Old Boys ve Vyškově

Old Boys zabojovali o Tlačenku

V sobotu 25.9.2021 se vydali naši nejstarší Bizoni do dalekého Vyškova na turnaj veteránů O Šišku Tlačenky. Bohužel jsme nesehnali tolik hráčů, abychom postavili vlastní tým, což nás ale nezastavilo a stejně jsme vypravili jeden minibus, abychom alespoň podpořili nějaký z ostatních týmů. Po příjezdu jsme se původně navlékli do dresů Vyškova – a nutno dodat, že někteří z nás již v dresu tlačenku připomínalo, takže jsme měli v podstatě pohár ještě před zápasy 🙂 . Nicméně Vyškovských bylo na domácím turnaji přirozeně velké množství, nakonec jsme tedy posílili tým Moravsko-slezských Orlů.

Turnaje se účastnily pouze 3 týmy – Old Boys Vyškov, Brněnští Old Boys a Old Boys MS Orli. Odehrály se tedy celkem  3 zápasy – každý 2x 15 minut.

První zápas proti sobě sehrály týmy Vyškov a Brno, kde po vyrovnané bitvě nakonec urvali na svoji stranu výhru Brněnští Old Boys. Do dalšího zápasu už jsme s Orli nastoupili právě proti Brňákům. Zápas to byl opět poměrně vyrovnaný, ale byla patrná naše nesehranost, a také se objevalo dost chyb. Nicméně po celkem vyrovnaném průběhu opět urvali výhru Brněnští Oldboys a tím si zajistili tradiční Vyškovský pohár.

Poslední zápas tedy měl rozhodnout o druhém místu. Bohužel, zde se naplno projevila nesehranost našeho týmu a Vyškováci v podstatě podle kopíráku prostupovali naší obranou jak nůž máslem. Chybělo nám nasazení ve skládkách a asi už byla znát i únava. Když už jsme se dostali do slibného útoku, o šišku jsme se připravovali zbytečnými chybami – ať už šlo o předhozy, nebo nepřesné přihrávky, čí ztráty v rucku. Samozřejmě musíme zmínit i kvalitu soupeře, proto tento zápas dopadl jednoznačně ve prospěch Vyškovských veteránů.

Pak už ale nastal třetí poločas, který nám všem společně šel velmi dobře, hra ve třetím poločase byla vyrovnaná a za vítěze se mohou považovat všichni, kdo se dobře bavili a troufám si tvrdit, že to byli úplně všichni. 🙂

Děkujeme našim přátelům z Vyškova a ostatních klubů za pozvání a bezvadné pohoštění. A už teď se těšíme na turnaj O Přeloučského Bizona, který se uskuteční 6.11.2021 u nás v Přelouči a srdečně zveme všechny Old Boys týmy i přátele ragby, aby si přišli užít trochu toho našeho báječného sportu, včetně všech poločasů, které k tomu patří. 🙂

Tak na viděnou a RUGBY ZDAR!!

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.