Rubrika: U10

Turnaj U10 – Říčany – 10.5. 2026

V neděli jsme se vydali s dětmi na předposlední letošní turnaj, a to do Říčan. Počasí nám krásně vyšlo, kdy oproti minulému turnaji svítilo celou dobu sluníčko a turnaj jsme si opět parádně užili. Vyrazili jsme opět ve společenství Přelouč a Vrchlabí. Nastoupili jsme ve dvou výkonnostních kategoriích „B“ a „C“. 

Za Přelouč nastoupili v týmu „B“ – Kryštof Kalva, Lukáš Šolta a Jáchym Kaňuka. Celkem odehráli 4 zápasy. Z toho 2x výhra a 2x prohra. Poslední zápas děti odehrály proti domácímu týmu Říčan, který prohrály, ale velký podíl na tom měla spíš slečna rozhodčí, která pískala vyloženě proti nám. To bylo pro děti velmi demotivující.
 
Ve společném týmu „C“ nastoupila Eliška Šoltová a Petr Harold Horák. Také odehráli 4 zápasy. Děti bojovaly velmi statečně. Bohužel jsme neměli nikoho na střídání a už po druhém zápase bylo vidět, že v tom teple a bez možnosti střídání jsou děti dost unavené. Přes 3 prohry se nám ale podařilo i jednou vyhrát. A jako cenu útěchy dostaly děti od trenérky limonádu a párek v rohlíku, takže se jelo domů s dobrou náladou. I přes to, že jsme neměli nikoho na střídání a síly dost ubývaly, se všem přeloučským dětem na tomto turnaji podařilo položit pětku. I když víme, že pětka je práce celého týmu, to dětem opakuji pokaždé. Nyní se již těšíme na další turnaj a to je v neděli 24. 5. 2026 na Spartě.
 

U10 – turnaj na Iuridice – 19.4. 2026

V neděli 19. 4. 2026 se tým U10 vydal ve společenství s Vrchlabím na turnaj na Iuridicu Chrášťany. Dokonce jsme postavili celkem 3 týmy. Jeden ve výkonnostní skupině B a dva týmy v C, a to VP C1 a  VP C2.

Tento turnaj  byl oproti ostatním velmi zvláštní, hned na začátku se nám totiž zranili dva naši hráči ve výkonností skupině B – Kryštof Kalva, který utrpěl úraz ruky a zdravotnice ho již nenechala hrát a Lukáš Šolta si zranil rameno. Tím přišla do hry i velká organizace s přesuny dětí mezi skupinami, protože ztráta těchto dvou hráčů byla citelná. Počasí nám na tomto turnaji také moc nepřálo. V dnešním článku bych chtěla tentokrát jen krátce shrnout výsledky, které v podstatě nejsou tak důležité, ale ráda bych napsala pár řádků o našich hráčích. Chci vám je blíže představit.
Lili Dvořáková – Naše „malá dáma,“ sice nejmenší na hřišti, ale s neuvěřitelně velkým ragbyovým srdíčkem. Lili se bezhlavě vrhá do každé akce. Zraní-li se, oklepe se a hraje dál. Lili má asi velký trénink z domu, protože oba její starší bratři jsou také ragbisti.
Jáchym Kaňuka – Jáša má jednu z vlastností, které ragbista získá zkušenostmi a trvá mu to roky a leckdy na to ani zkušený ragbista nedosáhne. Jáša je skvělý taktik. Umí přečíst hru, koriguje spoluhráče a ví, kde má stát a jak se v každé situaci zachovat. Je super mít ho v našem týmu.
Jonáš Hrbek – Jonáš je dlouholetý ragbán, který má doma také staršího bratra, který hraje ragby. Jonáš nevyniká rychlostí v běhu, ale má perfektní skládky. Někteří kamarádi by se od něho mohli učit. Pokud chytne soupeře, už ho nepustí.
Ondra Vrátil – Ondra je celkem novým hráčem. Sice musíme doladit pravidla, kde jak stát, ale v podstatě je velmi učenlivý. Na dnešním turnaji bylo Ondru v podstatě hodně vidět, dokonce se nebojí výkopů, skládek a co je potřeba ocenit úplně nejvíc – hraje do poslední chvíle. Soupeře je schopen honit přes celé hřiště a nevzdává se. Budeme doufat, že ho rugby chytne a bude s námi pokračovat dál.
Eliška Šoltová – Dnešní nejproduktivnější hráčka. Po zranění bratra Lukáše Eliška nastoupila místo něj do hry za výkonnostní tým B. I díky ní tým B získal dnes 3 výhry a pouze 1 prohru. Eliška musela ale následně pomáhat i u obou výkonnostních týmů C1 a C2. Tato malá bizonka téměř bez odpočinku odehrála skoro všechny zápasy dnešního dne. Eliška byla dnes velkou oporou spojení týmů Vrchlabí a Přelouč.
Tým B – 3 x výhra; 1 x prohra proti Slavii
Tým VP C1 – 3x výhra, 1x prohra proti Kralupům
Tým VP C2 – 3x výhra, 1x prohra proti Kralupům

