Autor: Martin Kohout

Muži – baráž jsme nezvládli a zůstáváme v II. lize

Po vydařené jarní části ve 2. lize nám baráž o postup bohužel vůbec nevyšla. I v odvetném utkání jsme prohráli vysokým rozdílem. Nic to ale nemění na tom, že jaro musíme považovat za velice úspěšnou část sezony, kdy do týmu mužů dorostli po několika leté odmlce naši mladí bizoni, kteří si na pevno našli svoje místo v týmu mužů. Přinesli do něj svěží mladou energii a to je skvělá motivace do dalších let. Hlavní sezona pro nás aktuálně skončila a už se s týmem pomalu chystáme na MČR 7s, které se bude hrát o víkendu 13. – 14. 6. na Slavii.

RC Brno Bystrc – RC Přelouč 85:7 (28:7)
Body: Petržilka 5b. (1P), Rozkošný 2b. (1KPP)

Sestava: Dušek, Charvát, Adamec, Novotný, Válek, Suchý, Zatorski, Krejzl, Řičica, Brabec, Chrbolka, Rozkošný, Petržilka, Nožička, Turek Střídali: Krupka, Buršík

Smutná zpráva zasáhla do našich nejen ragbyových životů

S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme, že nás navždy opustil náš dlouholetý trenér, člen výkonněho výboru, kolega a hlavně kamarád, pan Jan Šmíd.

Honza odešel pro nás všechny nečekaně, mladý, plný sil a elánu ve věku 47 let.

Pro náš klub udělal neuvěřitelné množství práce a podílel se na výchově nové generace sportovců, kterým nepředával jen své zkušenosti, ale také lásku ke sportu, smysl pro fair play a bojovného ducha. Jeho odchodem ztrácíme nejen skvělého trenéra, ale především úžasného člověka s velkým srdcem.

Kdo jste ho znali a měli rádi, věnujte mu spolu s námi tichou vzpomínku.

Čest jeho památce, upřímnou soustrast celé rodině, nikdy nezapomene.

 

Muži – 1. kolo baráže o postup do 1. ligy jsme nezvládli

Zdravě nabuzený tým Přelouče, který v jarní části zatím neokusil chuť porážky, v 1. kole baráže o postup do 1. ligy tvrdě narazil. Čekala se vyrovnaná bitva dvou rivalů, kteří se z minulých let dobře znají, ale bohužel domácí Přelouči v tomto utkání nevycházelo vůbec nic. Brněnský Bystrc naopak hrál s velkou chutí a přesností a jejich hra převyšovala tu přeloučskou ve všech směrech. Přelouč měla pár momentů, kdy by mohla skóre aspoň trochu upravit, ale buď svojí nepřesností, anebo dobře fungující obranou hostů nedokázala do brankoviště dojít víc jak jednou. Jediný hráč, který položil pětku, byl Marek Pižl, který využil jako správná devítka svoji rychlost a dravost a protáhl se mezi obránci až do brankoviště. Jan Kohout poté pohodlně proměnil konverzi, to bylo bohužel ze strany domácích vše. V utkání došlo k pár nepříjemným zranění, které ač vidíme neradi, tak k našemu sportu patří. Marodům přejeme brzké uzdravení a klidný návrat na hřiště.

Odveta nás čeká následující sobotu 6. 6. v Brně od 14:00, kam vyrazíme s chutí předvést výkon, po kterém budeme ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou, ať už bude výsledek jakýkoliv. Manko 50ti bodů je sice vysoké, ale dokud není dohráno, stát se může cokoliv

 

RC Přelouč – RC Brno Bystrc 7:57 (7:31)
Body: Pižl 5b. (1P), Kohout 2b. (1KPP) – Kohout (ČK)

Sestava: Dušek, Čejka, Staněk, Novotný, Krejzl, Suchý, Zatorski, Preininger, Pižl, Čížek, Chrbolka, Nevrlý, Petržilka, Turek, Kohout, střídali: Charvát, Adamec, Krupka, Válek, Hanč, Brabec, Buršík, Nožička

