U14 a U16 přátelská utkání s RU Donau Wien

Hrči  U14 a U16 se dne 9. 11. 2019 zúčastnili zahraničního zájezdu, kde v  rámci MOVEMEBER Tournament sehráli přátelská utkání s klubem RU Donau Wien. Předzápasový čas byl vyplněn návštěvou zábavného parku Prater, kde si kluci náležitě užili adrenalinu na dech beroucích atrakcích.

A nyní k samotným zápasům: Stojí za zmínku, že ve věkové kategorii U12 nastoupil jeden z našich hráčů Marek Pižl a pomohl tak spřátelenému klubu RC Babice v jejich snažení. Marek od prvních minut patřil k výrazným postavám týmu a svým útočným pojetím trápil řady soupeřů, kteří jenom těžko hledali recept, aby ho dokázali zastavit. Nutno podotknou, že Marek patřil k nevíce bodujícím hráčům nejen týmu, ale i celého turnaje. Máro dobrá práce a díky!

U14
Přelouč/Babice - RU Donau Wien 31:17 (17:0)
Tým věkové kategorie hráčů do 14 let se dá stále považovat za nově složený a kluci si teprve zvykají na herní pojetí a především na prostor celého hřiště. Nicméně od první minuty zápasu byla na celém týmu patrná soustředěnost a snaha. Celý tým působil kompaktně a odhodlaně jít si za vítězstvím, což mělo za následek poločasové vedení 17:0. Ochota bojovat o každý metr hřiště neupadla ani v poločase druhém a i přes nenucené vystřídání našeho nejlepšího hráče Martina Roušara tým dokázal skórovat a až na malé vyjimky se dařilo se odolávat útočné snaze soupeře. Celý tento galakoncert měl za následek uspokojivé vítězství 31:17 a tým si zaslouženě odvezl krásný fousatý pohár (viz foto). Kluci dobrá práce a díky!

U16
Přelouč/Babice - RU Donau Wien  0:nekonečno (0:půl nekonečno)
Tým věkové kategorie hráčů do 16 let od začátku tahal za kratší konec. Soupeř byl velmi dobře fyzicky připraven a na jejich parádní hru nenacházel náš tým odpovědi. V rojové hře byl soupeř silnější a naši hráči nedokázali zastavovat útoky soupeřů. Velmi kvalitní tým RU Donau Wien U16 pohodlně dokráčel k výsledku, který zcela nebyl ozdobou celkově vydařeného výletu. Náš tým se nedokázal semknou a namotivovat k pokusu o korekci nepříjemného výsledku. Soupeř svou velmi kvalitní obranou, nedovolil našemu týmu ani jedinkrát skórovat.  Nicméně nejsme kapela, abychom stále jenom vyhrávali. Kluci hlavy nahoru a pracujte dál a samozřejmě díky.