprve trestný kopem na 3:7, následně položení a konverzí na 10:7. Trestný kop a položení zaznamenal Jan Kohout, konverzi Vít Rozkošný. Bohužel ani po té se Přelouč nevyvarovala chyb v obraně a Slavia si celkem pohodlně došla pro dvě položení a vzala si vedení zpět – 10:19.

Druhý poločas nezačal pro hosty moc šťastně a po obdržené červené a žluté kartě museli hrát deset minut o 13ti hráčích. Trochu rozpačitou přesilovku nakonec domácí přetavili v druhé položení, který premiérově zaznamenal Lukáš Doležel a vše pečetil z přetěžkého úhlu Vít Rozkošný – 17:19. Třetí pětka na sebe nenechal dlouho čekat, tu položil Jindřich Pavelka, který po učebnicovém překopu Jana Čížka donesl balón až do brankoviště a s konverzí Rozkošnýho vedli domácí 24:19. Hosté už ve 14ti však nic nevzdávali a čtvrtým položením vyrovnali na 24:24, kopáč sešívaných nebyl úspěšný a do konce utkání zbývalo za vyrovnaného stavu 8 minut.  Domácí borci vycítili velkou šanci a po souhře útočníků Davida Nevrlýho a Jana Čížka položili v 76 minutě čtvrtku pětku, 100% kopáč Vítek Rozkošný se nemýlil ani počtvrté a Přelouč vedla 31:24. Poslední minuty zápasu už si zkušeně přeloučští ragbisté pohlídali a mohli slavit první vítězství v nejvyšší soutěži.

RC Přelouč – RC Slavia Praha 31:24 (10:19)
Body Přelouče: Jan Kohout 8, Rozkošný 8, Pavelka 5, Doležel 5, Jan Čížek 5

PŘELOUČ: Novák (47. Staněk), Dušek (48. Horáček), Čejka (60. Charvát), Pánek (24. Suchý), Trunec (73. Šmíd), M. Kohout (36. Kouba), Krejzl (63. Jech), Dostál, Rozkošný, Jan Čížek, Doležel (50. Pavelka), Nevrlý, Petržilka, Krčmář, Jan Kohout.

Martin Kohout: „Bylo to velké drama a jsem rád, že jsem mohl být u vítězství svého týmu ve svém posledním zápase. Byl to pro mě emotivní zážitek a celý tým si vítězství zasloužil a věřím, že ho to posune v dalším účinkování zase o krůček výš.“