U10 – turnaj na Iuridice – 29.3. 2026

U10 – Halový turnaj v Říčanecj

V sobotu 14. 3. 2026 jsme vyrazili ve společenství s Vrchlabím na poslední zimní halový turnaj do Říčan. Postavili jsme 2 výkonnostní týmy.

Tým C: Eliška Šoltová, Ondra Vrátil, Jonáš Hrbek
První zápas se Spartou jsme prohráli jen o těsný výsledek  3:2. V poslední akci proti nám Sparta zahájila hru výkopem, podařilo se jim z vlastního výkopu balon chytit a položit. Tím zápas skončil. Alespoň se děti spolu rozehrály a seznámily se.
Druhý zápas proti Rakovníku jsme vyhrály 4:2. Děti měly krásné akce. Nedělaly chyby a na to, že s dětmi z Rakovníku hrály vůbec poprvé, byly opravdu velmi sehrané.
Ve třetím zápase jsme porazili Petrovice 4:1, kdy se podařilo dát i pětku našemu zástupci a to Ondrovi Vrátilovi.
Poslední soupeř byl nejtěžší. Byla to Tatra C, která nás porazila 4:1.
Děti si ale turnaj užily na maximum, získaly nové kamarády a budeme se těšit na další společní turnaj na Iuridice Chrášťany 29.3.2026.
Tým B: Kryštof Kalva, Lukáš Šolta, Jáchym Kaňuka
Do prvního zápasu jsme také nastoupily s novými dětmi z Vrchlabí a nedělalo nám to žádné problémy. Děti se podporovaly, nahrávaly si a vyhrály 6 : 2. Pětku za nás pokládal Lukášek Šolta a jednu také Jáchym Kaňuka.
Slávia nás ve druhém zápase pěkně potrápila, prohráli jsme 4:2. Tento zápas byl napínavý až do konce, a byl pro děti největším přínosem. Slavila byla opravdu dobře připravená.
V dalším zápase proti Olympu už jsme opět vyhráli a to 4:1, kdy jedinou pětku z našich dětí dal opět Lukášek Šolta.
Do posledního zápasu proti Říčanům děti nastupovaly s mírním strachem, že bude soupeř těžký a nedá nám to zadarmo. I přesto ale hrály děti jak nejlépe uměly, nedaly na sobě nic znát a porazily Říčany 8:1 a odvezly tak z posledního halového turnaje pouze 1 prohru a 3 výhry.

U10 – turnaj v Rakovníku – 12.10. 2025

Bizoni z kategorie U10 se v neděli 12. 10. 2025 vydali na turnaj do Rakovníka. Čekalo je odehrání 3. zápasů. Bohužel jsme odjeli hrát pouze v 6ti, tudíž bez možnosti střídání, ale tým z Vrchlabí nám na jeden zápas půjčil 2 své hráče.