 

U8 – Mistrovství ČR – Petrovice – 30. května 2026

Poslední květnová sobota patřila na hřišti v Petrovicích kategorii U8, která zde sehrála své mistrovství České republiky. Bizonci z Přelouče u toho nemohli chybět a celkem 14 výběrových týmu se utkalo ve třech skupinách. Mistrovství se zúčastnili: Šimon Pliva, Jiří Štěpánek, Adam Moník, Zdeněk Mraček, Oliver Kurimai, Eduard Kohout, Tomáš Hammerlindl, Jan Borovička, Ema Kamínková

Náš tým byl nalosován do skupiny B společně s týmy Praga Praha, Olomouce, Dragonu Brno a Tatry Smíchov.

Hned na úvod nás čekala Praga a věděli jsme, že je to klíčový zápas ve skupině. Po vyrovnaném zápasu a vedení v poločase 2:1, jsme těsně podlehli Vosám z Vysočan 3:4. V druhém a třetím zápase jsme byli konfrontováni týmy z Moravy, s kterými se celý rok nepotkáváme. Oba zápasy jsme zvládli, kdy jsme vysoko porazili Orli z Olomouce 9:0 a následně Dragouny z Brna 4:2. V posledním zápase nás čekal velký favorit celého turnaje Tatra Smíchov a ten bez větších problémů svoji potvrdil a zvítězil 6:2.

Ve skupině jsme skončili na 3. místě a v odpoledním bloku nás čekala skupina o 7. – 10. místo. Do bojů o medaile postupovaly vždy dva týmy ze skupin.

Bizoni Přelouč – Praga Praha 3:4, Olík 2, Šíma
Bizoni Přelouč – Olomouc 9:0, Zdenda 2, Šíma 2, Áďa 2, Jiřík, Tom, Olík
Bizoni Přelouč – Dragon Brno 4:2, Zdenda 2, Áďa, Olík
Bizoni Přelouč – Praga Praha 2:6, Jiřík, Zdenda

V odpoledním bloku na nás čekala Iuridica, RA Brno a Dragon Brno. Cíl pro odpolední program byl uhájit 7. místo a od prvního zápasu jsme ho začali naplňovat. Iuridicu jsme po dobrém výkonu porazili 6:2 a v dobré produktivitě pokračovali i v zápase s Akademií Brno, který jsme vysoko vyhráli 10:4. V poslední zápase sezóny nás čekal podruhé Dragon a tady to už byl boj od první do poslední minuty a velkou bojovností jsme zápas vyhráli 4:3.

Bizoni Přelouč – Iuridica Praha 6:2, Olík 3, Áďa, Ema, Jiřik
Bizoni Přelouč – RA Brno 10:4, Jiřík 3, Áďa 2,  Zdenda 2, Olík 2, Šíma
Bizoni Přelouč – Dragon Brno 4:3, Jiřík, Áďa, Šíma, Zdenda

CELKOVÉ POŘADÍ

  1. RC TATRA SMÍCHOV PRAHA
  2. RK PETROVICE PRAHA
  3. RC PRAGA PRAHA
  4. RCMOUNTFIELD ŘÍČANY
  5. RC SLAVIA PRAHA
  6. RC BYSTRC BRNO
  7. RC PŘELOUČ
  8. RC DRAGON BRNO
  9. RAGBYOVÁ AKADEMIE BRNO
  10. ARC IURIDICA PRAHA
  11. SPARTA PRAHA
  12. JIMI RC VYŠKOV
  13. RUGBY BABICE
  14. RC OLOMOUC

Chtěli bychom všem Bizonkům, sourozencům, rodičům, prarodičům, všem kdo nám fandíte, podporujete nás a jezdíte s námi moc poděkovat, nejen za mistrovský turnaj, ale za celou sezónu. Všichni víme a cítíme, že dne bylo i trošku na víc, ale jsme opravdu moc spokojeni. Bylo to krásné vyvrcholení sezóny a pro většinu i poslední zápasy v kategorii U8. Jsme na všechny děti neskutečně pyšný a vážíme si přístupu k tréninkům a turnajům..

