Vyrovnaná bitva s Bystrcí s bodovými hody

V šlágru kola druhé rugbyové ligy přivítala Přelouč Bystrc Brno, kde se jednalo se o přímý souboj o první místo v tabulce. První poločas Bizoni vyhráli 21:10 a ve vyrovnaném utkání odskočili Brnu až v posledních dvaceti minutách, když v 60 minutě byl stav 33:31. V utkání padlo celkem třináct pětek, osmkrát položili Bizoni, pětkrát hráči Bystrce. Bodově se blýskl kapitán Přelouče Jan Čížek, který zaznamenal 25 bodů za pět položených pětek. Vítězstvím si Přelouče před posledním kolem zajistila 1. místo a postup do Národní ligy ve které se bude bojovat o postup do 1. ligy. S Přeloučí už má jistý postup i Bystrc Brno, Havířov a České Budějovice. Národní ligu ještě doplní týmy z 1. ligy Zlín a Slávia Praha.

RC Přelouč - RC Bystr Brno 50:31 (21:10)
Body: Čížek Jan 25 (5P), Čížek Jakub 13 (P, 4 KPP), Trunec 5 (P), Dostál 5 (P), Stýblo 2 (KPP)

Sestava: Staněk, Čejka (40m. Novák), Dušek, Pánek, Šmíd (60m. Kosař), Kouba, Trunec (70m. Charvát), Dostál, Stýblo, Čížek Jan, Pavelka, Nevrlý, Varga, Sýkora (75m. Doležel), Čížek Jakub.