Mistrovství ČR v rugby 7 zahájeno

V neděli 4. srpna, v Novém Města na Moravě, proběhl první ze tří turnajů v rámci mistrovství České republiky v rugby 7. Turnaje se zúčastnilo sedm týmů, kdy sedmým týmem byla Dukla Praha jako nesoutěžní tým.

Na turnaj odcestovalo 10 hráčů a četný doprovod z řad fanoušků. Do zápasů zasáhli hráči. Jan Čížek, Jakub Čížek, David Nevrlý, David Francis Roddy, Štěpán Svoboda, Luboš Petržilka, Štěpán Krejzl, Radek Dostál, Vítek Rozkošný a Ondřej Šmíd. O tým se starali Petr Musil, Martin Kohout a Petr Tvrdík.

Ve skupině jsme sehráli první utkání s Bystrcem Brno, kdy jsme zvítězili 28:7. Body v tomto utkání zaznamenali David Francis Rody 10 bodů, Jan Čížek 5 bodů a Štěpán Krejzl 5 bodů, všechny konverze proměnil Jakub Čížek 8 bodů.

V druhém utkání jsme nastoupili proti oslabené Spartě a zvítězili vysokým rozdílem 38:0. Body zaznamenali: Jan Čížek 12 bodů, David Nevrlý 12 bodů, Jakub Čížek 7 bodů, David Francic Roddy 5 bodů a Vítek Rozkošný 2 body. V tomto utkání se bohužel nešťastně zranil Štěpán Krejzl, kdy si poranil zápěstí pravé ruky, přejeme Štěpánovi brzké uzdravení.

Ve finále jsme se utkali s Duklou Praha, která je tvořena nejlepšími hráči z republiky. Dukla se na finále připravila perfektně a neponechala nic náhodě. Bohužel jsme se nedostali moc do hry a Dukla předvedla svůj nejlepší výkon v turnaji a herně ji vycházelo úplně vše. My jsme naopak nedokázali udržet balón ve hře, a i když jsme se snažili a bojovali, soupeř nás v podstatě k ničemu nepustil a jednoznačně zvítězil 38:0.

Druhý turnaj se uskuteční na půdě Bystrce Brno, kde se očekává již větší počet týmů. Odjezd bude opět mikrobusem ze hřiště cca v 08:00, čas bude ještě upřesněn podle rozlosování turnaje.