Tento týden mají Bizonci volno, tréninky v úterý a ve čtvrtek nebudou a uvidíme se v úterý 9. 6. v obvyklý čas v 17:30. Na čtvrtek plánujeme program pro děti, který Vám sdělíme v průběhu týdne, zkuste si na čtvrtek 11. 6. udělat volno, vše proběhne v odpoledních hodinách.

U6 – poslední turnaj v sezóně jaro 2026 – Úžice – 24. 5. 2026

Poslední soutěžní turnaj U6 v Úžicích, slunce, déšť a bojovní Bizoni. V neděli jsme vyrazili na náš poslední soutěžní turnaj do Úžic a počasí si pro nás připravilo opravdovou zkoušku odolnosti. Zpočátku panoval pěkný pařák, který nás naštěstí (nebo spíš naneštěstí) „osvěžil“ silným deštěm. Naše nejmenší naděje to ale vůbec nezastavilo a i v takových podmínkách zvládly na hřišti makat s obrovskou odvahou.
Na tento poslední turnaj jsme vyjeli v komornější sestavě s jedním statečným týmem Bizonů. Sestava bojovníků vypadala následovně: Honzík Kohout, Vojtík Štěpánek, Izabelka Goldová, Edík Vítek, Toníček Šotola, Toníček Šetina

Při pohledu na skóre jsme turnajem prošli naprosto parádně. Skvělou formu předvedl především Vojtík, ale bodově se dokázala prosadit téměř celá útočná formace:
Bizoni vs. Kralupy – 5:1 (Bodovali: 3x Vojtík, 1x Tony Šet., 1x Izabelka)
Bizoni vs. Úžice – 3:3 (Bodovali: 2x Vojtík, 1x Honzík)
Bizoni vs. Iuridica – 6:2 (Bodovali: 4x Vojtík, 1x Edík, 1x Honzík)
Bizoni vs. Plzeň – 6:2 (Bodovali: 5x Vojtík, 1x Tony Šet.)

Ačkoliv podle výsledků to tak rozhodně nevypadá a zdá se, že jsme soupeře jasně přejeli, my víme své. Na dnešní turnaj totiž naši nejmenší nechali skoro všechny své ragbyové zkušenosti doma. Zkrátka a dobře, dneska to na hřišti prostě nebylo ono. Musíme si totiž nutně připomenout a pořádně se naučit, co je to vlastně ta „skládka“.

Obrovské poděkování patří všem rodičům za úžasnou podporu i v tak „krásném“ počasí ☀️🌧️😁. Jste skvělí!

Za RC Přelouč trenérky Adél a Kamča🤍💙

U8 – turnaj v Babicích, pokřtěny nové dresy – 24.5. 2026

Poslední regionální turnaj kategorie U8 se odehrál v Babicích. Podařilo se nám poskládat dva týmy, do skupiny A a B. V letním počasí jsme si turnaj užili a odnesli si z něj cenné zkušenosti.

A – Šíma, Zdenda, Jiřík, Áďa, Edík, Honzík

S jedním hráčem na střídání jsme se utkali postupně s Iuridicou, Říčany, Petrovicemi a Slávií. Podařilo se nám hned v prvním zápase chytit tempo, které jsme si přenesli i do druhého zápasu a dokázali favorizované Říčany o bod porazit. Ve třetím utkání s Petrovicemi jsme naopak trochu polevili a myslíme si, že se v hlavách hráčů podepsala i chvílemi nečistá hra Říčan, kdy hned tři naši hráči si odnesli nemalé šrámy. Petrovicím jsme smolně o bod podlehle, ale vše si vynahradili v posledním utkání se Slávií, kterou jsme vysoko přehráli.