První zápas se Strong girls skončil remízou 9:9. První poločas jsme dokonce vedli, ale bohužel zranění jednoho našeho hráče a tím pádem oslabení týmu nám zajistilo pouze remízu.

Druhý zápas proti Rakovníku, kdy nám Vrchlabí půjčilo své 2 hráče skončilo v náš prospěch za stavu 14:1.

Třetí zápas právě proti Vrchlabí jsme sice prohráli, ale náladu nám to nezkazilo a turnaj jsme si parádně užili a těšíme se na další 2. 11. 2025 na Olymp.

Přelouč – Strong girls 9:9; pětky – L. Šolta 6, J. Hrbek 1, K. Kalva 2
Přelouč – Rakovník 14:1; pětky – L. Šolta 3, J. Hrbek 1, J. Kaňuka 4, Klárka Vrchlabí 5, Zachy Vrchlabí 1
Přelouč – Vrchlabí 6:10; pětky – J. Hrbek 1, L. Šolta 1, K. Kalva 2, E. Šoltová 1, J. Kaňuka 1

U10 – regionální turnaj na Pragovce – 21.9.2025

V neděli 21. 9. 2025 se bizoni kategorie U10 vydali na turnaj na Pragovku. Odehráli pouze 3 zápasy a všechny dopadly vítězně.

První zápas vyhráli s týmem Olymp 9:6, ale zápas to byl velmi vyhrocený. Děti trochu spaly, ale to tak bývá při prvním zápase vždycky. Nebyla vidět dravost po balónu.

Druhý zápas proti Pragovce děti vyhrály 14:1. V tomto zápase už bylo vidět, že se děti dostaly do hry.

Třetí a zároveň tedy poslední zápas děti vyhrály proti Petrovickému týmu 13:4.

Nakonec jsme si to i přes velké vedro užili a děti odjížděly šťastné domů. Příští turnaj nás čeká 12. 10. 2025 v Rakovníku.

Přelouč – Olymp 9:6, pětky L. Šolta 4x, L. Dvořáková  3x, J. Kaňuka 1x, K. Kalva 1x
Přelouč – Praga 14:1, pětky L. Šolta 2x, L. Dvořáková 3x, J. Kaňuka 4x, K. Kalva 2x, O. Vrátil 1x, E. Šoltová 2x
Přelouč – Petrovice 13:4, pětky L. Šolta 4x, L. Dvořáková 1x, J. Kaňuka 2x, K. Kalva 2x, O. Vrátil 1x, E. Šoltová 3x

U10 – 2.RT Iurdica Praha

V neděli 14.9.2025 se bizoni z kategorie U10 vydali na svůj první podzimní turnaj na Iuridicu Chrášťany. Do kategorie U10 přestoupilo po prázdninách hodně dětí z U8 a na tomto turnaji hráli pouze 2 hráči, kteří již v U10 hráli v loňském roce. Byli to Jáchym Kaňuka a Jonáš Hrbek. Celkem jsme vyrazili v počtu 7mi hráčů.

