Regionální turnaj U8

Regionální turnaj kategorie U8 - Sparta Praha
 
Původně byl plán vyslat na tento turnaj 2 týmy v kategorii U8 a to jeden do skupiny C a druhý do skupiny B. Bohužel se nepřihlásilo dostatek hráčů, tak jsme museli trochu improvizovat a nakonec po dohodě s klubem ARC Iuridica jsme postavili jeden společný tým do nejvýkonnější skupiny A a samostatně jsme dali do kupy tým do skupiny C. I přes velmi nevlídnou předpověď počasí jsme se sešli téměř v plném počtu přihlášených a vyrazili směr Praha... Během cesty jsem se bohužel dozvěděl informaci, že v Iuridice takové štěstí neměli a jedou pouze se 2ma hráči. Opět jsme museli improvizovat, ale nakonec jsme se rozhodli, že budeme pokračovat podle plánu a nasadíme do skupiny A společný tým v počtu 5ti hráčů. Stejný počet jsme pak měli i ve skupině C. 
 
Nejprve tedy popis z pohledu skupiny A. Naši nejlepší borci si moc přáli zkusit nejvýkonnější skupinu a byl to i náš předsezónní plán, tak jsme si to vyzkoušeli a zjistili, že máme ještě hodně co dělat. Bojovnost a nadšení nám rozhodně nechybí, všichni se rvali o každý centimetr trávníku, nicméně taktická vyspělost týmů v této skupině je opravdu o stupínek... No... pořádný stupeň výše. I tak jsme ale byli schopni hrát poměrně vyrovnaná utkání, i když to podle výsledků tak nevypadá... Co musím vyzdvihnout je obrana - všichni hráči předváděli ukázkové skládky a dostali se přes ně opravdu jen ti nejlepší z protivníkova týmu. V čem máme naopak mezery je práce v rucku a roztahování hry do stran. neustále si podáváme míč dozadu a tím přicházíme o území a mnohdy i o balón. Na tom zcela jistě musíme zapracovat. Nicméně borcům z celého srdce děkuji. Viděl jsem krásné rugby na té nejvyšší úrovni v této kategorii.
 
Výsledky:
Sparta A : Přelouč/Iuridica 6:2
Říčany Modrá Síla : Přelouč/Iuridica 5:1
Přelouč/Iuridica : Babice Buldoci 2:6
Přelouč/Iuridica : RKP Žáby 3:5
 
Těšil jsem se na náš převážně dívčí tým (3 děvčata, 2 chlapci), jak se předvede v tomto složení ve skupině C. Jsem totiž přesvědčen, že v sobě mají potenciál, nicméně vzhledem k tomu, že jsme hráli již převážně ve skupině B, tak tyto hráčky a hráči nedostávali tolik prostoru. Rozjezd byl poměrně vlažný, všichni si tak nějak zvykali na to, že zkrátka musejí hrát všichni na plný plyn, protože už to tam nikdo neurve za ně. Postupně bylo vidět, jak se všichni zlepšují, jak se vrhají do akcí, skládají, jdou po balonu a především - že je to o to víc baví. V druhé části pak šly výkony obrovsky nahoru a v druhé polovině turnaje už nám týmy nepoložili jedinou pětku. Z čeho mám ale největší radost, že položili téměř všichni hráčky a hráči. Nebyla to hra jednoho rychlíka, ale společná práce celého týmu a tak to má být. I tady musím vystřihnout hlubokou poklonu a doufám, že na domácím turnaji tuto neděli budeme moci postavit opravdu 2 plnohodnotné týmy za RC Přelouč a že ukážeme, jak velký pokrok jsme ve hře udělali. 
 
Výsledky: 
Tatra Sarančata : Přelouč 2:2
Přelouč : Praga Mladý Pušky 2:4
RKP Žížaly : Přelouč 5:1
Přelouč : Plzeň 2:0
Sparta C : Přelouč 0:5
Přelouč : Říčany Modré Torpédo 7:0