1. Regionílní turnaj U8 - Říčany

Tak jsme se konečně po prázdninách vydali na náš první turnaj kategorie U8, který se uskutečnil v Říčanech u Prahy. Našich 7 bojovnic a bojovníků jsem zapsal do skupiny "B", protože v této sestavě jsme neměli prozatím žádného nováčka. Byli jsme trochu napjatí, co nás čeká, nicméně hned do prvního zápasu jsme nastoupili s nadšením a odhodláním se o výsledek poprat. Proti nám nastoupil domácí tým Říčany Modrá mašina, který byl ovšem složen převážně z nováčků a na výsledku to bylo znát. Zápas jsme jasně vyhráli 13:0. Ačkoliv se to zdá být hezké, mě to příliš nepotěšilo, protože jsem dětem slíbil, že když vyhrají zápas 10:0 a více, tak jim všem donesu telefon. Tedy domácí rozpočet v ten moment dostal zásadní trhlinu. To ale nebyl ještě konec. Povzbuzeni výsledkem z prvního utkání, vrhli jsme se i v druhém zápase na tým Petrovice pulci a pokládali jsme jednu pětku za druhou. Výsledek 10:0 a další zářez do rozpočtu. Ve třetím zápase nás čekal tým z Pragovky a já doufal ve vyrovnané utkání. Zde ovšem nastoupili také převážně nováčci a schytali od nás porážku 11:1 (alespoň ta jedna pětka mi zachránila další finanční krizi). Následovalo promíchání s druhou B skupinou, kde nás čekali hráči Sparty a následně Tatra Sarančata. Hned při nástupu hráčů Sparty mé srdce dychtící po dramatické bitvě zaplesalo. Viděl jsem hned několik známých tváří z minulé sezóny a já očekával vyrovnanou bitvu, což se také stalo. V prvním poločase nás Sparta zaskočila a naši hráči byly trochu opaření, ale v druhém poločase jsme zvedli hlavy a bojovali jsme jako správní Bizoni. Při poslední akci zápasu jsme položili vyrovnávací pětku a myslím, že remíza 4:4 přesně odpovídala tomu, co se dělo na hřišti. Správně nabroušení jsme naskočili do posledního zápasu proti Tatrovce plné nových tváří. Výsledek 13:0 a já se asi nebudu moct ukázat doma, páč nebudeme mít ani na nájem. :-)
Zkrátka, výsledkově nám vstup do sezóny vyšel náramně, nicméně musím stále opakovat, že většinou proti nám stáli hráči co přestoupili z kategorie U6 nebo jsou úplní nováčci. Do příštího turnaje se budu snažit náš tým nasadit tak, abychom hráli s vyrovnanými týmy - jestli to bude reorganizované skupina B, nebo skupina A se ještě uvidí.

Děkuji rodičům za podporu a děkuji dětem za dechberoucí nadšení do hry - to je pro mě ta největší výhra.

Sestava U8: Agátka Homolová, Sofinka Šmídová, Esterka Pižlová, Péťa Křivčíková, Karolína Dostálová, Honzík Vrátil, Johánek Bulánek.

Výsledky:
Říčany Modrá Mašina : RC Přelouč 0:13
RC Přelouč : Petrovice Pulci 10:0
Praga : RC Přelouč 1:11
RC Přelouč : Sprata 4:4
RC Přelouč : Tatra Sarančata 13:0