​Přelouč ve finále II. ligy poražena

V neděli 27. října bylo v Praze v Edenu odehráno finále 2.ligy ragby. Tým Přelouče odjížděl do Prahy s plnou soupiskou, početným počtem fanoušků a s cílem porvat se se Slavii o titul. Začátek utkání byl ze strany Slavie velmi nervózní a Přelouč měla výhodu hned třech trestných kopů, ze kterých se podařilo dva proměnit a vedli jsme 6:0. Bohužel po individuálních chybách v nesložení hráče se podařilo Slavii brzy odpovědět a dvěma pětkami si vzali vedení na svou stranu. Do poločasu se týmu z Vršovic podařilo položit ještě 2x s jednou konverzí a uzavřeli poločasové skóre na 6:22. O přestávce si tým řekl, co je potřeba zlepšit, aby se nám podařilo skórovat, ale bohužel Slavie byla proti. Extraligové zkušenosti domácích byly velmi znát, jejich hra byla rychlejší, tvrdší, agresivnější a naši útočníci neměli moc prostoru se prosadit. Jedinou pětku našeho týmu položil David Čejka po společné akci roje, který se bil s rojníky na jejich brankové čáře a právě Davidovi se podařilo prorazit obranu a položit. Přelouč přes veškerou snahu neměla moc šancí k položení a domácí Slavia přidala ve 2.poločase dalších 5 pětek a uzavřela konečné skóre na 48:13.

Konfrontace s extraligou nám napověděla na čem je potřeba pracovat a rozhodně není třeba se z vysoké prohry hroutit. Letošní sezóna přes prohru ve finále byla pro tým Přelouče úspěšná, když za celý rok dokázala prohrát pouze 3 utkání a naopak v 10-ti zvítězit. Na jaře Přelouč čeká extraliga a je potřeba se na ní dobře připravit. Zimní příprava, která bude 3x týdně  začně cca za 14 dní a povede ji kapitán a trenér týmu Jan Čížek. Podrobnosti k přípravě budou včas zveřejněny.
 
RC Slavia Praha - RC Přelouč 48:13 (22:6)
Body: Rozkošný 8 (2TK,1KPP), Čejka 5
 
Sestava:
Staněk, Čejka (69.Charvát), Dušek (50.Novák), Trunec (50.Hanč), Jech (50.Pánek), Kouba (60.Kosař), Pavelka (55.Suchý), Dostál, Rozkošný, Čížek Jan, Svoboda, Nevrlý, Kohout, Petržilka, Čížek Jakub (40. Krejzl)