První zápas s týmem Olymp motýlci jsme prohráli 5:4, což je skvělý výsledek, protože si spoustu dětí poprvé naostro vyzkoušelo nová pravidla hry kategorie U10, jako jsou výkopy a rucky. První polovina hry byla pro náš taková nevýrazná, ale při druhé polovině už se děti chytly a pokládaly jednu pětku za druhou. Na výhru už to bohužel nestačilo, ale vůbec nám to nevadilo. Důležité pro nás bylo, aby se děti rozehrály.
Druhý zápas proti Strong Girls jsme vyhráli a zápas skončil 7:6. První polovina byla opět taková nevýrazná a děti zabraly až v té druhé. Třetí zápas jsme prohráli se Slávií 5:2. Nemůžu říct, že by děti hrály špatně, ale Slávia byla prostě lepší a bylo na nic vidět více zkušeností.
Zápas proti Spartě, který následoval skončil remízou 5:5, což byla velká škoda, protože jsme celou dobu vedli 5:3, bohužel kvůli dvěma chybám – volný míč, který nám soupeř sebral, jsme dostali dvě pětky. Tu poslední v samém závěru, tudíž jsme pouze remízovali. Prohrát tento zápas byla velká škoda, ale každá zkušenost děti posune dál.
V posledním zápase jsme nastoupili proti domácí Iuridice. Iuridica byla pro nás snadnější soupeř a podařilo se nám vysoko vyhrát 13:1, což dětem výrazně zlepšilo náladu. Jelikož to byl náš první turnaj a šlo nám opravdu o to, aby se děti sehrály a nové děti si osahaly pravidla hry v kategorii U10. Sledovali jsme pečlivě chyby, které musíme odstranit a jsou to zejména tyto: po našem výkopu zrychlit ve výběhu proti soupeři, neskládáme za nohy ale za boky, tudíž má soupeř dost času nahrát, volný balon na zemi a z naší strany není žádná inciativa se za balonem vrhnout a jako poslední – děti se musejí naučit, že hra končí až po písknutí rozhodčího (bohužel děti párkrát „předpokládaly“, že rozhodčí pískne a přestaly nám hrát). Očekávané chyby jako předhozy byly tabu – dětem spadnul balon cca 3x za celý turnaj. Skvělá práce.
Přelouč – Olymp motýlci 4:5, pětky – L. Dvořáková, K. Kalva, 2x L. Šolta
Přelouč – Strong girls 7:6, pětky K. Kalva, J. Kaňuka, 5x L. Šolta
Přelouč – Slavia 2:5, pětky K. Kalva, L. Šolta
Přelouč – Sparta 5:5, pětky O. Vrátil, J. Kaňuka, L. Šolta, 2x K. Kalva
Přelouč – Iuridica Chrášťany 13:1, pětky 4x L. Dvořáková, 3x J. Kaňuka, 2x K. Kalva, 1x E. Šoltová, 3x L. Šolta
Už se těšíme na příští neděli 21.9. na Pragovku 🙂

U10 – regionální turnaj Petrovice – 13.10.2024

I kategorie U10 v neděli – i přes hromadu omluvenek – vyrazili na turnaj do Petrovic. Turnaje se účastnilo celkem 7 našich hráčů kteří museli bojovat se zhoršeným stavem hřiště, počasím a skutečnosti že na turnaj neodcestovala část hlavních opor týmu.

Nicméně se s tím každý popral (někteří po svém) a dokázali jsme C skupinu s trochou štěstí ovládnout, kde v prvním zápase proti Pragovce skončilo skóre 8:5. V druhém jsme porazili domácí Petrovice 9:7 a nakonec s odřenýma ušima Vrchlabí 8:7.

Čeká nás ještě jeden poslední turnaj v Kralupech, tak doufejme že i tam zakončíme turnaj s dobrým výsledkem.

Tomáš Vařák a Pavel Křivčík
Trenéři U10

Dvoudenní mise U10 do Českých Budějovic

Vždy, když nás čeká turnaj ve vzdálenější lokalitě, tak uvažuji o dvoudenním výletu, abychom se vyhnuli brzkému vstávání v neděli a dlouhé cestě hned před turnajem. Tentokrát jsme měli trochu trable sehnat doprovod, protože na takový výlet prostě jeden trenér nestačí. Nakonec ale vše dobře dopadlo a to díky rodičům Davida Kamínka – Davidovi a Lucii Kamínkovým. Plány měli sice jiné, ale když zjistili, že by se třeba vůbec nemělo jet, tak obětovali rodinný výlet za pomoc stádu Bizonků na jejich Českobudějovické misi. A já jim tímto opravu hluboce děkuji, protože bez nich by tento výlet prostě proběhnout nemohl, ale zároveň byli naprosto úžasní, se vším pomáhali, dětem vzali i nějaké další občerstvení, starali se o ně, prostě děkovat budu 100x a stejně to bude málo… 🙂 Takže DĚKUJI!

