Přeloučští ragbisté suverénně postoupili do nadstavbové části a čeká je boj o nejvyšší soutěž

Jarní částí, ve které bojovalo osm týmů o čtyři postupová místa, projela Přelouč jako nůž máslem a z prvního místa a s plným počtem bodů postoupila do nadstavbové části. K čtyřem týmům z druhé ligy, vedle Přelouče, Havířova, Bystrce Brno a Českých Budějovic, se do bojů přidají dva týmy z první ligy, Slávia Praha a Zlín, kteří budou usilovat o setrvání v nejvyšší soutěži.

Ještě v červnu se měli Bizoni utkat 2. června s Havířovem, ale toto utkání bylo odloženo do podzimní části, a 9. června zajíždějí na půdu Bystrce Brna. V září čeká Východočechy domácí odložené utkání s Havířovem, Slávii Praha, následně utkání ve Zlíně a poslední utkání opět v domácím prostředí s Českými Budějovicemi. První čtyři týmy postoupí do dvoukolového semifinále a vítězové nejenže si zahrají o primát druhé ligy, ale zajistí si i postup do nejvyšší soutěže. Přeloučští ragbisté se netají, že by po 12ti letech rádi postoupili mezi elitu a jarní výkony tomu zatím zcela nasvědčují.

Pokud se ohlédneme za jarní částí tak můžou být Bizoni spokojeni, všechny své soupeře přejeli vysokým rozdílem, ale vše nebylo úplně tak růžové jak by se zdálo dle výsledků. Přelouč trápí úzká hráčská základna a většinu zápasů odehrála s minimem hráčů, kdy měla i velké štěstí, že se jí vyhýbala zranění. Po hráčské stránce musí Bizoni zapracovat na zlepšení obranné činnosti, kdy inkasuje až příliš hodně bodů. Lídři týmu jsou v roji David Staněk a v útoku kapitán a trenér Jan Čížek, který je i reprezentantem jak v patnáctkovém tak sedmičkovém rugby a zaznamenal také v dresu Přelouče nejvíc bodů. V národním výběru mu sekunduje jeho bratr Jakub, který v Přelouči v jarní části soutěže, díky úzké základně, nastoupil na několika postech a stal se z něj takový univerzální hráč, který dokáže zahrát od mlýnové spojky všechny útočné posty.

Cílem je finále této soutěže a postup do nejvyšší soutěže, kdy by tým mělo posílit pět odchovanců z řad juniorů, kteří získávají zkušenosti převážně na hostování v pražské Spartě.

Program:
9. června RC Bystrc Brno - RC Přelouč
1. září RC Přelouč - RC Havířov
9. září RC Přelouč - RC Slávia Praha
15. září RC Zlín - RC Přelouč
28. září RC Přelouč -RC České Budějovice
6. října 1. semifinále
13. října 2. semifinále
27. října finále