PYRF U8 - Praga Praha

PYRF Podzim - Praga Praha

Tento víkend, konkrétně v sobotu 19.10.2019 nás čekal první soutěžní turnaj této sezóny a tím byl PYRF (Prague Youth Rugby Festival), který se koná pro všechny dětské kategorie 2x do roka v Praze. Kategorii U8 hostí tým Praga Praha. NA tomto turnaji jsme chtěli zúročit naší spolupráci s týmy Kralupy Havrani a Iuridica Sovy. Společně jsme postavili 2 týmy - ty nejzkušenější hráče jsme seskupili pod názvem Kralupy KIP (dále tým A) a ty, co jsou relativně noví, nicméně také velmi šikovní jsme postavili za tým Přelouč KIP (dále tým B). 

My z Přelouče jsme měli jet původně s 6ti dětmi. Bohužel, jedinou hráčku nán schvátila nemoc - doufáme, že už je Pétě lépe. Byli jsme tedy nakonec v 5ti. 2 hráče jsme umístili do týmu A a 3 hráče do týmu B. Já osobně jsem měl na starosti tým B. 

Základní skupiny
Tento turnaj se hrál systém základních skupiny (4 skupiny po 4 týmech), kde hrál každý s každým (tedy 3 zápasy). Podle pořadí se potom složily finálové skupiny (4 skupiny - vždy první týmy ze základní skupiny tvořily skupinu, co hrála o 1. - 4. místo, 2. týmy ze základních skupiny tvořily skupinu o 5. - 8. místo, atd.). Pokud tedy chtěl tým pomýšlet na "bednu", musel zkrátka vyhrát svojí základní skupinu. 

Tým B
V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Říčany Modrá Lavina. Zápas se velmi těžko hodnotí. Byla vidět velká snaha všech hráčů, ale zároveň také velká nesehranost a asi ještě jsme malinko pochrupkávali. Nemohli jsme se dostat do správného tempa a co byl hlavní problém, na hřišti nebyl jeden tým, ale šest jednotlivých hráčů. Za takových okolností není možné pomýšlet na dobrý výsledek a to navíc proti tak kvalitnímu týmu. Mým cílem tedy bylo probudit v hráčích soudržnost. Aby si hráči navzájem pomáhali, aby se podporovali v útoku i při bránění. Samozřejmě jsme si i přes porážku zakřičeli náš nový společný pokřik. Zkrátka dělali jsme vše pro to, abychom si v dalším zápase bez ohledu na výsledek hlavně dobře zahráli. Dalším protivníkem, který se nám postavil do cesty byl tým Petrovice C. tento zápas stále ještě nebyl úplně podle mých představ, nicméně hra se určitě zlepšila. Samozřejmě i položené pětky hráče rozveselí a nabudí je k ještě lepšímu výkonu. Byly zde znát i pokroky v týmové hře, kdy vždy hráč s balónem měl podporu minimálně 1 dalšího hráče. Pořád ale jsme si moc nepřihrávali a stále jsme se snažili prodrat k pětkovišti individuálně. V posledním zápase jsme se postavili proti týmu Praga Praha B. Očekával jsem tuhou bitvu a to se také vyplnilo. Nicméně mě velmi mile překvapilo, že na hřišti už byl opravdu tým hráčů, co se společně rvali o každou šišku a každý metr mokrého trávníku. Byli jsme svědky i několika opravdu pohledných akcí s rychlými přihrávkami do stran a následnému položení - jednou jsem měl i husí kůži - nekecám. :-) Sečteno podtrženo - 2 výhry, 1 porážka - ve výsledku tedy krásné druhé místo v základní skupině a postup do bojů o 5.-8. místo - to považuji za obrovský úspěch.

Tým A
Budu upřímný - s tímto týmem jsme měli ambice poprat se o vítězství v celém turnaji. Když si vzpomenu na poslední turnaj v Plzni, měli jsme k tomu i dost pádný důvod. Bohužel se nám - jako již tradičně - nepodařil vstup do turnaje a v prvním poločase prvního zápasu proti týmu Říčany Modrá Síla jsme obdrželi 3 rychlé pětky a bylo potřeba se trochu probrat. Naštěstí do druhého poločasu už nastoupil úplně jiný tým - ten, který jsme viděli v Plzni. Druhý poločas už byl absolutně vyrovnaný a hráči se určitě nemají za co stydět - bohužel, porážka nám hodně zkomplikovala cestu za vysněným titulem. Další 2 zápasy už náš tým držel pevně rukou a s přehledem je dohrál do vítězného konce. Sečteno podtrženo - 2 výhry, 1 porážka - ve výsledku tedy 2. místo v základní skupině a postup do bojů o 5.-8. místo - určitě je to lehké zklamání, přeci jen cíl byl jasný. Nicméně i tak hráči předvedli krásné bojovné výkony a nemůžeme nic jiného než poděkovat za předvedenou hru. 

