Category: OldBoys

Přeloučského Bizona vyhráli Czech Stars

V sobotu 6.listopadu se to u nás v Přelouči hemžilo vysloužilými ragbisty a to z jednoho prostého důvodu – konal se již 10. ročník turnaje OldBoys o Přeloučského Bizona. Na pomalu se rozmrazující trávník nakonec dorazilo během dopoledne 6 týmů: Říčany, Slávie, Czech Stars, OldBoys Praha, Moravskoslezští Orli a samozřejmě domácí Bizoni, které podpořilo několik hráčů z RC Vyškov.
Hned od rána panovala báječná přátelská atmosféra – vždy je příjemné potkat se s bývalými spoluhráči i protihráči – přeci jen nás dělí spousta vzpomínek a zkrátka je dobře, že se podobné turnaje stále pořádají.
Turnaj se hrál ve formátu dvou skupin po třech týmech, kde hrál každý s každým a následně podle umístění ve skupině byl boj o umístění. Bizoni z Přelouče měli ve skupině týmy Slávie a Říčany. S oběma týmy jsme svedli vyrovnanou bitvu, nicméně vlastními chybami jsme bohužel v každém zápase umožnili soupeři skórovat a tím jsme se odsoudili na poslední příčku ve skupině.
Následně jsme s týmem OldBoys Praha sehráli zápas o umístění na 5. místě. My jsme se každým zápasem zlepšovali a to jsme zúročili v tomto posledním zápase, kde jsme přeci jen dali o 1 položení více a tím urvali alespoň jednu výhru na turnaji a tím i celkové 5. místo.
Celkovým vítězem turnaje byli nakonec borci z Czech Stars, kteří se turnaje zúčastnili poprvé a hned berou nejvyšší příčku – gratulujeme!
Ono je to ale nakonec úplně jedno, protože rozhodující je u takového turnaje jako byl tento tzv. třetí poločas a ten bez nadsázky vyhráli úplně všichni! Děkujeme všem, kdo se zúčastnili a samozřejmě i těm, kdo se na organizaci podíleli – bylo to skvělé. Věříme, že se všem hráčům i přátelům ragby u nás v Přelouči líbilo a že se na 11. ročníku sejdeme znovu minimálně v takovém počtu jako letos.
Tak Ragby ZDAR!

Fotky: Old Boys RC Přelouč, 6.11.2021 – Homola Ladislav – album na Rajčeti (idnes.cz)

Výsledky skupiny A:

Říčany Slávie 0 : 25
Přelouč Říčany 5 : 15
Slávie Přelouč 20 : 5

Výsledky skupiny B:

Czech Stars OldBoys Praha 25 : 5
MS Orli Czech Stars 5 : 20
OldBoys Praha MS Orli 5 : 10

O Celkové umístění:

o 1. místo Czech Stars Slávie 15 : 5
o 3. místo MS Orli Říčany 10 : 0
o 5. místo Přelouč OldBoys Praha 15 : 5

O Přeloučského Bizona 2021

Po roční pauze z důvodu Covid-19 se v sobotu 6. listopadu 2021 uskuteční tradiční veteránský turnaj O Přeloučského Bizona. Přihlášky na turnaj telefonicky Pavel Rocht Kohout 739 032 101 nebo na mail  rugby.prelouce@email.cz. K dnešnímu dni jsou přihlášeni domácí Bizoni Přelouč a Czech Stars Praha, zahájení turnaje dle počtu přihlášených týmů (10:00 nebo 11:00)

 

 

Old Boys ve Vyškově

Old Boys zabojovali o Tlačenku

V sobotu 25.9.2021 se vydali naši nejstarší Bizoni do dalekého Vyškova na turnaj veteránů O Šišku Tlačenky. Bohužel jsme nesehnali tolik hráčů, abychom postavili vlastní tým, což nás ale nezastavilo a stejně jsme vypravili jeden minibus, abychom alespoň podpořili nějaký z ostatních týmů. Po příjezdu jsme se původně navlékli do dresů Vyškova – a nutno dodat, že někteří z nás již v dresu tlačenku připomínalo, takže jsme měli v podstatě pohár ještě před zápasy 🙂 . Nicméně Vyškovských bylo na domácím turnaji přirozeně velké množství, nakonec jsme tedy posílili tým Moravsko-slezských Orlů.

Turnaje se účastnily pouze 3 týmy – Old Boys Vyškov, Brněnští Old Boys a Old Boys MS Orli. Odehrály se tedy celkem  3 zápasy – každý 2x 15 minut.

První zápas proti sobě sehrály týmy Vyškov a Brno, kde po vyrovnané bitvě nakonec urvali na svoji stranu výhru Brněnští Old Boys. Do dalšího zápasu už jsme s Orli nastoupili právě proti Brňákům. Zápas to byl opět poměrně vyrovnaný, ale byla patrná naše nesehranost, a také se objevalo dost chyb. Nicméně po celkem vyrovnaném průběhu opět urvali výhru Brněnští Oldboys a tím si zajistili tradiční Vyškovský pohár.

Poslední zápas tedy měl rozhodnout o druhém místu. Bohužel, zde se naplno projevila nesehranost našeho týmu a Vyškováci v podstatě podle kopíráku prostupovali naší obranou jak nůž máslem. Chybělo nám nasazení ve skládkách a asi už byla znát i únava. Když už jsme se dostali do slibného útoku, o šišku jsme se připravovali zbytečnými chybami – ať už šlo o předhozy, nebo nepřesné přihrávky, čí ztráty v rucku. Samozřejmě musíme zmínit i kvalitu soupeře, proto tento zápas dopadl jednoznačně ve prospěch Vyškovských veteránů.

Pak už ale nastal třetí poločas, který nám všem společně šel velmi dobře, hra ve třetím poločase byla vyrovnaná a za vítěze se mohou považovat všichni, kdo se dobře bavili a troufám si tvrdit, že to byli úplně všichni. 🙂

Děkujeme našim přátelům z Vyškova a ostatních klubů za pozvání a bezvadné pohoštění. A už teď se těšíme na turnaj O Přeloučského Bizona, který se uskuteční 6.11.2021 u nás v Přelouči a srdečně zveme všechny Old Boys týmy i přátele ragby, aby si přišli užít trochu toho našeho báječného sportu, včetně všech poločasů, které k tomu patří. 🙂

Tak na viděnou a RUGBY ZDAR!!