Zdravě nabuzený tým Přelouče, který v jarní části zatím neokusil chuť porážky, v 1. kole baráže o postup do 1. ligy tvrdě narazil. Čekala se vyrovnaná bitva dvou rivalů, kteří se z minulých let dobře znají, ale bohužel domácí Přelouči v tomto utkání nevycházelo vůbec nic. Brněnský Bystrc naopak hrál s velkou chutí a přesností a jejich hra převyšovala tu přeloučskou ve všech směrech. Přelouč měla pár momentů, kdy by mohla skóre aspoň trochu upravit, ale buď svojí nepřesností, anebo dobře fungující obranou hostů nedokázala do brankoviště dojít víc jak jednou. Jediný hráč, který položil pětku, byl Marek Pižl, který využil jako správná devítka svoji rychlost a dravost a protáhl se mezi obránci až do brankoviště. Jan Kohout poté pohodlně proměnil konverzi, to bylo bohužel ze strany domácích vše. V utkání došlo k pár nepříjemným zranění, které ač vidíme neradi, tak k našemu sportu patří. Marodům přejeme brzké uzdravení a klidný návrat na hřiště.
Odveta nás čeká následující sobotu 6. 6. v Brně od 14:00, kam vyrazíme s chutí předvést výkon, po kterém budeme ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou, ať už bude výsledek jakýkoliv. Manko 50ti bodů je sice vysoké, ale dokud není dohráno, stát se může cokoliv
RC Přelouč – RC Brno Bystrc 7:57 (7:31)
Body: Pižl 5b. (1P), Kohout 2b. (1KPP) – Kohout (ČK)
Sestava: Dušek, Čejka, Staněk, Novotný, Krejzl, Suchý, Zatorski, Preininger, Pižl, Čížek, Chrbolka, Nevrlý, Petržilka, Turek, Kohout, střídali: Charvát, Adamec, Krupka, Válek, Hanč, Brabec, Buršík, Nožička