Finálová skupina - o 5. až 8. místo
Jak je z předchozích řádků zřejmé - oba naše týmy se sešly ve stejné finálové skupině a rovnou první zápas byl ten společný. Bylo jasné, kdo je favorit, nicméně s týmem B jsme se jasně rozhodli nedat druhému týmu nic zadarmo. A první poločas byl opravdu velmi vyrovnaný a musím před hráči smeknout pomyslný klobouk - paráda. V druhé půli už nám bohužel došla šťáva, jak se říká, a už jsme tolik konkurovat nemohli. Dobré je, že ať vyhrál, kdo vyhrál - měli jsme z toho radost. :-) Tým B čekal hned další zápas proti Petrovicím A a zde už nám opravdu asi došel dech. Nutno ale dodat, že v této skupině už nebylo lehkých soupeřů, jednalo se pouze o A týmy. Petrovicím i Pragovce jsme nakonec podlehli a čekalo nás tedy jasné 8. místo. Jak jsem ale psal výše - považuji to ze velký úspěch. Ani ne tak umístění jako takové, nýbrž to, že jsme dokázali během několika zápasů, že se umíme stmelit a táhnout za jeden provaz - to pro mě bylo tou pravou výhrou. 
Tým A měl za sebou tedy první zápas s týmem B, kdy sice první půle byla vyrovnaná, druhá půle už měla jasného favorita. Po takovém odlehčeném zápase, kdy proti sobě stáli kamarádi z klubů bylo ale třeba mobilizovat síly na další tým, kterým byla Pragovka A. Zde jsme už byli svědky krásného souboje vyrovnaných týmů. Co musím velmi pochválit, je obrana našeho týmu A. Tam je těžko co vytknout. Všichni hráči obětavě chodí do skládek a provádějí je technicky perfektně. Rezervy jsou ve hře dopředu - stále se to snažíme urvat sami a teprve až když jsme opravdu v pasti, tak se snažíme přihrát - to pak ztrácí účinek a zbytečně se sami brzdíme v získávání území. Nicméně zápas s Pragovkou jsme zvládli a jako poslední soupeř nás čekali Petrovice A. S těmi jsme hráli v Plzni zápas bez bodů a já se na tento souboj těšil asi nejvíc. Opět se rozhořela nádherná bitva s pohlednými akcemi i tvrdou obranou. Naši hráči dost zlepšili hru do útoku a mnohem lépe si přihrávali. Myslím, že to byl ten pověstný jazýček na vahách a my jsme i tento zápas dovedli do vítězného konce. Nakonec tedy krásné 5. místo. I když naším cílem byly příčky nejvyšší, nemůžeme být zklamaní. Naši hráči prohráli pouze s týmem, který nakonec skončil druhý v celém turnaji a to pouze o skóre.

A co je hlavní, všichni se náramně bavili a krásně si zahráli. Počasí vyšlo také na jedničku, takže odjezd byl s úsměvem na tváři a s dobrým pocitem. 

Tak ragby zdar!

Výsledky základních skupin:
Tým A
Říčany Modrá Síla - Kralupy KIP - 4 : 0
Kralupy KIP - RC Tatra - 5 : 2
Praga Praha C - Kralupy KIP - 0 : 9

Tým B
Říčany Modrá Lavina - Přelouč KIP - 7 : 0
Přelouč KIP - Petrovice C - 8 : 1
Praga Praha B - Přelouč KIP - 3 : 7

Výsledky finálové skupiny
Kralupy KIP - Přelouč KIP - 6 : 1
Petrovice A - Přelouč KIP - 9 : 0
Praga Praha A - Kralupy KIP - 2 : 4
Kralupoy KIP - Petrovice A - 3 : 1
Přelouč KIP - Praga Praha A - 0 : 6

Celkové umístění (bedna)
1. RC Bystr
2. Říčany Modrá Síla
3. RC Sparta