Zlín vítězem Národní ligy

Finále Národní ligy v rugby se odehrálo ve Zlíně, kam přeloučští Bizoni odcestovali autobusem. Zlín jako vítěz základní části měl výhodu domácího prostředí a do utkání vstoupil lépe, když se už ve druhé minutě ujal vedení trestným kopem 3:0. Ve 13. minutě měla výhodu trestného kopu i Přelouč, ale kop se bohužel nepovedl a stav zůstal nezměněn. Vedení Zlín navýšil v 22. minutě, kdy položil první pětku utkání a s konverzí vedl 10:0. Bizoni měli územní převahu, ale obrana Zlína byla pozorná a v 26. minutě druhým úspěšným trestným kopem vedl již 13:0. Ve 35. minutě obdržela Přelouč ŽK a do poločasu musela hrát ve 14ti hráčích a stejně tak i úvodních pět minut druhého poločasu. Druhý poločas v úvodu přinesl stejný moment jako v úvodu utkání a Zlín kopal v 44. minutě třetí trestný kop a i po třetí byl úspěšný a vedl už 16:0. Přelouč provedla díky zranění dvě střídání, do hry nastoupili Šmíd a Klepal. V 57. minutě Bizoni položili pětku a snížili na 16:5, když Pavelka zachytil odkop domácích a položil, konverze skončila smolně na tyči. Přelouč měla stále územní převahu a tu zúročila další pětkou a snížila na 16:12. Položil Jakub Varga a kop po pětce proměnil Jakub Čížek. Zlín kontroval též pětkou a navýšil na 21:12. Bizoni okamžitě pětkou odpověděli a snížili na 21:17. V závěru Přelouč sahala po obratu, ale z přemíry snahy chybovala a domácí Zlín dalším už čtvrtým trestným kopem navýšil na konečných 24:17.

Sestava: Staněk, Čejka, Novák, Kosař, Pánek, Pavelka, Dušek, Dostál, Kohout Jan, Čížek Jakub, Sýkora, Varga, Trunec, Nevrlý, Petržílka, střídali: Kohout Martin, Klepal, Šmíd, lavička: Tvrdík, Doležel.

Body: Pavelka 5, Varga 5, Nevrlý 5, Čížek 2, ŽK Čejka