A když už jsme u těch díků, tak nemohu zapomenout na organizátory turnaje z RC České Budějovice v čele s Míšou Kosouvou, kteří nejen, že nám zajistili luxusní ubytování hned u hřiště, kde se turnaj konal, ale zároveň naprosto nezištně nabídli, že nás odvezou z nádraží, abychom nemuseli cestovat MHD, což je v tomto počtu vždy docela challenge. Ba co víc, v neděli nás po turnaji hodili zase zpátky na nádraží. Takže děkujeme moc za Vaší pohostinnost a ochotu. I turnaj probíhal jako švýcarské hodinky a to i přesto, že nemají vlastní hřiště, takže to je vždy o dost komplikovanější, když klub nemá stabilní zázemí. Naštěstí už začaly stavební práce na novém hřišti, které si tento klub rozhodně zaslouží. A protože nic není zadarmo, tak zde přikládám odkaz, na kterém se můžete dočíst víc a navíc můžete přispět na dobrou věc. Zde odkaz: RCČB – Nové rugbyové hřiště (rugbycb.cz)

Další děkovačky až na konci, teď už ale pojďme k věci. Předpověď počasí věštila dešťové přeháňky, kosu jak v zimě a vůbec to nebylo počasí, které by lákalo někam jet s karimatkou a spacákem. I přesto ale byla perfektní účast a chyběly nám pouze Evička se Žanďou, které bohužel onemocněly a jsem si jistý, že kdyby mohly tak jedou s námi a jsme v plném počtu. Výletu se tedy účastnili: Viktorka, Adam, Matěj, Táda, Šimon, Denis, Matouš, Ondra, David a jako podpora ještě Lucinka s Emičkou (viz foto na úvodu článku – jak vidno, je to taková úplně normální partička dětí 🙂 ).

Naše cesta začala v sobotu 20.4. na přeloučském vlakovém nádraží lehce po obědě. Cesta vlakem probíhala bez problémů, děti měly perfektní náladu a i my dospěláci jsme se dobře bavili. První trošku komplikace nastala v Táboře, kde jsme se museli přesunout z pohodlného vlaku do nepohodlného autobusu (výluka na trati) a my jsme museli přečkat cca hodinu v tomto nepohodlném dopravním prostředku. Dětem to ale nevadilo, ty si jely svojí pohodičku a my s Davidem jsme se po vystoupení z busu taky nějak porovnali, takže vlastně cesta v pohodě. 

Následoval již zmíněný přesun na hřiště a ubytování v šatnách, které byly super vytopené, takže moje obava, že budeme v noci klepat kosu, vzala za své. Hned poté jsme se vydali do nedaleké trampolínárny (asi jsem vymyslel nové slovo, co? 😀 ) Jump Family , což mělo být pro děti překvapení, ale někteří rodiče zkrátka neudrží jazyk za zuby, takže překvapení se tak úplně nekonalo, ale nadšení bylo obrovské. No co si budeme povídat, děti tohle prostě zbožňují. Zážitek perfektní, první bod si můžeme odškrtnout, zároveň to byla i forma tréninku, takže příprava na nedělní turnaj také proběhla – další bod odškrtnut. 

Pak už jen pizza k večeři, společenské hry (karty, lodě, atd.) a šup zabalit do spacáků, abychom se na neděli co nejlépe vyspali.

V neděli nás po vydatné snídaní čekal turnaj U10, kde jsme se tentokrát zapsali do skupiny B. Musíme prostě bojovat se silnějšími týmy, abychom se pořád posouvali. Naše mise byla jasná: Pojďme si to užít a především bojujme jako tým – hlavní princip byl SOUDRŽNOST. Nic jiného mě nezajímalo. Tak se pojďme podívat, jak to dopadlo.