Bizoni – Iuridica Výři 7:3, Jiřák 3, Edík 2, Áďa 2
Bizoni – Říčany Modrý Válec 6:5, Šíma 4, Jiřík 2
Bizoni – Petrovice Žáby 5:6, Honzík, Jiřík, Šíma, Áďa, Zdenda
Bizoni – Slávia Bílá 8:2, Šíma 2, Zdenda 2, Áďa 2, Honzík 2

B – Emička, Tom, Jony, Maty, Haasmen, Erik, Míša

V druhé výkonnostní skupině jsme měli na střídání dva hráče, a i když jsme výsledkově nedopadli nejlíp, tak se hra zlepšuje a je vidět mírný progres jak u nováčků tak hráčů, kteří už nějaký čas hrají. Nejhezčí a také nejvyrovnanější utkání bylo s Říčany, kdy jsme se rvali i o vítězství. V tomto turnaji si premiérově položili nováčkové v týmu Míša a Erik, a Míša hned dokonce 3x.

Bizonci – Sparta Modrá 3:7, Hassmen 2, Míša
Bizonci – Říčany Modrá Lavina 4:5, Tom 4x
Bizonci – Praga Medvědi 3:8, Erik, Míša, Ema
Bizonci – Iuridica Sýčci 1:7, Tom

Zdenda a Máťa

Dívky U15 a U18 – turnaj v Přelouči – 17.5. 2026

V sobotu 16.5. se uskutečnil domácí turnaj dívek v kategorii U15 a U18. Za kategorii U18 se do společného týmu Přelouč/Sparta/Praga/StrongGirls zapojila Petra Křivčíková a Kateřina Cimflová.
 
V kategorii U15 jsme měli čistě přeloučsky tým (Šolcová, Míčová, Kutníková, Holmanová, Bernkrautova, Bischofová, Levaiova a Václavková).
 
Počasí nám moc nepřálo a výsledky bohužel nebyly takové jako bychom si přáli. V mladší kategorii nám chybí potřebná herní pohoda a psychická odolnost, když se nám nedaří. Nicméně individuální bojovnost děvčata mají a i přes všechny nezdary bojovala statečně až do konce a nevzdala se.
 
V kategorii U18 stále chybí sehranost a zkušenosti oproti zkušenými a sehraným týmům.
 
Tato sezóna bude tedy ve znamení získávání těchto zkušeností a sebevědomí našeho přeloučského týmu. 
Našlápnuto máme dobře a věřím že Přeloučské ženské ragby bude zase aktivní a ponese pomyslnou šišku hrdě do pětkoviště.
 
Darek, trenér dívek
 

Muži – Bizoni ovládli II. ligu a zahrají si o postup do vyšší soutěže

RC Přelouč vyhrává suverénním způsobem 2. ligu – 10 utkání 10 vítězství. V posledním 10. kole jsme přivítali na Parkhemu rezervní tým Pražské Pragovky. Přelouč byla nabuzená završit svojí rozjetou sezonu dalším vítězstvím, a to se i povedlo. K vidění bylo hezké rychlé útočné ragby. Základem pro náš úspěch byla i kvalitní obrana, kdy jsme se na soupeře snažili vyvíjet tlak jak v osobní, tak v kolektivní obraně. To se nám až na pár výjimek dařilo.

RC Přelouč – RC Praga Praha B 97:10 (35:10)

Soupiska: Dušek, Čejka, Pánek, Krejzl, Válek, Suchý, Zatorski, Preininger, Pižl, Kohout, Nevrlý, Čížek, Petržilka, Chrbolka, Turek Střidali: Charvát, Staněk, Krupka, Novotný, Buršík, Řičiča, Nožička

Body: Kohout 32b (2P, 11KPP), Chrbolka 15b (3P), Pižl 10 (2P), Čížek 10b (2P), Krejzl 10b (2P), Čejka 5b (1P), Turek 5b (1P), Novotný 5b (1P)

Aktuálně máme víkend volno a pak nás čekají dvě barážová utkání o postup do 1. ligy. Nečeká nás lehký soupeř, ale do baráže půjdeme s jasným cílem a to urvat postup do I. ligy a v příštím roce se usadit o stupeň v lepší úrovni. Zda se nám to podaří se rozhodne v sobotu 30. 5. od 14:00 na Parkhemu, a následně 6. 6. na hřišti našeho soupeře.