Přelouč Bizoni – Kralupy Havrani     7 : 5

Jsem si naprosto jistý, že pokud bychom jeli v neděli ráno (vstávat v 5:00, přes 3 hodiny cesta na místo), tak by následující odstavec začínal slovy: „V prvním zápase jsme ještě trochu dospávali z auta. Nedařilo se nám v první půli zachytit krok se soupeřem, v druhém už jsme se začali trochu rozjíždět“
Ne, ne, ne… Tak to tentokrát nebude. Na hřiště jsme vlítli jako jeden muž (i přesto, že tam byla 1 dívka :-)). S Havrany jsme sváděli vyrovnaný souboj i přesto, že jsem je považoval za jasné favority této skupiny – a jejich výsledky to potvrzovaly. Jen ne s námi. Polovinu zápasu jsem měl husí kůži. V tom zápase bylo vše co jsme potřebovali – aktivita, perfektní podpora, kontrarucking, skládky (tady ne úplně na 100% ale nebudeme si to kazit, né?). V čem byla ale naše hlavní výhoda byla právě ta soudržnost a týmovost s jakou do toho děti vlítly. Takový začátek jsem vůbec nečekal. 

České Budějovice – Přelouč Bizoni     7 : 8

Povzbuzeni prvním zápasem jsme vlítli i do dalšího, Začátek byl plně v naší režii, ale postupně se nám lehce zranily opory týmu a celé jsme to museli postavit na méně zkušených hráčích. Tady se nám projevil náš hlavní nedostatek u některých hráčů a to jsou skládky. Můžeme hrát krásně do útoku, ale pokud nebudeme dobře a aktivně skládat, tak do výhry budeme muset dát mnohem více energie. Pořád jsme hráli perfektně týmově, komunikace na hřišti je čím dál lepší, ale do obrany to prostě trochu skřípalo. Nakonec to byl tedy velmi těsný zápas, kde mohl vyhrát každý z týmů a bylo by to spravedlivé.

Amazonky – Přelouč Bizoni     3 : 9

V další části turnaje nás čekaly dva dívčí týmy z druhé skupiny B. Jako první na nás vlítly Amazonky z Olympu (včetně posil z jiných týmů). Ono to podle výsledku tak nevypadá (a vlastně jsem úplně překvapený, když jsem to četl), protože zápas byl v podstatě opravdu vyrovnaný. Jedna pasáž byla úplně nádherná, kdy oba týmy bojovaly o každý metr, ale asi jsme to prostě urvali víckrát. Zde musím opravdu vyzdvihnout nasazení celého týmu a opět soudržnost, která asi už tušíte nás provázela celým turnajem a mise byla jednoznačně splněna. Perfektní výkon obou týmů a vnímal jsem, že i všichni kdo zápas sledovali, si jej parádně užívali. 

Strong Girls – Přelouč Bizoni     4 : 7

Náš tradiční soupeř, se kterým jsme odehráli v tomto roce jednoznačně nejvíce zápasů. Někdy měly převahu holky, jindy zase my, ale vždy to byly krásné zápasy. Oprávněně jsme se tedy s Pepou Bláhou (trenér Strong Girls) na tuto „třešničku na dortě“ těšili. Zápas to byl hezký, ale vypadalo to, jako by se hrálo „z kopce“, protože v prvním poločase pokládaly pouze holky ze Strong Girls a po výměně stran zase naši Bizonci. Docela nás to pobavilo musím říct. No, zkrátka, asi jsme měli trošku prudší kopec a podařilo se nám položit o pár pětek více, takže jsme tento parádní výlet zakončili nejlíp jak jsme mohli. 

Můžeme mít skvělý pocit, že jsme vyhráli všechny zápasy, ale je potřeba si uvědomit, že všechny zápasy byly vyrovnané. S každým soupeřem můžeme příště prohrát, tak to prostě je. Co je ale důležité a pro mě největší výhra, že pokud jdeme na hřiště jako TÝM, tak zkrátka do skupiny B patříme a můžeme zde odehrát perfektní vyrovnané zápasy a hráči se budou dále zlepšovat. 

Zároveň nás pořád u některých trápí skládky a na tom musíme opravdu zapracovat, protože to je naše hlavní a docela výrazná slabina. 