Muži – v druhé lize jsme zaznamenali deváté vítězství v řadě

 

Na utkání do Havířova jsme odjížděli pouze v 18ti hráčích, bohužel soupeř jich měl k dispozici ještě míň a to jen 14. Utkání jsme však měli pevně ve svých rukou a dovedli ho do vítězného, respektive předčasného konce. Tým Havířova hrál i se čtrnácti hráči s chutí a bojovností, ale bohužel se jim v průběhu utkání do 49. minuty postupně zranili 3 hráči a tak musel rozhodčí předčasně zápas ukončit za stavu 0:49 pro Přelouč.

Svoji premiérovou pětku za muže si položil Filip Zatorski, gratulujeme.

RC Havířov – RC Přelouč 0:49 (0:35)
Body: Kohout 19b. (1P, 7KPP), Čížek, Chrbolka 10b (2p), Pižl, Zatorski 5b. (1P)
Soupiska: Čejka, Dušek, Staněk, Novotný, Válek, Suchý, Zatorski, Čížek, Pižl, Kohout, Chrbolka, Nevrlý, Petržilka, Nožička, Řičica, střídali: Charvát, Pánek, Krupka

Turnaj U8 – Plzeň – 10.5. 2026

Další z jarních turnajů jsme odehráli v Plzni, kam jsme vyrazili s jedním týmem a ve skupině A1 jsme se utkali s Modrým Válcem Říčany, Tatrou Straky a Slávií Červená. S Říčany a Tatrou jsme sehráli dva zápasy.

Turnaje se zúčastnili Šíma Pliva, Edík Kohout, Zdenda Mraček, Jiřík Štěpánek, Honzík Borovička, Tom Hammerlindl a Maty Khol.

První zápas jsme sehráli s Říčany a zápas se nám vůbec nepovedl, kdy jsme selhali ve všech činnostech, ale hlavně v bojovnosti. Říčany naopak hrály s chutí a jen tak tak jsme unikli desetibodovému přídělu.

Zápas jsme se snažili hodit za hlavu a v utkání s Tatrou a Slávií jsme se snažili najít svou ragbyovou tvář. V obou utkáních jsme zvítězili, kdy se zlepšila bojovnost a chuť hrát, ale úplně to nebylo furt ono.

V druhém utkání s Říčany byly na hráčích vidět obavy, ale do utkání nastoupili skvěle a třikrát jsme vedli, kdy soupeř vždy dotahoval. V druhé půlce Říčany zaply a po našich chybách nám odskočily a podruhé nás v turnaji porazily. V posledním utkání s Tatrou jsme podali nejlepší výkon a dokázali Straky i podruhé v turnaji porazit.

Dnešní turnaj jsme se dlouho hledali a tým Říčan nás hned v prvním utkání hodně vykolejil, ale Bizonci to zvládli a patří jim velké poděkování. Nebyl to vůbec lehký turnaj a moc si vážíme, že kluci dokázali na nepovedený úvodní zápas zapomenout. Maty nás mile překvapil, kdy se jako služebně nejmladší hráč hezky zapojil do A týmu a bodově se v týmu probudil i Edík, který zaznamenal pět položení. Všem hráčům moc děkujeme za bojovnost a odhodání.

Bizoni – Říčany Modrý Válec 2:9, Tom, Jiřík
Bizoni – Tatra Straky 8:5, Edík 2x, Honzík 2x, Jiřík, Šíma, Zdenda, Tom
Bizoni – Slavia Červená 4:2, Edík 2x, Jiřík 2x
Bizoni – Říčany Modrý Válec 3:7, Zdenda, Jiřík, Edík
Bizoni – Tatra Straky 8:3, Jiřík 2x, Šíma 2x, Zdenda 3x, Honzík

Děkujeme rodičům, že vážili cestu do daleké Plzně. Tento týden máme volno a na další turnaj do Babic snad už vyrazíme s dvěma týmy.

Trenéři Zdenda a Máťa