Po turnaji už následoval jen oběd a cesta domů, která proběhla opět docela pohodě i přesto že byla neděle odpoledne, kdy jsou vlaky nacpané k prasknutí. 

Celý výlet tedy můžeme naprosto s klidem vyhodnotit jako 100% úspěšný. Užili jsme si zábavu, dobrodružství, spoustu krásného ragby a hlavně to všechno jsme prožili spolu jako tým a to je hlavní účel těchto výletů.

Chtěl bych poděkovat rodičům za důvěru, kterou v nás vkládají, když nám svěřují své děti na takový výlet. Je to pro nás nejen pochvala, ale také závazek.

Hlavní díky směřují k dětem – celý výlet byli úplně perfektní, mají skvělou partu, nemuseli jsme řešit žádné problémy a hlavně jsme si užili spousty legrace a zábavy. Domů jsme dorazili všichni unavení, ale plní dojmů a dobrých pocitů.

Teď neusnout na vavřínech, trénovat a příští týden nás čeká další turnaj na Slávii, tak musíme potvrdit, že do „Béčka“ prostě patříme… 

Honza Šmíd
Trenér U10

Hostili jsme domácí turnaj kategorie U10

Tuto neděli jsme měli tu čest opět pořádat turnaj kategorie U10 u nás v Přelouči. Tyto domácí turnaje jsou pro nás vždy tou nejlepší možností, jak ukázat rodičům, příbuzným a přátelům, co jsme se naučili a čemu se to vlastně věnujeme. Je to tedy vždy velká výzva a očekávání.

V neděli jsme se vzbudili do krásného slunného počasí, kdy nebylo ani vedro, ani zima – zkrátka naprosto ideální. I trenéři z ostatních klubů se podivují, jak my to děláme, že v Přelouči na turnajích máme vždy krásné počasí. Inu, kdo umí, ten umí… 🙂

Z našich řad dorazilo 9 dětí: Viktorka, Táda, Matěj, David, Adam, Šimon, Matouš, Denis a Ondra. Původně jsme měli ambice zapsat nás do skupiny B, nicméně vzhledem k počtu přihlášených týmů v jednotlivých skupinách jsme nakonec přesedlali do skupiny C, kde byly přihlášeny původně jen 2 týmy: Petrovice a Vrchlabí. Sehráli jsme s oběma týmy 2 zápasy – dohromady tedy 4 zápasy.

Z těchto 4 zápasů bereme 3 výhry a 1 prohru. Snažili jsme se nasazovat co nejvíce ty méně zkušené hráče, aby se opět co nejvíce zapojili do hry a je super, že to se opravdu naplnilo a já jsem neviděl nikoho na hřišti, kdo by nechtěl hrát. Z toho mám velkou radost. Nicméně zkušenější hráči zkrátka potřebují konfrontaci s lepšími týmy, protože ve skupině C jedou na půl plynu a to je nikam neposune. Naopak, pak se postaví silnějšímu týmu a budou zaskočeni rychlostí a tvrdostí hry.

Hlavní cíl je nyní ve spolupráci s ostatními kluby, které řeší podobný problém, zkombinovat hráče do několika týmů, aby jejich výkonnost byla srovnatelná.

A jako dlouhodobý cíl si nastavit, abychom v kategorii U10 měli stabilně minimálně cca 15 hráčů/hráček, abychom mohli stavět 2 týmy. To by bylo úplně nejlepší. K tomu ale potřebujeme Vás. Doporučte nás u známých či kolegů. Na trénink může přijít kdokoliv vyzkoušet si náš sport. Finančně do začátku není třeba téměř nic. Stačí sportovní oblečení na ven a kopačky můžeme zapůjčit. Zkrátka nikomu nic nebrání si to u nás vyzkoušet… 🙂

Příští turnaj nás čeká v neděli 21.4. v Českých Budějovicích, kam se chystáme na dvoudenní výlet, tak nám držte palce…

Trenéři kategorie U10
Jan Šmíd a Tomáš Vařák

Fotografie od rodičů zde: